Rośliny doniczkowe - effa

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Widzę, że zakupy były bardzo owocne. Bardzo podoba mi się twoja nowa maranta.
Ja namówiłam mojego m abyśmy jutro pojechali do castoramy w Ostrowcu. Główny cel to płytki do ganku, ale...... :P :P :P Pierwsze co, to polecę do działu ogrodniczego. Już nie mogę doczekać się tej jutrzejszej wyprawy ;:11
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Witaj Effa,piękne masz roślinki tfu,tfu,ale najbardziej zaskoczył mnie pomysł posadzenia aloesów w szklanych"doniczkach"-bardzo mi się to spodobało :D
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Dzięki Antooosia :D ogólnie podobają mi się właśnie takie kompozycje kwiatowe w szklanych osłonkach :) pewnie jeszcze coś wymyślę :D

Dzięki Tulipanko :D Wiesz byłam w Castoramie w Ostrowcu Św. miesiąc temu, powiem szczerze, że nie mieli zbytnio kwiatów do wyboru i spowodowane to pewnie było zimą. Nie wiem jak teraz.
Ja swoje kwiaty kupiłam w Kielcach. Obie draceny i maranta kosztowały po 6zł w tesco, a scindapsusa kupiłam za 3zł w praktikerze. W castoramie też byłam i było też sporo roślin, tak samo w Obi. Najbardziej zawiodło mnie Nomi - strasznie nie dbają tam o kwiaty, większość roślin jest pousychana, bez liści, dosłownie obraz nędzy i rozpaczy.
A dzisiaj też oczywiście zawitałam na kiermaszu kwiatowym, który jest u nas w Sandomierzu w budowlance. Nie wiem czy kiedyś na nim byłaś? Jest jeszcze jutro jakby co :lol: Dziś zdecydowanie więcej mieli kwiatów aniżeli poprzednim razem, choć oczywiście to jeszcze nie to co w okresie letnim. Nic nie kupiłam, choć nie powiem żeby mnie nie nęciło :oops: myślałam o kufei, ale w końcu sobie odpuściłam. Będą jeszcze inne razy :lol:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Udane zakupu :D Znowu śliczności! Ja też dzisiaj odwiedziłam działy ogrodnicze w Castoramie i LM i znalazłam to czego od dawna szukałam :D
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ziel-ona pisze:Udane zakupu :D Znowu śliczności! Ja też dzisiaj odwiedziłam działy ogrodnicze w Castoramie i LM i znalazłam to czego od dawna szukałam :D
:D to w takim razie wejdę na Twój temat i zerknę co takiego kupiłaś :lol:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Witaj Effo ! Widzę ,ze przybyła nam kolejna miłośniczka roślinek :D Będę tu zaglądać , bo zauważyłam ,że lubisz robić zielone zakupy ale też sama sadzisz odnóżki swoich podopiecznych.Niech więc dobrze rosną !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

A dzisiaj też oczywiście zawitałam na kiermaszu kwiatowym, który jest u nas w Sandomierzu w budowlance. Nie wiem czy kiedyś na nim byłaś? Jest jeszcze jutro jakby co Laughing Dziś zdecydowanie więcej mieli kwiatów aniżeli poprzednim razem, choć oczywiście to jeszcze nie to co w okresie letnim.
Byłam na tym kiermaszu kwiatowym z 4 lata temu i wtedy była straszna miernota. Bardzo mało mieli roślinek. Ale może dziś wpadnę i zobaczę co jest ciekawego.
Z wypadu do castoramy nic nie wyszło, bo moja córcia źle się czuje i nie będę jej ciągać po sklepach, a zostawić w domu nie mam z kim. Szkoda, ale zdrowie dziecka ważniejsze od zakupów. Ale do Sandomierza na parę minut to może uda mi się wyrwać.
Proszę powiadom mnie, kiedy będzie ten letni kiermasz.
A byłaś może kiedyś w Mokoszynie na wiosnę na wystawie kwiatowej. Ja jeszcze nigdy nie byłam, ale w tym roku już nie odpuszczę. Podobno jest co pooglądać i kupić.
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ewelina pisze:Witaj Effo ! Widzę ,ze przybyła nam kolejna miłośniczka roślinek :D Będę tu zaglądać , bo zauważyłam ,że lubisz robić zielone zakupy ale też sama sadzisz odnóżki swoich podopiecznych.Niech więc dobrze rosną !
:D Dzięki Ewelino. Tak bardzo lubię kwiaty i mam nadzieję, że i one lubią mnie :D Lubię zdobywać nowe sadzonki, bo widok młodej dorastającej rośliny chyba najbardziej cieszy :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

