Moje roślinki w domu - inaq1

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Kari,bo z wodą destylowaną tak właśnie jest . Znowu powtarzam za "mądrymi".Dla innych roślin jest wręcz trująca.Nie wolno nią podlewać ,można najwyżej przemywać rośliny.Gdzieś też powiedziano,że biohumus to też nawóz.Ale się mądrzę :lol:
Powiedz mi ,czy zauważyłaś różnicę między podlewaniem deszczówką a np.kranówką? Chodzi naturalnie o inne rośliny..Zauważyłam,że parę osób też zbiera deszczówkę a nawet topi śnieg. Jeżeli jest zauważalna różnica ,to może też spróbuję.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Pewnie, że bio-humus to nawóz, ale można nim podlewać roślinki w okresie jesienno-zimowym :D Właściwie chyba też nie można go przedawkować, więc bardzo go lubię - bo zdarzyło mi się kiedyś usmażyć jakiegoś Bogu ducha winnego kwiatka ;)

A wiesz... podlewamy deszczówką od tak dawna, że już nie pamiętam, czy od razu była jakaś dostrzegalna różnica... ale wiem na pewno, że nie na wszystkie roślinki to działa - choć wydaje mi się, że na storczyki akurat tak, podobnie chyba także na stefanotisa, na anturium... Ale są też takie roślinki, którym jest to obojętne, albo takie, które wręcz preferują kranówkę (np. oleander).
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Dzięki za odpowiedź. Chcę się przymierzyć do podlewania deszczówką ,ale na pewno teraz nie będę jej zbierała a o topieniu śniegu to nawet nie myślę. Jestem stworzeniem ciepłolubnym :lol:
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Dzisiaj polepszałam sobie humor w kwiaciarni.Miałam tylko obejrzeć ,co nowego jest w sprzedaży a wyszłam z dwiema schlumbergerami ;:113 .Ale są tak piękne,że nie mogłam sobie odmówić .Najgorsze było to,jak kobieta zaczęła je pakować .To był gwałt na moich już kwiatkach,tak brutalnie to robiła :lol: Nie będę zdziwiona,jak jutro wszystkie pąki opadną .Trzeba być jednak optymistą ,może jednak nie będzie tak źle.Na szczęście jest jeszcze dzisiaj i kwiatki są na miejscu. Czyż można było im się oprzeć?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

moja azalia jest też coraz piękniejsza

Obrazek

Obrazek
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

inag1 pisze:Obrazek
Oj śliczności... Czekam z niecierpliwością na widok, kryjący się w tych pączuszkach :D
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Ina jak ja się cieszę, że trafiłam do Ciebie :D co prawda trochę przypadkiem, bo szukałam info o hibiskusach i nawet nie wiedziałam, że masz wątek o swoich domowych :oops:
Ładne okazy posiadasz w swojej kolekcji, te fioletowe fiołki w dwuszeregu na parapecie robią niezłe wrażenie :D a ostatnie zakupy przepiękne! Kiedyś miałam czerwoną schlumbergerę i nawet obficie kwitła, ale mama kiedyś otworzyła zimą okno do wietrzenia i zapomniała się i niestety roślina zmarzła :( Życzę aby Tobie zakwitły i spokojnie zniosły przeprowadzkę do nowego domu :)
Azalia boooska, rok temu skusiłam się na kupno azalii w biedronce, ale niestety po miesiącu padła :( Dlatego zazdroszczę Ci Twoich roślinek domowych, bo u nas prawie nic nie chce rosnąć.
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Kari,też czekam na widoki z pączusiów. Ciągle się boję,że to będą "opadłe"widoki ;:112
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

A ja dopiero dziś do Ciebie trafiłam :P a tu tyle pięknych kwiatów!
Zwróciłam uwagę na te brzozowe pieńki-sama je robiłaś czy to gotowce? :wink:
Ja też nienawidzę,jak ktoś mi pakuje zakupy-nawet mój M! :P
Trzymam kciuki,by te pączki nie opadły!
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Alana,dziękuję za pochwały.Zawsze miło je słyszeć .Jeżeli chodzi o fiołki to one stoją w szeregu ,dwuszeregu i Bóg wie jak jeszcze,tyle ich namnożyłam. Zawsze ,jak je rozmnażam ,to obiecuję sobie,że nie wsadzę wszystkich małych sadzoneczek,tylko zrobię selekcję .Ale jak już są ,to jakoś żal je wyrzucić i wszystkie lądują w doniczkach .Na wiosnę miałam (aż wstyd się przyznać)prawie 50 malutkich doniczek z fiołkami.Jak podrosły,to rozdawałam każdemu kto chciał i ...nie chciał :lol: W ten sposób większość rozdałam znajomym.Obiecałam sobie,że na wiosnę nie będę robiła żadnych sadzonek(to jest obietnica składana co roku :D )
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Basiu(Basga),te brzozowe pieńki mam już kilka lat i nic złego się z nimi nie dzieje.Znajomemu przywieżli je w drzewie na opał i pozwolił mi parę wybrać.
Basiu nawet sobie nie wyobrażasz co ja przechodziłam za katusze w tej nieszczęsnej kawiarni,jak widziałam co ta kobieta wyprawia z moimi kwiatami.Mam cichutką nadzieję ,że pąki się utrzymają ,bo są dość duże.
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Basiu,naturalnie w kwiaciarni ;:112 To wszystko z emocji,tam przeżytych aż język mi się plącze :lol:
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

:;230 w kawiarni też mogą być ładne kwiatki :P
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Oj tak i czasami udaje się szczepki przynieść :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”