Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Renatko ale masz świetne nowości :wit
Marmurek śliczniutki ;:oj zainteresował mnie ten fikus, bo jeszcze takiego nie widziałam. Ładnie Ci przyrasta. Ciekawe, czy jest tak samo wrażliwy na zmianę miejsca jak beniaminek?
Paprotki masz dorodne. I ta kwitnąca trzykrotka :tan
Pozdrawiam :)
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Witajcie kochani. Ale mnie długo nie było ;:223 Co prawda podczytuje wasze wątki i porady ale jakoś się nie składało żeby coś napisać.
W pierwszej kolejności chciałam podziękować wszystkim za ostatnie wpisy. Bardzo mi miło ;:167
A co tam u moich podopiecznych pewnie jesteście ciekawi...a więc część odeszła przez moje zaniedbanie a najtwardsze egzemplarze rosną i mają się świetnie. Oczywiście przez ten czas były jakieś nowe nabytki ale albo ususzyłam albo poszły dalej bo się nie dogadywaliśmy np. ze storczykami. Postaram się coś pokazać..ale jak to się robiło ;:306
Ficus Dębolistny : bardzo szybko rośnie i duuużo wody potrzebuje.
Obrazek
Juka na pniu : kupiony w zasadzie sam pieniek bez liści bo szkoda mi się go zrobiło w sklepie i tak urosły liście od końca września.
Obrazek
Aglaonema : zrobiła mi piękną niespodziankę na święta. Kwiaty nadal się utrzymują
Obrazek
Obrazek
Sansewieria cylindryczna : We wcześniejszych wątkach było chyba zdjęcie jakie maleństwo kupiłam.
Obrazek
A teraz trochę wspominek :D Hoja lacunosa
Obrazek
A tak wyglądała
Obrazek
Aeschynanthus marmurek Tak wyglądał
Obrazek
A Teraz mam 2 pełne doniczki. Pokażę tego mniejszego
Obrazek
Więcej zdjęć nie mam na dzień dzisiejszy. Muszę porobić.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam ;:3

Wstawiasz za wielkie zdjęcia(regulamin), poprawiłam. Iwona
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Kochani jaki rozmiar zdjęć powinien być żeby wstawić przez fotosika? I jaki program do zmniejszania polecacie? Może mi ktoś podpowie bo nie pamiętam. Po formacie kompa program usunięty i nie pamiętam nazwy. Ratujcie bo nie mam jak zdjęć wstawiać ;:180
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Jestem, znalazłam cię :) Lecę nadrobić w wolnej chwili :)
Co do rozmiaru zdjęć to hmm jak chce wrzucić tu przez fotosik to przy pisaniu posta biorę opcję "szerokość 500 pikseli" i nigdy nie miałam problemu z wrzuceniem zdjęcia.
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Witaj Agnieszko u Mnie.
Bardzo dziękuję za pomoc z tymi zdjęciami. Dziś spróbuję coś wrzucić. Pokażę moje wysiewy pelargoniowe a raczej to co z nich zostało.
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Witam wszystkich w ten słoneczny ale wietrzny i chłodny dzień. A więc dziś mala fotorelacja z wysiewów parapetowych. Żeby tak się jeszcze dało ich porozciągać :;230 Parapery oczywiście.
Pelargonie wysiane 5 lutego. Kolor różowy. Wyszło 7 siewek z czego zostało 3.
Obrazek
Kolejna pelargonia wysiana również 5.02 kolor czerwony. Wyszło 7 sztuk i na szczęście dzielnie się trzymają. Wiem że są wybiegnięte. W przyszłym tygodniu ich popikuję.
Obrazek
A tu sadzonki porobione z przezimowanych roślin. Robię pierwszy raz i może coś z nich będzie.
Obrazek
A tu reszta wysiewów. Większość nasion z AWN ;:333
Obrazek
A na koniec zielony kacik. Te które stoją na podłodze zostały przeniesione z parapetu na czas wysiewów. Monstera do przesadzenia bo ma blade liście. Nie wiem czemu. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Obrazek
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Jeszcze mi się zdjęcie poziomeczek zapodziało. Siane 13.02 Czekam jeszcze na nasionka żółtej poziomki. Bedą w sklepie w środę. A teraz te najzwyklejsze czerwone z B...Siałam je również w tamtym roku i byly naprawdę pyszne i duże owoce. Owocowały do samych przymrozków. Kilka krzaczków mi uschło więc muszę uzupełnić braki ;:306 z nadwyżką oczywiście. Pewnie wszystkich nie wsadzę u siebie i będę rozdawała sąsiadom i rodzinie. Córka uwielbia poziomeczki i najczęściej na ogródku znajduję ją wlaśnie przy krzaczkach poziomek ;:108
Obrazek
Koleus Rokoko rośnie w oczach. Ciekawe jakie kolorki będą.

Obrazek
A z doniczkowych skrzydłokwiat z paprotką
Obrazek
I drugi taki sam zestaw z drugiej strony pokoju ;:173
Obrazek
Dracena z Anturium. Anturium niedawno przesadzone mam nadzieję że niedlugo zakwitnie bo już dawno nie pokazało kwiatów
Obrazek
-- 25 lut 2019, o 10:56 --

Nie wiem jak przekręcić zdjęcia :oops: Przy dodawaniu są tak jak powinny być a po wysłaniu posta przekręcone. Hmmm o co kaman...?
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

O rany, jakie pokaźne kępy skrzydłokwiata ;:215
A jakaż to odmiana poziomek? Ja w zeszłym roku kupiłam kilka krzaczków rozsady, córka bardzo chciała, wzięłam się też za siew, tylko ja to późno bardzo i raptem kilka owocków było, ale mam nadzieję, że przezimują ładnie, wsadzone były tuż przy murku betonowym także z jednej strony mają osłonę :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Duża u Ciebie rozmaitość ciekawych i zdrowo rosnących roślin ;:138
Ładne ujęcie fikusa lirolistnego ;:oj
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Dziękuję bardzo. Skrzydłokwiaty już mają pare latek. Mam trzeciego na kwietniku ;:173
Poziomki te wysiane w tamtym roku i w tym są z nasionek kupionych w Biedronce. Nie pisze na opakowaniu jaka odmiana. A na żółte dopiero czekam i też nie wiem jaką odmianę przywiozą do sklepu. Polecam siać bo wychodzą szybko i ładnie rosną. A jeśli się chce więcej to wiadomo że i taniej :D
Na pewno ci przezimują. Moje uschły bo zraszacze nie dostawały do tego miejsca gdzie rosły a konewką podlewałam jak mi się przypomniało :oops:
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Arkadius 121 dziękuję bardzo za miłe słowa i odwiedziny ;:304
Rownież pozdrawiam :wit
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Fikus i aglaomena są cudne ;:oj Wpisałam je na listę chciejstw.
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Parapetowo-ogrodowa przygoda.

Post »

Aniu pięknie dziękuję ;:168
Aglaomena rośnie u mnie z malutkiej szczepki przywiezionej z Danii. Jak to maniak kwiatowy, gdzie się nie obrócę to coś w ręce wpadnie. I tak sobie rosła przez 3 lata i tadam...zakwitła.
A ficus z Biedronki kupiony latem. Szybko rośnie. W poprzednie upalne lato nie nadążałam go podlewać i liść za liściem wyrastał.
Pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”