Parapetowy zakątek u iwik

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

O istnieniu takim 80ml nie wiedziałem nawet. Ja większych gabarytów potrzebuje więc mam 350 ml :) Jak tam zapach od stefanotisa?
Awatar użytkownika
iwik
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 lip 2015, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świerklany/śląskie

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Zapach jest mocny. Powiedziałabym liliowy. W każdym razie wydaje mi się, że prawie taki sam, jak wydzielają pachnące lilie. Niesamowity!
Ale nie rozchodzi się tak, jak zapach hoi. Na razie tylko trzy kwiatuszki otwarte.
Jednak mężowi zapach się nie podoba. Nie zna się. :;230

Ale wiecie co? Wreszcie i u mnie popadało. ;:138
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Przy tej ilości pączków to długo popachnie :;230
Awatar użytkownika
iwik
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 lip 2015, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świerklany/śląskie

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Mam nadzieję. :;230

Co roku wypuszczał jeden/dwa pędy z kwiatkami. I zwykle później. Tak, że nie zdążyły się rozkwitnąć. Opadały po przeniesieniu do domu na jesieni.

Taki gruntowy hibiskus się szykuje do rozkwitu. Mam go już kilka lat i jeszcze nie kwitł.

Obrazek

Tak w ogóle, to ten rok jakiś szczególny dla moich roślin. Albo to, że w końcu coś więcej dla nich robimy. :wink:

A co jeszcze się okazało? Że u nas w ogrodzie mamy kilku takich mieszkańców. Jednego "złapałam" na tujach sąsiada, jeszcze po mojej stronie płotu. Rzekotka drzewna. Spotkałam ją już i na winorośli, i na tulipanowcu, i w "zaroślach". :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Ale fajnie masz z tymi rzekotkami. Dwa razy w zyciu widziałem na żywo. Stefanotis musiał zrzucić pączki po przeniesieniu do domu. Po alimatyzacji roślinki lubią stać pod chmurką ale niestety najgorszy dla nich okres to powrót w cztery sćiany. Zdecydowanie mniej światła, wyższa temperatura,mniejsza wilgotnośc. Poźniej jeszcze gorzej jak zaczyna grzać centralne. Gubią trochę listków zazwyczajnie mówiąc opączkach.
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Nooo, nareszcie ;:138 ;:138 ;:138.
Ale super i już sobie wyobrażam ten zapach ;:333.
Aaaa, o takie kubeczki chodziło :D. Myślałam, że jakieś specjalistyczne :;230. A robisz w nich dziurki na dnie?

U mnie było przed chwilą 15-minutowe oberwanie chmury. Akurat zdążyliśmy wsiąść do samochodu :tan.

A, i śliczne żabcie ;:167. Ja chyba nie widziałam na żywo.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Chyba wszędzie wczoraj padało, nareszcie ;:173 susza niesamowita ;:219
Śliczne masz hibiskusy ;:167 koniecznie pokaż gruntowego jak rozkwitnie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwik
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 lip 2015, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świerklany/śląskie

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Paweł, no właśnie. Jak się wysmażą na tarasie do słonka, to potem im w domu za ciemno.
Te moje doniczkowce ustawiam pod drzwiami tarasowymi i już wtedy nie ma mowy o ich otwieraniu. Kaloryfer jest tylko z jednej strony i nie idzie na całość. Tak w ogóle to my wolimy ubrać sweterek, niż dokładać do pieca. W zimie najlepiej nam jak mamy 22 st.C. A rośliny przy szybie mają sporo mniej.
Największy problem z utrzymaniem dobrej wilgotności powietrza. I chyba miejsca w tym roku mi braknie... :wink:

Marto, nie robię dziurek. Podlewam od góry. I patrzę. Widać dobrze dokąd woda dotarła.

Blueberry dla Ciebie :) Bez słonka i w słonku.

Obrazek

Obrazek


A tych gości nie lubię. Szczególnie jak wchodzą mi do domu. No ale te zrobiły sobie pajęczyny przed samym wejściem. Jeden zaraz na górnym schodku, a drugi dwa kroki dalej, przed samymi drzwiami. Mam w ten sposób podwójną bramę. I wygląda na to, że mnie w domu nie ma. :;230

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Dziękuję za dedykację ;:196 kolorystycznie bardzo przypomina mojego Adonisa ;:173 Też ostatnio miałam takiego gościa, tyle że był wielkości łebka od szpilki - zrobił sobie pajęczynę na pędzie kwiatowym storczyka ;:oj A w zimie na zabudowanym balkonie co roku znajduję biedronki, zimują sobie za szafką :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Jak wolisz chłodniej to super bo rośliny kontunuują zapoczątkowany obniżaniem temperatury na zewnątrz okres spoczynku. Ja lubię ciepełko a raczej to moje koty lubią więc kaloryfer na maxa odkręcony. Filodendronów nie wystawiam więc nie mam tego problemu, ale w zimie doświetlam od rana do wieczora no i nawilżacz utrzymuje wilgotność na poziomie 60%.
Awatar użytkownika
iwik
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 lip 2015, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świerklany/śląskie

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Blueberry - biedronki to ja lubię. A pająków niespecjalnie. Te, które wchodzą do domu to paskudy grube. I straszą. Siedzi sobie człowiek, herbatkę pije, czyta lub szydełkuje, to taki zwierz nagle wychodzi, nie wiadomo skąd i maszeruje prosto pod nogi. Brrr....
Nie mam pojęcia co to za odmiana. Nie zapisałam i nie pamiętam.
Ale podoba mi się. Nawet bardzo. :D Może być Adonis.

Paweł - Wolę chłodniej. Roślinki też. Kot też jest, ale "zewnętrzny" i nie nasz, a zaprzyjaźniony. Dla niego jest wełniana poducha na tarasie. Często z niej korzysta. Do właściciela idzie spać, jak już mrozy łapią (on ma piwnicę).
Nawilżacz mam. Może zainwestuję w następny. Tylko ustawić go wtedy między roślinami?
Jakaś lampa też by się przydała. No chyba, że i zima trafi się słoneczna. ;:3
Awatar użytkownika
Anucha64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 19 lip 2015, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

:wit Gratulacje dla Stefanka ;:136 Ale nas wszystkich przetrzymał ;:224 Warto było czekać ;:65 Robactwa to ja też nie lubię . :pogon Uroczy ten hibiskus ;:3 Nie widziałam nigdy na żywo tych z zewnątrz ;:108
A tak w ogóle to piękne robisz zdjęcia
;:3 ;:7
Pozdrawiam, Anna
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Parapetowy zakątek u iwik

Post »

Iwonko nawilżacz może stać między roślinami, one to bardzo lubią - zimą stawiam swój jak najbliżej hibiskusów, tak żeby para na nie leciała, dzięki temu nie tracą liści ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”