tulipanka pisze:Byłam na tym kiermaszu kwiatowym z 4 lata temu i wtedy była straszna miernota. Bardzo mało mieli roślinek. Ale może dziś wpadnę i zobaczę co jest ciekawego.
Z wypadu do castoramy nic nie wyszło, bo moja córcia źle się czuje i nie będę jej ciągać po sklepach, a zostawić w domu nie mam z kim. Szkoda, ale zdrowie dziecka ważniejsze od zakupów. Ale do Sandomierza na parę minut to może uda mi się wyrwać.
Proszę powiadom mnie, kiedy będzie ten letni kiermasz.
A byłaś może kiedyś w Mokoszynie na wiosnę na wystawie kwiatowej. Ja jeszcze nigdy nie byłam, ale w tym roku już nie odpuszczę. Podobno jest co pooglądać i kupić.
Na ten kiermasz to zależy właśnie jak się trafi, raz mają bardzo dużo roślin, a czasem tak jak piszesz straszna miernota. Jak będzie letni kiermasz to oczywiście Cię poinformuję :D
W Mokoszynie jeszcze nie byłam, bo niestety nie ma żadnych informacji na słupach, i zazwyczaj to po fakcie się dowiaduję :( Jeden jedyny raz z tego co pamiętam to jeszcze jak byłam w podstawówce to byliśmy z wychowawczynią na takiej wystawie, były kwiaty i jakieś eksponaty zrobione przez uczniów. Ale wtedy to jeszcze nie interesowałam się roślinami i najważniejsze było to, że nie ma zajęć :wink:
Zakupy nie uciekną i zdążysz je jeszcze zrobić, a rzeczywiście nie ma sensu ciągać dziecka, lepiej niech się kuruje w domku. Niestety ale teraz ta pogoda taka nijaka, ani to ciepło, ani to zimno. Ja jakieś dwa tygodnie temu miałam wirusa żołądkowego, a teraz jestem zakatarzona. I w koło co słyszę to dużo ludzi choruje. Szybkiego powrotu do zdrowia dla córci :)
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dzieci zostawiłam z mężem a wyrwałam się na chwilę na ten kiermasz. Sporo roślin już było wykupione ale i tak nie wróciłam z pustymi rękami. Kupiłam.....5 kwiatków :P Możesz je zobaczyć w moim wątku :wink:
W Mokoszynie jeszcze nie byłam, bo niestety nie ma żadnych informacji na słupach, i zazwyczaj to po fakcie się dowiaduję
Ja kupuję miesięcznik KWIETNIK i tam zawsze na ostatniej stronie piszą o takiego typu imprezach. W tamtym roku było napisane to i w tym pewnie będzie. Gdy tylko będę wiedziała kiedy to się będzie odbywać to dam ci znać.
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

tulipanka pisze:Ja kupuję miesięcznik KWIETNIK i tam zawsze na ostatniej stronie piszą o takiego typu imprezach. W tamtym roku było napisane to i w tym pewnie będzie. Gdy tylko będę wiedziała kiedy to się będzie odbywać to dam ci znać.
Ok, dzięki wielkie :D i oczywiście zaraz wchodzę na Twój wątek, bo ciekawość mnie zżera :lol:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Zapomniałam jeszcze dodać bluszcza, który wypuścił mi już korzonki i wsadziłam do doniczki:

Obrazek Obrazek


i sansewierie gwinejską, która tfu tfu też mam nadzieję mi się przyjmie

Obrazek
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Witaj Efoo. Jak bonsai? Mój ficus już się ukorzenia więc tylko czekać :lol: aż troszkę podrośnie :lol:.
Życzę ci więcej takich udanych zakupów :lol: . Coraz piękniej robi się u ciebie.
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”