Tillandsie są ... dla leniwych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Zgodnie z obietnicą, pokazuję moje "pozostałości" po fascynacji tilandsiami.

T.xerographica dzisiaj ( jest na 1 stronie wątku )
Obrazek

Obrazek

T. fasciculata ma już spore "dziecko" ;:oj
Obrazek

T. capitata Peach
Obrazek

Obrazek

T. reichenbachii
Obrazek

T. caput - medusea

Obrazek

Obrazek

T.meridionalis v. subsecundifolia
Obrazek

Obrazek

T.stricta
Obrazek

T. streptophylla
Obrazek

Co do reszty - nie pamiętam, a porównanie zdjęć, nie daje gwarancji. Cóż, w sumie to nie ma większego znaczenia, bo kolekcjoner ze mnie żaden ;:223 .
Może wiosną coś dokupię, bo padła mi duratii, a to były super loczki. O takie właśnie:

Obrazek
:wit
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Ale się rozrosły ;:oj wszystkim nieźle przybyło, nie ważne czy są zdjęcia do porównania czy nie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Pulpa222 pisze:Zgodnie z obietnicą, pokazuję moje "pozostałości" po fascynacji tilandsiami.
Dlaczego "pozostałości"?

Właśnie zajrzałam po raz pierwszy, zachwyciłam się, a tu taka informacja, Czyżby coś się stało niedobrego? Oby nie.

Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Blueberry - Natalio, myślę, że jak się cofniesz w tym wątku, to znajdziesz zdjęcia tych roślin. Fakt, przytyło im się, ale i tak bardzo wolno rosną. Za to są mało absorbujące ;:173 .

Black Rose - ponad 2 lata temu miałam dużo więcej tillandsii, w tym sporo malutkich. Te niestety nie przeżyły - albo zalałam, albo uschły ;:145 . Stąd taka informacja.
Zostały najsilniejsze, a dokupywać przestałam. Latem wisiały w ogrodzie, a podlewałam je ze szlaucha ;:oj . Dały radę, więc są dla mnie ;:224 . Zafascynowałam się bowiem różami i w ciągu 2 lat dokupiłam ponad 30 sztuk. Jako, że nie mam już na nie miejsca, czyli koniec z zakupami ;:223 , to zajmę się bardziej tillandsiami ;:108 . Tak myślę ;:170 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Ale Twoja streptophylla ma loki!!! moja nawet w okresie największej suszy chyba takich nie miała... może to też takie osobnicze właściwości są? cudna jest ;:167 I kurcze, szkoda duratii... :( tak bardzo mi się ona podoba, czy ona taka delikatna w obejściu jest? bo myślę o niej często a wciąż kasy szkoda by ją kupić....
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Magda, ja zalałam durati ;:145 . Ona jest srebrzysta z meszkiem i dość długo żyła, jak o niej zapominałam. Przy Twoich umiejętnościach - śmiało kupuj ;:196 . Byłam dzisiaj w sklepie z roślinami i ozdobami choinkowymi, gdzie było kilka odmian tillandsii, ale ceny zaporowe. Lepiej zamówić w Czechach.
Co do streptophylii, to Ty narzekasz, że się nie skręca, a ja swoją moczę, żeby się rozkręciła ;:306 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”