Zielone eriopusa

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Wow, jakie piękne rosliny. Wiele bym dał za taką monsterę, szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że jest taka odmiana jak thai constellation. Jej uprawa jakoś różni się od tej zwykłej zielonej?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Lubię tu zaglądać :)))
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Od dziecka jestem pod urokiem monster i długo jedną z nich hodowałem ale musiałem z niej zrezygnować kiedy zaczęła zawłaszczać naszą przestrzeń życiową-Twoja epipremnoides to jest właśnie to ;:138
Pozdrawiam :wit i miłej niedzieli życzę ;:3
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Moja szkolna variegata

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone eriopusa

Post »

:shock: :shock: Monstera variegata - moje marzenie ;:167 mam nadzieję, że uda mi się je spełnić, przepiękna jest. :)
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Tym razem Howea forsteriana

Obrazek
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Ta variegata to pewnie jednorożec wielu forumowicz?w :)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zielone eriopusa

Post »

Piekna palma i ten busz ... :shock:
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone eriopusa

Post »

Zarówno monstera jak i palma robią wrażenie, kolosy!
Awatar użytkownika
nowohucki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 sie 2017, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zielone eriopusa

Post »

Uwielbiam filodendrony i monstery, a te Twoje... zapierają dech ;:333

eriopusie, używasz dobroczynków dla ochrony filodendronów przed szkodnikami czy jakiejś innej naturalnej broni?
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

nowohucki wiesz co dobre :;230 Profilaktycznie zawieszam dobroczynki. Zauważyłem , że przy zmniejszonej wilgotności powietrza muszą siedzieć jakieś roztocza w filodendronach powodujące problemy z rozwijaniem się liści. nie pomaga nic spryskiwanie po kilka razy dziennie itd. Po zawieszenie dobroczynków problem przestał się pojawiać. Zawsze w okresie letnim zamawiam saszetki z dobroczynkiem i zawieszam na roślinach, które są ulubionym celem przędziorków czyli aspidistry, philodendron verrucosum, pH, melanochrysum itd. Wiadomo, że rozchodzą się one po roślinach, ale najpierw zanim się rozejdą muszą zejść z danej rośliny. Metoda domową, którą stosuję w zimie są oczywiście nawilżacze powietrza z 5 litrowym baniakiem ale dodatkowo raz na jakiś czas spryskuję rośliny wodą z kilkoma kroplami olejku rozmarynowego. Nie obserwuję przez zimę objawów żerowania roztoczy a dodatkowo mam aromaterapię.

Palma w końcu jakoś się prezentuje i mam nadzieję, że będzie długo żyła w szkole nawet jak mnie już w niej nie będzie. Monstera hmmm wieki temu sprowadzona z Czech jako ukorzeniony pęd z kilkoma sercowatymi liśćmi. Raz przesadzana do Biedronkowej ziemi, którą moje rośliny w szkole i w domu kochają. Mają po niej takie przyrosty, jak po żadnej markowej, drogiej itd. Z niczym jej nie mieszam bo jest fajna próchniczna a już po tych niemalże 30 latach uprawiania różnych roślin mam po prostu wprawę w odpowienim podlewaniu przesuszaniu podłoża itd. Nie zalewam go :) Sami widzicie jak rośliny rosną. Od czasu do czasu dostana Agrecol w żelu ale też nie za często, żeby zbytnio się nie rozrastały. Najlepsze , że odrost zrobił się tuż przy stuku nagiętego pędu i trzeba coś dalej kombinować, żeby mógł rosnąc dalej ku górze robiąc magiczne wcięcia i dziury. Zapewne niebawem dogoni go zawinięty ku dołowi stożek wzrostu. Nic nie przycinam. Staram się delikatnie naginać , formować. Rośliny rosną w miąrę tak jak chcą :) Ja jestem odo dostarczania wody i ewentualnego nawozu reszta to ich działka.
Awatar użytkownika
nowohucki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 sie 2017, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zielone eriopusa

Post »

Czy sądzisz, że profilaktycznie mógłbym użyć dobroczynków jeszcze teraz? Czy jest już za późno? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że moje filodendrony potrzebują o wiele więcej czasu na rozwinięcie liści niż kiedyś pomimo stałych warunków i nawożenia. Może właśnie pomogłeś mi zidentyfikować winowajców...? :heja
Przyznam szczerze, że pierwszy raz czytam o zastosowaniu olejku rozmarynowego w uprawie roślin, odstrasza potencjale pasożyty?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Paweł to i ja się podłączę pod pytania :)
Oprócz przędziorka walczyłeś z jakimiś innymi pasożytami?
Zastanawia mnie czym ubić np wciorniastki (akurat na storczyku mam ale to dziadostwo lubi się roznosić :( ) tzn czy opr?cz chemii są jakieś naturalne metody tak jak dobroczynki na przędziorki czy nicienie na ziemiórki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”