U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

A mnie się takie swojskie klimaty bardzo podobają. Fotki bardzo klimatyczne, rośliny super! ;:138
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: U Wiśni

Post »

Twoje oplątwy mnie po prostu zachwycają! ;:oj
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

A ja jestem ciekawa jak Twoje poinsecje się mają. Mam nadzieję, że dzięki Twoim radom i moja zakwitnie, póki co jest gęsta i zieloniutka jeszcze (mam nadzieję, że niedługo zróżowieje).
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Basia, u mnie lwie paszcze kiedyś były, potem nie było, potem znowu były i znowu nie, a w tym roku znowu wróciły. Ale po tegorocznym lecie naprawdę chcę mieć je w ogrodzie w następnych sezonach - proste w uprawie i zachwycają kolorami.

Henryk, Joanna, dziękuję Wam bardzo ;:180

Ninia, no nie, że jeszcze ktoś o nich pamięta, a nie chciałam się w tym roku przyznawać :lol: Moje poinsecje w tym roku z braku czasu zaniedbałam, więc wyglądają średnio. Mają jednak kilka liści na krzyż i teraz trochę ruszyły ze wzrostem, więc jest szansa że nowe liście się wybarwią. Chociaż dekoracyjne w tym roku zbytnio nie będą.

Jedna mała już ma czerwonego listka:
Obrazek

W ogrodzie mam jeszcze nasturcje:
Obrazek

A najbardziej wzrok przyciąga teraz chryzantema - moja duma ;:167 , a pomyśleć, że kupiłam ją 2 lata temu za 5zł:
Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

Żółte jest piękne - i to o każdej porze roku i na każdej roślinie. :D
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Moim zdaniem i tak ładnie wygląda, listki soczyście zielone, wyrastają już pięknie, intensywnie wybarwione - wielkie ;:63 dla właścicielki. Koniecznie wstaw zdjęcie jak nabierze więcej kolorków.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Fajna ta zółta chryzantema , i kolorek, i igiełkowe kwiaty. A nasturcja to chyba szczęściara jakaś, żaden ślimak jej nie ruszył, żadna gąsienica. Nie mówiąc już o przymrozkach ( u mnie jeszcze ich nie było ;:154 ).
No i nie byłabyś sobą, gdybyś nie miała poinsecji :) .
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: U Wiśni

Post »

No trochę mi zeszło zanim zapoznałem się z Twoim wątkiem, szkoda tylko, że posty z poprzednich lat mają nieczynne fotki... ;:185
Widzę, że też bawią Cię eksperymenty z roślinami, bo i cytrynki z nasion i poisencja długowieczna - super!
Jeśli można, dorzucę na temat cytryn z nasion parę uwag sprawdzonych na własnej skórze... ;:333
Otóż w czasach kiedy prof. Pieniążek wyhodował cytrynę skierniewicką, temat cytryn hodowanych na parapecie był na topie i wyczytałem w jakiejś publikacji, że można przyspieszyć kwitnienie i owocowanie cytryn z nasion, bo tak samoistnie trwa to minimum 7 lat przy zapewnieniu jej w miarę optymalnych warunków.
Aby sprowokować taką cytrynę do szybszego kwitnienia trzeba zrobić z tej 'pierworodnej' sadzonkę ukorzenić ją i proces powtórzyć jeszcze raz i ta powielona dwukrotnie zakwitnie , ale po pierwszym zakwitnięciu nie ma co spodziewać się owocu, ona zakwitnie i zawiąże owoce w następnym sezonie (musi okrzepnąć, albo dojrzeć jak kto woli). Cytryna jest samopylna więc nie trzeba ekstra zabiegów, żeby zawiązała owoce. Ja doczekałem się po 3,5 roku (+ - 3 m-ce) owocu i tyle, nie doczekałem się dojrzałego, bo losy 'za chlebem' rzuciły mnie z 'nienacka' na 2 lata w 'obce landy'. Po powrocie - wspomnienie po roślinach. ;:222
A ja nie 'Leon zawodowiec', żeby podróżować z ukochaną roślinką... :;230
Piszę o tym, bo może się taka wskazówka komuś przydać tym bardziej, że sprawdzona u mnie i jakby nie było skraca czekanie na owoc co najmniej o połowę... ;:224

No i czekam u Ciebie na sezon Hipkowy, bo u mnie się prawie zaczął... ;:108
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Jeżeli wyhodowane własnoręcznie poinsecje,to tylko u Ciebie i jak zawsze ładnie i zdrowo rosnące ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

Ależ piękna ta chryzantema, co za kwitnienie ;:oj musi mieć u Ciebie doskonałe warunki ;:180
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

barbra13 pisze:...nie chcę nic sugerować ;:170 , ale może już byście przestały się szwendać :lol: , bo i Wy nie możecie się spotkać i ja mam trudności, zeby Was spotkać
Oto jestem :wit Wiosna nadeszła, rośliny się przebudziły, to i właściciel obudził się z zimowego snu. Pora naostrzyć grabki i ruszamy 8-)

Sezon otwieram kwitnącymi zwartnicami:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

Piękne Hippeastrum!
U mnie póki co wszystko jeszcze śpi... ale mam nadzieje, że lada moment coś się ruszy. :wink:

Pozdrawiam,
Artur
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

Piękny pokaz! ;:333

Śliczne kwiaty w różnych kolorach robią wrażenie. Podobają się!! ;:138

Wiosna tuż-tuż. ;:204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”