Skrętniki i reszta

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
aguska_81
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 1 cze 2014, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Witam, jestem zakochana w skrętnikach i bardzo cieszę się, że trafiłam na Pani wątek. Podziwiam i pozdrawiam :wit Chciałabym kiedyś mieć taką kolekcję... Przynajmniej będę próbowała ;:173
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Bardzo ładnie i kolorowo u Ciebie ;:108 sama skrętników i fiołków nie hoduję, ale chętnie pooglądam Twoje :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Skrętniki i reszta

Post »

:wit
Lucy, Justynko, Mirko, aguska_81, Natalio, , cieszę się, że zatrzymałyście się na chwilę w moim wątku roślin doniczkowych. Dla każdej z osobna wielkie buziaki. ;:196

Przez ten długi czas, jak mnie nie było zaczęłam uprawiać achimenesy i kohlerie. Mam nadzieję, że są mniej wymagające od skrętników, dla których nadal mam wielkie serce, ale bez wariacji. Już nie żyję w przeświadczeniu, że muszę mieć wszystkie odmiany świata ;:oj . Mało tego, zdecydowanie bardziej lubię te skrętniki, które maja " proste" kwiaty, od tych bardzo poskręcanych i falbaniastych. Jeżeli będę kupować nowe to tylko takie niefalbaniaste. Dla tych, którzy nie bardzo zrozumieli o co mi chodzi z tymi "prostymi" kwiatami, dwa zdjęcia dla porównania.

Obrazek
Charlotte

Obrazek
Salmon Sunset.
Obydwa skrętniki mają ładne,moim zdaniem , kształtne, proste i dobrze prezentujące się kwiaty.

Obrazek
Draco
Jego falbanki zdecydowanie mniej mnie zachwycają. Bez falbanek pewnością byłby dużo ładniejszy

Ale nie samymi skrętnikami teraz żyję. Znowu zakwitły siningie. Niektóre wyhodowane samodzzielnie od listka, inne od bulwki kupionej w ogrodniczym.

Obrazek
Prince Alberti Etoile De Feu

Obrazek
Blanche De Meru

Obrazek
Hollywood

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Wow, Grażynko,masz cudaśne Syningie. Uwielbiam je, dlatego nie mogłam ich nie pochwalić. U mnie też właśnie kwitną.
Skrętniki to też moja miłość. Charlotte jest piękna, a moja sadzonka nie przetrwała zimy... Pokaż więcej, proszę. Pisałaś wcześniej, że Chirita pokazuje pączek, ale nie widziałam kwitnącej. Możesz wrzucić fotkę?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Dobrze że jesteś ;:196 piękne roślinki pokazałaś, akurat takie, dla jakich nie mam warunków ;:131 z gloksynią próbowałam, ale niestety rosła w liście, nie w kwiaty ;:223 za to mogę podziwiać Twoje, cudne są ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Fajnie, że wróciłaś. :D Mam nadzieje, że będziesz mogła częściej pokazywać nam swoje cuda ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Witaj! Ja chyba wolę te falbaniaste skrętniki, ale u Ciebie wszystkie ładne. Roślinki z innych grup też zadbane :wit
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Skrętniki i reszta

Post »

:wit
Halinko, dziękuję, że zajrzałaś i zechciałaś pochwalić moje roślinki. Staram sie o nie dbać jak najlepiej, a że czasami wychodzi, więc pokazuję efekty. :)
Lucy, nie wiem na jak długo starczy mi zapału w uzupełnianiu wątku. :wink: Mam nadzieję, że jakoś będę go ciągnąć do końca zezonu, czyli do zimy.
Natalio, gloksynie to taka miłość z czasu młodości. W latach 80-tych dopiero zaczynały się w kwiaciarniach małomiasteczkowych pojawiać kwitnące nowinki. Teraz kupuję lub hoduję bulwy siningii sama i sadzę dla zasady, żeby były i w tym roku. Co prawda zajmują dużo miejsca przez rozrośnięta rozete liści, ale olbrzymie kwiaty wynagradzają wszystko. :)
Janko, niesamowite, że pamiętałaś o mojej zapączkowanej hiricie. Muszę przyznać, że hirity raczej mnie lubią. Mam kilka odmian i nawet kwitną. Moim marzeniem jest dokupienie bialokwitnących Sweet Dream, Dreamtime i Tamiana.
Teraz moje kwitnące hirity.

Obrazek

Obrazek
Aiko

Obrazek

Obrazek
Rachel

Obrazek
Erica

Miłego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Wow, moje ulubione chirity. Podziwiam kwitnienia, ponieważ u mnie dopiero Tamiana dorosła, reszta to mikruski i ukorzeniające się listeczki. Już wiem, kto mi zidentyfikuje sadzonki ;:108 Kilka listków mam bez nazw. Tamiany już nie szukaj (PW).
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Janeczko, jeżeli tylko potrafię pomóc w identyfikacji, to bardzo chętnie. :D Już przejrzałam twoją wypasioną kolekcję ostrojowatych i wysłałam nieśmiałą propozycję też na pw. :D

Obrazek
Roma na zakończenie postu, aby nie było smutno.
;:3
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Piękne chirity i do tego kwitnące :wit
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Kocham chirity ;:167 , za to że są niezawodne w kwitnięciu i nie chorują jak skrętniki czy fiołki.

Dzisiaj nowe kwitnienia kohlerii
Obrazek
Marta
Obrazek
Laura
Obrazek
Marta i Laura razem
Kohlerie też wydają mi się bezproblemowe w uprawie. Zobaczymy, jak będzie dalej.
:wit
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Skrętniki i reszta

Post »

Co jeden kwiateczek, to ładniejszy! ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”