Parapecik Gosi

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Parapecik Gosi

Post »

Tak jak dziewczyny pisały - moje grono parapetowe się powiększyło :) i postanowiłam oprócz balkonowego założyć wątek parapetowy.

Dzięki temu forum (bo dostałam "zajawki" tzw.) zaczęłam w ogóle zastanawiać się co to za roślinki, które w domu mam bo dobrze jest wiedzieć z kim się mieszka pod jednym dachem :) O ile storczyka łatwo jest poznać, fikusa też, również wiedziałam, że mam zamiokulkasa to reszta była bezimienna :) Więc pochwalę się moimi roślinkami :)

Fikus?

Obrazek

Zamiokulkas?

Obrazek

Obrazek

Trzykrotka?

Obrazek

Trzykrotka rozsadzona ma 1,5 miesiąca od momentu wstawienia do wody do puszczenia korzonków -jest szybciutka :)

Obrazek

Obrazek

Peperomia?

Obrazek

Peperomia z sadzonki

Obrazek

Storczyk ;:108 Co prawda bez kwiatów ale widać, że chyba w końcu rusza :) pojawiają się chyba pędy nowe z jednej i z drugiej strony ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z parapetów

Obrazek

Sansewiera?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I moje sadzonki listeczków fiołków w szklarenkach - mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie

Obrazek

Jednego ostatnio dostałam od koleżanki - ma być granatowy

Obrazek

Na wątku balkonowym pisałam o kawałku hoji jaką dostałam

Obrazek

Pocięłam na kawałki i mam już korzonki po 1,5 tygodnia - jak się cieszę! Tylko chyba muszę poczekać jeszcze aby się bardziej ukorzeniły zanim je wysadzę do ziemi i chyba do stałej doniczki tylko nie wiem jakiej wielkości lubi hoja - mam nadzieję, że ktoś z Was mi doradzi ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Celowo przy niektórych nazwach są znaki zapytania bo to jest moja identyfikacja z pomocą forum a więc może mi potwierdzicie :)
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapecik Gosi

Post »

Witam Gosiu :wit
Bardzo ładne i zadbane roślinki pokazałaś. Wszystkie nazwy się zgadzają , jedynie nie jestem pewna trzykrotki(nie widziałam jeszcze takiej) - bardziej doświadczeni niech się wypowiedzą ;:108 Gratuluję korzonków u Hoji.
Pozdrawiam ;:3
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Parapecik Gosi

Post »

Witam serdecznie remik19 - miło Cię gościć :) I bardzo dziękuję ;:oj

Czy to trzykrotka.. hm taką nazwę podała mi jedna z osób i identyfikowała za moją prośbą tutaj:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=86431

stąd podałam taką nazwę dokładnie Trzykrotka Tradescantia
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapecik Gosi

Post »

A więc jeśli została już zidentyfikowana jako trzykrotka to nie może być inaczej. Forum jest skarbnicą wiedzy a większość użytkowników wie bardzo...bardzo dużo ;:108 A tak przy okazji to bardzo ładna ta trzykrotka :D
Życzę miłego popołudnia ;:3
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Parapecik Gosi

Post »

Gosiu bardzo się cieszę, że założyłaś też parapetowy wątek :wit
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Parapecik Gosi

Post »

:wit
Bardzo ladne Masz roślinki, zadbane ;)

Hoję, jeszcze Potrzymaj w wodzie, jak będą korzonki, tak około 2 cm - to Wsadź do ziemi.
To jest prawdopodobnie hoja carnosa ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Parapecik Gosi

Post »

Dziękuję :)

justus27 - dziękuję za informację - tak też zrobię, mam 5 sadzonek, które ładnie się ukorzeniają. Nie wiem tylko do jakiej donicy je wsadzić...
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapecik Gosi

Post »

To ja melduję się też tutaj :wit
Gosiu hoje lubią raczej mniejsze niż większe doniczki, najlepiej dobrać im taką, w której się zmieszczą, ale nie będzie zbyt duża.
W ogóle twoja trzykrotka pięknie wygląda z tą gęsto zarośniętą doniczką! I jakie pomysłowe szklarenki dla fiołków :D
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Parapecik Gosi

Post »

Gosiu, na parapetach soczysta wiosenna zieleń. ;:oj A fiołki w szklarenkach tylko patrzeć, jak się ukorzenią i wypuszczą maluszki. Zapytam jeszcze o fiołki czy odmianowe?
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Parapecik Gosi

Post »

Malachitek - no to już wiem mniej więcej jakie doniczki kupić tym moim hojom a już będę musiała to zrobić na dniach bo korzonki rosną. Ta trzykrotka jest śliczna bardzo mi się podoba właśnie taka kulka :lol: - myślę, że to spowodowane jest małą ilością miejsca w doniczce, że jest taka zwarta - już te młode z sadzonek co posadziłam nie są takie - mają duże listki.
Do szklarenek wykorzystałam doniczki z kupionych koleusów gdzie świetnie pasują nałożone kubki jednorazowe od piwa - idealnie :)

byna - jakie będą fiołki, nie mam pojęcia ponieważ dwa listki otrzymałam od koleżanki (wiem tylko, że ma być granatowy i fioletowy) a kolejne "ukradłam" od pani woźnej z szatni ze szkoły :) - były kwitnące ale nie wiem jakie to fiołeczki ;:185
Mam nadzieję, że się doczekam tych maluchów a potem uda się je za Waszą pomocą zidentyfikować ale to daleka droga... wrr uczą mnie cierpliwości ;:108
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Parapecik Gosi

Post »

Witaj Gosiu :wit
Masz piękne i zadbane roślinki, a trzykrotka ooo matko! Czym Ty ją napędzasz, że jest tak okazała? 8-)
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Parapecik Gosi

Post »

Gosiu, masz już sporą kolekcję doniczkowców. Wszystkie widać, że zdrowiutkie :)
Zamiokulkas sporawy :) ta trzykrotka też bardzo fajna i gęsta, jeszcze takiej nie widziałam.
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parapecik Gosi

Post »

Gosiu, wpadam z wizytą, piękna trzykrotka, one są śliczne, kiedyś miałam długą i zwisającą. Hoja na pewno będzie Ci rosła, bo się ukorzeniła :) I piękne maleństwa fiołków ;:138
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”