U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Dziękuję Wam bardzo, Henryku, Joasiu, Arku.
Oj, tak, Basiu, jak pelargonie, to tylko czerwone, a kolorowe niech sobie inni uprawiają :D
Ewa, przyganiał kocioł garnkowi, a gdzie twoje bezziemne i bezdoniczkowe? :lol:

No tak właśnie sobie pomyślałam, że skoro niewiele sie dzieje w zielonych, to sobie przejrzę moje tillandsie.
Wpierw jednak muszę się pochwalić innymi osobnikami - zakwitły mi hibiskusy. Moja radość jest niezmierna, dlatego że to moje pierwsze dwa egzemplarze, które przeżyły u mnie dłużej niż miesiąc. Te kupiłam zeszłej jesieni, z uporem maniaka przezimowały, a teraz jeszcze mają po pąku - jak tu się nie cieszyć? :tan
Żółty kwiat jest trochę zmutowany, pąk był jeden, ale kwiat wygląda jak dwa zrośnięte ze sobą, nawet ma dwa słupki.

Obrazek

Obrazek

I teraz już szybki rzut na oplątwy. Nie wiem, kto powiedział, że oplątwy rosną powoli, ale ja się nie zgadzam - moje zasuwają, jakby je ktoś gonił :pogon ;:306

Brody zawisły pod dachem:
T. usneoides, różne formy
Obrazek


T. ionantha, bodajże 'Huemelula Green'
Obrazek

T. ionantha :roll:
Obrazek

T. pruinosa (forma gwatemalska) - wypuszczenie malucha zajęło jej jakieś kilka tygodni ;:173
Obrazek

T. caput-medusae - maluch wiosnę spędził schowany w liściu mamusi, latem przyspieszył ze wzrostem i już wyciąga listki wysoko
Obrazek

T. streptophylla - dzięki moim zapędom kaktusowym, regularnie kręci loczki
Obrazek

T. xerographica, kręci, jeżeli ma ochotę, ale też nierzadko
Obrazek

T. butzii, odgięła podejrzanie listek, ale jednak młodzieży nie ma
Obrazek

T. magnusiana - ubiłam dwie, trzecia wygląda dość dobrze
Obrazek

T. brachycaulos v. multiflora, ze trzy razy wybierała na tamten świat, w ostatnim momencie zmieniała zdanie
Obrazek

T. circinata, moja jednak chyba najbardziej ulubiona, duża była jedną z pierwszych, którą kupiłam, a ostatnio dla towarzystwa dostała koleżankę
Obrazek

No i chyba wystarczy na dziś ;:173
Miłego tygodnia :wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: U Wiśni

Post »

Monika - czy mnie wzrok nie myli, regalik z dziurkami ;:oj
Jakbym go skądś znała :;230
Tak sobie kombinuję, że skoro pojawił się regalik, to na pewno
kolekcja szybko się rozrasta, za co mocno trzymam ;:215
I bardzo się cieszę !!
Tak, lato na zewnątrz to dla nich naprawdę raj.
Jak dla mnie najpiękniejsze są 'wiechcie' ;:138 ;:167 ;:138
Uwielbiam T. usneoides a Twoja ma fajne rozmiary !!
Ale reszta też ma się nie najgorzej :D
Teraz inspekcja maluchów powinna się częściej odbywać, bo latem są
najbardziej 'puszczalskie' ;:306 i pojawia się najwięcej młodych.
Trzeba być czujnym, żeby zgłosić wszystkie mamuśki do ... 500+ :;230
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Monika, ale kolekcja ;:oj . Dawno nic nie pokazywałaś, pamiętam jakieś klamerki ;:306 , a tu proszę, regalik znajomy :lol: ( mnie jeszcze taki nie grozi :lol: ). Rozpędziłaś się i Twoje rośliny też ;:138 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

Aż serce rośnie jak dobrze rosną i wyglądają Twoje tillandsie. Jestem pod wrażeniem! ;:oj

Wbrew temu co piszesz nie są to łatwe w uprawie rośliny i tym bardziej cenię to jak sobie z nimi radzisz. Brawo - dla Ciebie i roślin! ;:138
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Oplątwy... ;:oj Ale kolekcja, podziwiam z rozdziawioną gębą. Wszystkie piękne okazy. ;:167 Trochę boję się tych roślin, ale jak widzę takie piękności... znowu mi coś po głowie chodzi. :wink:
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: U Wiśni

Post »

Hibiskusy pięknie Ci zakwitły,a oplątwy - no cóż; na tych roślinach to ja się w ogóle nie znam.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Ewuniu kochana, ten regalik to absolutnie Twoja wina, jest bardzo wygodny w kwestii usadzania roślin na miejscu :D Ale żeby kolekcja się rozrastała, musiałabym... kupić drugi ;:170
Basiu, dobrze powiedziałaś: Tobie jeszcze taki regalik nie grozi... ;:204 Nie no, klamerki były ok, moje wiszące drabinki podobały się innym bardziej, niż mnie samej. Ale konstrukcja troszeczkę jakby przyciężkawa się zrobiła, ze względu na ilość roślin... ;:224
Henryku, dziękuję Ci bardzo. Grunt to dobrze dobrać sobie oplątwy. Większość moich oplątw należy do grupy oplątw "szarych" (jest jeszcze grupa oplątw "zielonych"), które mają nieco bardziej kaktusowe podejście do życia i nie obrażają się od razu, jak mi się ich nie chce nawodnić. Zielone są bardziej wrażliwe na braki wody i tutaj wcale nie jest mi łatwo.
Ela, nie zastanawiaj się, tylko próbuj :D Dużo miejsca nie zajmują, a naprawdę możesz się wkręcić w coś fajnego. A jak nie, to przynajmniej spróbujesz :wink: Wiesz, że my się z Ewą bardzo cieszymy z każdej tillandsii u innych forumowiczów :lol:
Marian, dziękuję. Nie musisz się znać na wszystkim, a wystarczy popatrzeć na Twoje kaktusy, czy storczyki, żeby widzieć, że są rośliny, na których znasz się doskonale ;:108

