Drapieżniki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drapieżniki

Post »

Super kolekcja i świetna pasja.
Awatar użytkownika
MindDecay
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 10 cze 2016, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Drapieżniki

Post »

Witam wszystkich po dość długiej przerwie. Podczas tego sezonu wegetacyjnego nie miałem za wiele czasu na opiekę nad roślinami i sporą część z nich (głównie tzw. 'kundelki' i bardziej pospolite gatunki oraz kultywary) byłem zmuszony sprzedać lub oddać. Niestety, z pewnych przyczyn prawdopodobnie będę zmuszony jeszcze bardziej ograniczyć hodowlę tylko do roślin 'kolekcjonerskich'..

Black Rose Dziękuję:) A nie myślałaś by założyć wątek właśnie z tymi zdjęciami jako swojego rodzaju 'powrót do przeszłości' :lol: ? Jestem ciekaw (i zapewne nie jestem w tym osamotniony :wink:) jakie rośliny miałaś :D

Ewa miło mi:). Słyszałem o tym że na terenach gdzie występuje rosolistnik stosowano go jako lep na muchy ale o takim stosowaniu dzbaneczników słyszę pierwszy raz ;:218. Za to słyszałem o pewnej ekspedycji która miała miejsce gdzieś w Indonezji na początku XX wieku, zabrakło im wody i przeżyli czerpiąc wodę między innymi z lian i nieotwartych pułapek dzbaneczników.

Katiusza Jeżeli chcesz stworzyć kompozycję musisz zadbać o najważniejszą rzecz - wodę. Opis procesu tworzenia takich tworów został poruszany na wielu forach, w wielu wątkach, dlatego po prostu wkleję linki do kilku (moim zdaniem) najlepiej napisanych poradników (administrację proszę o nie usuwanie tego postu i nie banowanie mnie za niego - nie chcę reklamować innych forów tylko pomóc innym użytkownikom :wink:)


http://www.rosliny-owadozerne.pl/index. ... oda+uprawy

http://www.rosliny-owadozerne.pl/index. ... torfowisko


Każdą kompozycję z roślinami owadożernymi buduje się w podobny sposób, tutaj to skala i gatunki roślin są jedynymi 'zmiennymi' :wink:.

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

Młoda Sarracenia leucophylla
Obrazek

Wyhodowane z marketowych papryczek Capsicum chinense - czyli papryczki habanero 8-). Niestety zanim zdążyły dojrzeć zostały zjedzone przez ślimaki :(
Obrazek

Nepenthes x (ventricosa × alata)
Obrazek

Kwitnąca Orbea variegata
Obrazek

'Odmłodzona' :roll: Drosera adelae
Obrazek

A teraz zdjęcia tego, co uważam za swój największy sukces w uprawie roślin drapieżnych. Jakiś czas temu udało mi się 'przyzwyczaić' Heliamphora x 'Midoxa' do warunków panujących na zachodnim parapecie. Roślina rosła, nawet się dość ładnie wybarwiła.. aż w końcu, pod koniec sierpnia zaczęła wypuszczać pęd kwiatowy ;:138 a dwa miesiące później otworzyła pierwszy kwiat :heja (Wiem że jest to jedna z najłatwiejszych w uprawie helek, jednak to że zakwitła mimo braku doświetlania, stosunkowo niskiej wilgotności powietrza i wysokiej temperatury jest dla mnie czymś niezwykłym :roll: )

Początkowy stan rozwoju pędu..
Obrazek

..ciąg dalszy wzrostu..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Największa muchołówka jaką udało mi się wyhodować - Dionaea muscipula 'Purple giant' - pułapki są długie na trochę ponad 4 cm a sama roślina ma 25 cm średnicy :shock:
Obrazek

Obrazek

Sarracenia purpurea
Obrazek

Sarracenia minor
Obrazek

Sarracenia flava var. rubricorpora, Milton, Florida
Obrazek

Młoda Helka 'w szkle'
Obrazek

Misa z Darlingtonia californica i Drosera anglica
Obrazek

Cephalotus follicularis w promieniach słońca..
Obrazek

cdn...
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
Drapieżniki
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drapieżniki

Post »

Piękne, dorodne, miałam kiedyś kilka podobnych okazów.
Cephalotus i Sarracenia - śliczne!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Drapieżniki

Post »

Śliczne te Twoje skarby !!
I nawet zaplątała się jedna orbea z czego bardzo się cieszę :lol:
Trzymam ;:215 żeby zima była krótka i przyjazna dla Twoich zielonych !!
Pozdrawiam i zapraszam
smerfetka321
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 lis 2017, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drapieżniki

Post »

Czy mógłby Pan podać gatunek rosiczki który nie zimuje. Chodzi o to, aby mogła być trzymana przez cały rok w temp 20-23°C. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Drapieżniki

Post »

O kurcze przypadkiem trafiłam Twoj bardzo ciekawy wątek. Rośliny interesujące- nie mój klimat- ale super się prezentują. Widać że jesteś zdrowo zakrecony w temacie ;:138 będę zaglądać do Twojego drapieżnego wątku, bo ładne foto można pooglądać ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”