Zielone eriopusa

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielone eriopusa

Post »

Stapelia kwitnaca w biurze?? Kolezenstwo bedzie Ci wdzieczne jak rozkwitnie. ;:224
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Zielone eriopusa

Post »

Szkoda! Byłam kiedyś w wałbrzyskiej palmiarni. Może rośliny w kółko jedne i te same, ale ok, podobało mi się.
Sponsor by się przydał.
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

crazydaisy zapach jest naprawdę niewyczuwalny :)
raflezja Bardzo lubię tam jeździć,tylko brakuje mi profesjonalizmu tego miejsca. Ja rozumiem, że ma służyć rekreacji ale rośliny są błędnie ponazywane, palmy ponasadzane jedna przy drugiej itd. Kto tam pracuje? ;:223
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Zielone eriopusa

Post »

Tez to zauważyłam, jak byłam. :)
Pracują tam ludzie. Robotnicy, najemnicy, na pewno nie pasjonaci. :)
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Wydaje mi się , że ludzie nie mający pojęcia o roślinach. Wiesz wystarczy odrobina chęci i wiedzy i jest ok. Jak tkoś nie ma ani jednego ani drugiego to jest tragedia.
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone eriopusa

Post »

Byłam całkiem niedawno na jednym zamku, co prawda na wiosnę, tam też oaza spokoju, mała co prawda, ale Pani przewodnik nas zaprowadziła do zwiedzania " Palmiarni". Jak weszliśmy chyba było więcej żółwi,Obrazekświerszczy, Pań od sprzątania i ławek do siedzenia, roślin nie zapamiętałam :) I zapach, nie kwiatów, a tych zwierząt i ryb...:( może dopiero mieli zamiar posadzić rośliny, jeśli się to tak odbywa.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Może w górę nie patrzyłaś :;230 W centralnej części palmy są już pod kopułą. Są żółwie czerwonolice, które ludzie podrzucają, jesiotry i ptactwo, Rzeczywiście kurnikowy zapach ciągnie od pawii kurek. Poza tym czasem podlewają jakimś nawozem i też niezbyt pachnie.
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Zielone eriopusa

Post »

Uważam że ludzie nie mający ani odpowiedniej wiedzy ani chęci do pracy z roślinami nie powinni przy nich pracować. Ostatnio miałam taki przykład, wchodzę do kwiaciarni, samo przez się to mówi że pani tam pracująca jest zorientowana w kwestii roślin, podłoży itp skoro to sprzedaje, więc pytam czy dostanę keramzyt, Pani wielkie oczy i "eee co? A co to jest" Właścicielka kwiaciarni. No a przecież o jakieś cuda nie pytałam ;:124
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zielone eriopusa

Post »

Ja mam to samo tylko z perlitem. Już pytałam w tylu kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych, że szkoda mówić. Nawet w marketach, typu Obi, Castorama, i zawsze: "A co to jest?". Tylko w jednej kwiaciarni wiedzieli co to, ale pani powiedziała, że nie mają, bo nie mają miejsca, a poza tym się nie sprzedaje ;:192. I bądź tu mądry...

Paweł, a gdzie Ty właściwie trzymasz tą 3-metrową pachirę? W pracy? Może byś kiedyś dał radę zrobić zdjęcie całej roślinki :D.
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Pachira oczywiście w pracy :)
Oj tam keramzyt czy perlit to jeszcze jestem w stanie przeżyć. Nie każdy musi sie znać na dodatkach do podłoża. Straszne jest to jak mają rośliny doniczkowe ze złymi nazwami i jeszcze po delikatnym zwróceniu uwagi wykłócają się, żemają rację. W kwiaciarniach pracują przeważnie osoby po kursach florystycznych. Mają zrobić ładny bukiet i tyle. Jak byłem w LO to doniczkowe były tylko w kwiaciarniach lub bezpośrednio u ogrodnika. Jak się pokazały markety to doniczkowce powili zaczęły znikac z kwiaciarni. Kwiaciarnia zarabia na ciętych.
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zielone eriopusa

Post »

Złe nazwy to zawsze jakieś nazwy ;:306.

Ja jak kupiłam w Kaufl... moją Peperomia 'Happy Bean', to kilka dni później przechodziłam obok kwiaciarni i sobie wstąpiłam pooglądać. Patrzę, a tu stoi takie samo cudo, to podeszłam zapytać co to jest. A pani na to: sukulent... Nie no, w życiu bym nie wpadła ;:223. To pytam dalej, ale jaki ten sukulent. Pani woła drugą i w końcu stanęło na tym, że zapomniały co to jest...
No i roślinkę, jak zawsze, nazwali mi na Forum 8-).

W tej kwiaciarni co byłam wtedy, to na żadnej roślince nie było nazwy, tylko ceny (z kosmosu...). I zawsze tam jest pełno ludzi... I żeby było śmieszniej, to ta kwiaciarnia jest w Tesco, jako jeden ze sklepów. I doniczkowych też mają sporo, nawet ładnie posadzone i w ogóle.

Masz trochę racji z tymi marketami, tylko mi się wydaje, że w kwiaciarniach przestali sprzedawać doniczkowe, bo im się nie opłaca po prostu. To samo mają w markecie, nawet za 1/3 ceny. Tylko tutaj można by zapytać o kondycję tych marketowych roślinek. Zawsze panowała opinia, że w kwiaciarniach mają okazy zdrowsze i bardziej zadbane, ale czy ja wiem?
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Dziś przestawiałem , odstawiałem rośliny itd żeby w końcu można było umyć okna w gabinecie.

Prawie cała pachira ;)

Obrazek

Ficus beniamina

Obrazek

Ficus lyrata

Obrazek
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone eriopusa

Post »

Pawel cudowne masz te giganty :) uwielbiam takie duże rośliny :) a spróbowałbyś zrobić okład powietrzny , taki że da się podlewać, może wypuści korzenie i posadzisz pachirę do nowej donicy :) ja tak odmłodziłam fikusa Lyratę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”