Tillandsie są ... dla leniwych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Ja wiedziałam , że przy wizytówce nie ma komentarzy i trochę się zdziwiłam nawet gdy zobaczyłam wpis.
Na razie nie będę zakładać osobnego wątku ogrodowego bo fotografowanie jest dla mnie kłopotliwe.
Ale dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

puk puk :) ściskam Ciebie i Twoje oplątwy ;:168
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Witaj Magdo,
Obejrzałam "przez Ciebie" swój wątek - całkiem nędzny, ale powiem, że fasciculata i xerographica żyją i rosną :tan . Co do pozostałych, to jeszcze streptophylla na pewno. Ona, jak ma sucho to się skręca bardzo mocno, a ja bym wolała taką luźniejszą formę :;230 . Wtedy wrzucam ją do wody i ... mam dłuższe loki. Więcej napiszę, jak porobię zdjęcia ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Zgodnie z obietnicą, pokazuję moje "pozostałości" po fascynacji tilandsiami.

T.xerographica dzisiaj ( jest na 1 stronie wątku )
Obrazek

Obrazek

T. fasciculata ma już spore "dziecko" ;:oj
Obrazek

T. capitata Peach
Obrazek

Obrazek

T. reichenbachii
Obrazek

T. caput - medusea

Obrazek

Obrazek

T.meridionalis v. subsecundifolia
Obrazek

Obrazek

T.stricta
Obrazek

T. streptophylla
Obrazek

Co do reszty - nie pamiętam, a porównanie zdjęć, nie daje gwarancji. Cóż, w sumie to nie ma większego znaczenia, bo kolekcjoner ze mnie żaden ;:223 .
Może wiosną coś dokupię, bo padła mi duratii, a to były super loczki. O takie właśnie:

Obrazek
:wit
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Ale się rozrosły ;:oj wszystkim nieźle przybyło, nie ważne czy są zdjęcia do porównania czy nie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Pulpa222 pisze:Zgodnie z obietnicą, pokazuję moje "pozostałości" po fascynacji tilandsiami.
Dlaczego "pozostałości"?

Właśnie zajrzałam po raz pierwszy, zachwyciłam się, a tu taka informacja, Czyżby coś się stało niedobrego? Oby nie.

Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Blueberry - Natalio, myślę, że jak się cofniesz w tym wątku, to znajdziesz zdjęcia tych roślin. Fakt, przytyło im się, ale i tak bardzo wolno rosną. Za to są mało absorbujące ;:173 .

Black Rose - ponad 2 lata temu miałam dużo więcej tillandsii, w tym sporo malutkich. Te niestety nie przeżyły - albo zalałam, albo uschły ;:145 . Stąd taka informacja.
Zostały najsilniejsze, a dokupywać przestałam. Latem wisiały w ogrodzie, a podlewałam je ze szlaucha ;:oj . Dały radę, więc są dla mnie ;:224 . Zafascynowałam się bowiem różami i w ciągu 2 lat dokupiłam ponad 30 sztuk. Jako, że nie mam już na nie miejsca, czyli koniec z zakupami ;:223 , to zajmę się bardziej tillandsiami ;:108 . Tak myślę ;:170 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Ale Twoja streptophylla ma loki!!! moja nawet w okresie największej suszy chyba takich nie miała... może to też takie osobnicze właściwości są? cudna jest ;:167 I kurcze, szkoda duratii... :( tak bardzo mi się ona podoba, czy ona taka delikatna w obejściu jest? bo myślę o niej często a wciąż kasy szkoda by ją kupić....
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tillandsie są ... dla leniwych

Post »

Magda, ja zalałam durati ;:145 . Ona jest srebrzysta z meszkiem i dość długo żyła, jak o niej zapominałam. Przy Twoich umiejętnościach - śmiało kupuj ;:196 . Byłam dzisiaj w sklepie z roślinami i ozdobami choinkowymi, gdzie było kilka odmian tillandsii, ale ceny zaporowe. Lepiej zamówić w Czechach.
Co do streptophylii, to Ty narzekasz, że się nie skręca, a ja swoją moczę, żeby się rozkręciła ;:306 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”