Generalnie w tym roku więcej było do pokazania w wątku kaktusowym, niż tutaj. Czasu dla zielonych wiosną miałam bardzo mało. Za to lato poświęciłam na uporządkowanie roślin, które posiadam. Rośliny przeszły gruntowny przegląd, w trakcie którego też postanowiłam wyrzucić część roślin, głównie tych trzymanych z nadzieją "a nuż podejmą współpracę". Trochę drastycznie, ale dzięki temu zyskałam trochę porządku w domu, więcej przestrzeni i czasu dla roślin, które zostają.

W domu zostały jeszcze do przeglądu storczyki - kilka z nich jest do przesadzenia i też planuję zmniejszyć ich liczbę - chociaż nie wiem, jak, bo wszystkie są raczej w dobrym stanie. No i jeszcze czeka cały ogród, którego baardzo mało w tym roku doglądam, co widzę chociażby w ilości chwastów, koleinach w trawniku i rozjechanej rabatki kwiatowej. Ale jesień jest dobrą porą na uporanie się z ogrodem, jak tylko skończą się upały, biorę gumiaki, łopatę i zabieram się do roboty ;:172

Przedstawiam jeszcze kilka zdjęć, dość średniej jakości, bo robione telefonem, ale chyba coś widać. Życzę miłego weekendu :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

Cudownie i kolorowo dzisiaj u Ciebie. Bardzo mi się podoba. ;:173
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: U Wiśni

Post »

Ogrodowo kolorowo - w ogóle nie widać u ciebie tegorocznej suszy ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Piękne letnie rośliny, a najfajniejsze sa lwie paszcze ;:138 .
Rośliny przeszły gruntowny przegląd, w trakcie którego też postanowiłam wyrzucić część roślin, głównie tych trzymanych z nadzieją "a nuż podejmą współpracę".

- Świecisz przykładem, kiedy ja się na to zdobędę ;:124
Trochę mi wyobraźnia szwankuje, jakbyś mogła tak wrzucić swoją fotkę w gumiakach, przy roślinach oczywiście, żeby było zgodnie z regulaminem ;:170 :wink: .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: U Wiśni

Post »

Pięknie pokazany kawałek ogrodu i faktycznie po roślinkach nie widać suszy. Mnie również lwie paszcze urzekły
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

:wit Monika, przed chwilą przeczytałam Twoją wypowiedź u Henryka
Ograniczam ostatnio liczebność roślin w domu
. Jak to się robi? Bo ja naprawdę muszę to zrobić, ale im bardziej się staram, tym więcej doniczek przybywa :D . Jakieś czary :lol: .
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

barbra13 pisze:Trochę mi wyobraźnia szwankuje, jakbyś mogła tak wrzucić swoją fotkę w gumiakach, przy roślinach oczywiście, żeby było zgodnie z regulaminem ;:170 :wink: .
Oj tam, baba w gumiakach wygląda jak... baba w gumiakach, co tu będę prezentacje roślin psuła swoją osobą... ;:170

Oczywiście, że nie widać suszy, bo co się będę wyschniętymi połaciami trawnika chwaliła :lol: Pokazałam to, co mi się w zieloności ostało :wink:

No i odnośnie ograniczania... Wiesz co, tak naprawdę sama do końca nie wiem, ale da się :) Mam jakąś fazę na minimalizm, no i ostatnio brakuje mi czasu, więc postanowiłam zmniejszyć inwentarz roślinny na tyle, bym mogła nad nim zapanować. I tak, bardzo powoli, przy obchodach roślin co jakiś czas jedna sztuka wylatywała. Większość, to były rośliny albo na odratowaniu, albo źle znoszące moje zaniedbania. Tym sposobem tu jakaś obrażalska paproteczka, tam chore anturium, a tam jeszcze trzykrotka (u mnie rosła fatalnie, nie mam dla niej dobrego miejsca) - i posprzątane. No i ważna rzecz - za moją dzielną postawę przy omijaniu marketowych wystawek kwiatowych, albo obejrzenie i odejście bez roślinki, powinnam dostać order :D . Albo nawet dwa ;:170 . W tym roku przytachałam tylko jedną nolinę, pachirę, fiołka i dwa storczyki. 5 nowości przez cały sezon (nie liczę cebulek tulipanów do ogrodu) - no zdecydowanie, order dla mnie ;:306

No i jak już mnie Basia wywołała do odpowiedzi, to musiałam zgrać zdjęcia i coś pokazać, no bo jakże inaczej :D Zdjęć nie mam dużo, jakoś bardziej skupiłam się ostatnio na robotach ogrodowych, niż na dokumentacji fotograficznej, więc mam znowu kilka lwich paszcz i lewkonię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”