Zielone eriopusa

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Moja szkolna variegata

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone eriopusa

Post »

:shock: :shock: Monstera variegata - moje marzenie ;:167 mam nadzieję, że uda mi się je spełnić, przepiękna jest. :)
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Tym razem Howea forsteriana

Obrazek
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Ta variegata to pewnie jednorożec wielu forumowicz?w :)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zielone eriopusa

Post »

Piekna palma i ten busz ... :shock:
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone eriopusa

Post »

Zarówno monstera jak i palma robią wrażenie, kolosy!
Awatar użytkownika
nowohucki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 sie 2017, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zielone eriopusa

Post »

Uwielbiam filodendrony i monstery, a te Twoje... zapierają dech ;:333

eriopusie, używasz dobroczynków dla ochrony filodendronów przed szkodnikami czy jakiejś innej naturalnej broni?
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

nowohucki wiesz co dobre :;230 Profilaktycznie zawieszam dobroczynki. Zauważyłem , że przy zmniejszonej wilgotności powietrza muszą siedzieć jakieś roztocza w filodendronach powodujące problemy z rozwijaniem się liści. nie pomaga nic spryskiwanie po kilka razy dziennie itd. Po zawieszenie dobroczynków problem przestał się pojawiać. Zawsze w okresie letnim zamawiam saszetki z dobroczynkiem i zawieszam na roślinach, które są ulubionym celem przędziorków czyli aspidistry, philodendron verrucosum, pH, melanochrysum itd. Wiadomo, że rozchodzą się one po roślinach, ale najpierw zanim się rozejdą muszą zejść z danej rośliny. Metoda domową, którą stosuję w zimie są oczywiście nawilżacze powietrza z 5 litrowym baniakiem ale dodatkowo raz na jakiś czas spryskuję rośliny wodą z kilkoma kroplami olejku rozmarynowego. Nie obserwuję przez zimę objawów żerowania roztoczy a dodatkowo mam aromaterapię.

Palma w końcu jakoś się prezentuje i mam nadzieję, że będzie długo żyła w szkole nawet jak mnie już w niej nie będzie. Monstera hmmm wieki temu sprowadzona z Czech jako ukorzeniony pęd z kilkoma sercowatymi liśćmi. Raz przesadzana do Biedronkowej ziemi, którą moje rośliny w szkole i w domu kochają. Mają po niej takie przyrosty, jak po żadnej markowej, drogiej itd. Z niczym jej nie mieszam bo jest fajna próchniczna a już po tych niemalże 30 latach uprawiania różnych roślin mam po prostu wprawę w odpowienim podlewaniu przesuszaniu podłoża itd. Nie zalewam go :) Sami widzicie jak rośliny rosną. Od czasu do czasu dostana Agrecol w żelu ale też nie za często, żeby zbytnio się nie rozrastały. Najlepsze , że odrost zrobił się tuż przy stuku nagiętego pędu i trzeba coś dalej kombinować, żeby mógł rosnąc dalej ku górze robiąc magiczne wcięcia i dziury. Zapewne niebawem dogoni go zawinięty ku dołowi stożek wzrostu. Nic nie przycinam. Staram się delikatnie naginać , formować. Rośliny rosną w miąrę tak jak chcą :) Ja jestem odo dostarczania wody i ewentualnego nawozu reszta to ich działka.
Awatar użytkownika
nowohucki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 sie 2017, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zielone eriopusa

Post »

Czy sądzisz, że profilaktycznie mógłbym użyć dobroczynków jeszcze teraz? Czy jest już za późno? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że moje filodendrony potrzebują o wiele więcej czasu na rozwinięcie liści niż kiedyś pomimo stałych warunków i nawożenia. Może właśnie pomogłeś mi zidentyfikować winowajców...? :heja
Przyznam szczerze, że pierwszy raz czytam o zastosowaniu olejku rozmarynowego w uprawie roślin, odstrasza potencjale pasożyty?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Paweł to i ja się podłączę pod pytania :)
Oprócz przędziorka walczyłeś z jakimiś innymi pasożytami?
Zastanawia mnie czym ubić np wciorniastki (akurat na storczyku mam ale to dziadostwo lubi się roznosić :( ) tzn czy opr?cz chemii są jakieś naturalne metody tak jak dobroczynki na przędziorki czy nicienie na ziemiórki ?
Awatar użytkownika
Karolina_Cz
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 sty 2019, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brwinów

Re: Zielone eriopusa

Post »

Z zapartym tchem przeczytałam cały wątek. Mnóstwo w nim pięknych roślin, w tym także takie, które są moimi "chciejstwami".
Fantastyczna kolekcja philodendronów I monster, które uwielbiam. Na pewno będę zaglądać :)
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Gratuluję takiej ilości roślin, w doskonałej kondycji. Plus ciekawe informacje, pierwszy raz słyszę o dobroczynku:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”