Piaskowe aglaonemy i inne

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję za wizytę ;:196 Jest mi naprawdę miło, że tu zaglądacie! ;:138
ewa321 pisze:Taaak, widziałam Żanetko ten Twój 'spis inwentarza' w wątku sukulentowym - padłam
Dziękuję, Ewuś, ale to tak naprawdę w porównaniu z tym, co mają nasi kaktusiarze to nawet nie wiem, czy jeden procent, ale mam nadzieję, że się będzie powiększać z roku na rok. Spisu inwenatrza pozostałych sukulentów czy kaktusów nie aktualizowałam już dawno, bo też i nie są to jakieś rewelacyjne okazy, ale mnie cieszą i lubię te swoje roślinki. Zwłaszcza z Madagaskaru, to moje główne zakręcenie i nad tym jeszcze mam jako taką kontrolę ;:306
ewa321 pisze:Ale tutaj też się dzieje ;:138
Te kwiaty aglaonem to nagroda za uciążliwości w zimie :lol:
A czy one tak 'normalnie' regularnie kwitną ?
I jak często w roku ?
Raz jeszcze dzięki za miłe słowa i odpowiadam: raczej raz na rok, jeśli już, chociaż jak zawsze trafi się jakieś wyrywne do kwitnienia coś, ale ja u siebie tego nie zaobserwowałam. Raczej jak zakwitły i obcięłam kwiaty, to się nie powtórzyło u tej samej, ale może ktoś miał inne przypadki, nie musi to chyba być regułą. Jedne zaczynają teraz, inne pod koniec lata lub wczesną jesienią, to jeśli chodzi o moje. Zimą nie kwitła mi żadna :D
Filigranowa27 pisze:Cudownie,że kwitną aglaonemy , u mnie kiedyś stały wciśnięte w kąt ciemny i tez zakwitły;)
No właśnie, Pati, też któraś mi tak niespodziewanie zakwitła...A, ta najstarsza. Stała w przedpokoju, jasnym ale z dalekim dostępem do okna. Potem jej się odechciało :D Chyba nie ma na nie reguły ;:306

To tak aby Was pomęczyć nieco, rozwinął się całkowicie kwiat, i ponieważ jest to jego debiut u mnie, to zasłużył na pełną sesję. Przedstawiam więc: Aglaonema 'Key Lime' i jej kwiat:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Żeby nie było tak całkiem obrazkowato, niezawodnie kwitnie u mnie znana chyba wszystkim Euphorbia milii od naszej Krysi (Karo):

Obrazek Obrazek

Dziękuję wszystkim z góry za wizyty i miłego wypoczynku życzę :wit
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Lubię takie męczarnie ...obydwa kwiaty przepiękne :heja
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

ale!! Czadowe przyssawki!! ;:oj

Poza tym biorac pod uwagę liście czuję się wielbicielką aglaonem ;:173
Chociaż nie mam ani jednej (jeszcze) :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Aga, Lucynko - dziękuję!
Aguś, Ty mnie nie zachęcaj, bo wiesz że jak mam tę odrobinę czasu, to maltretuję ludzi zdjęciami :;230
Lucynko - bardzo mnie ucieszyło, co napisałaś! Jeśli chcesz, kolejne odrosty, nadające się do cięcia, będę chowała dla Ciebie, ale to może trochę potrwać, bo tegoroczne już powędrowały w inne zielone rączki... ;:196
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Ciekawa jestem czy doczekasz się nasion aglaonem ;:224

Masz moją ulubioną odmainę euphorbia millii , która z jednego kwiata wypuszcza następnego :wit
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Te kolorowe aglaonemy są naprawdę świetne. ;:108
Dobrze, że definitywnie powiedziałem nie roślinom innym, niż sukulenty i hoje, bo teraz pewnie kombinowałbym, żeby wyskrobać jakieś moniaki na takie cudaki. :wink:
Gratuluję kwitnień. :)
Mateusz
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Kwiat key lime po prostu boski ;:3 I do tego mistrzowskie ujęcia.
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Jakie cudeńko w tym kwiatku aglaonemy ;:oj
Przyssawki są obłędne !!
Kwiat troszkę podobny do kwiatka skrzydłokwiatka :lol: ale nie do końca.
Twój ma zdecydowanie ciekawszą strukturę ;:108
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

mataan pisze: Dobrze, że definitywnie powiedziałem nie roślinom innym, niż sukulenty i hoje, bo (...)
No ja bym się tak na Twoim miejscu nie zarzekała jednak ;:306
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Nie, nie i jeszcze raz: nie! Hoi miało być kilka , a wyszło jakoś ponad 20, więc nie ma mowy o innym zielsku... ;:209
Mateusz
arutko
50p
50p
Posty: 59
Od: 14 paź 2011, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Olsztyna/Warmińsko-Mazurskie

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Witaj Żanetko.Przeglądam sobie Twój wątek z aglaonami i na początku patrzę-kwiatki, Później zobaczyłam 'Golden Lipstick' i stwierdziłam że są całkiem ładne... a teraz na dodatek one kwitną.Cuda.Śliczne masz kwiatki. Będę tu zaglądać.Wątek z hoykami też idę zaraz oglądać.
Pozdrawiam-Ania
Moje skromne parapety
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Wszystkim dziękuję za odwiedziny! ;:180 Bardzo się cieszę, że spodobał się kwiatek aglaonemy.
Filigranowa27 pisze:Ciekawa jestem czy doczekasz się nasion aglaonem

Pati chyba raczej nie, co prawda się nad tym kiedyś zastanawiałam, ale ja wiem... Zamykają się dość szybko jeśli wcześniej nie ciachnę, a poza tym chyba należałoby je zapylić... Bąków od Dzieci u nas dostatek, zwłaszcza po zjedzeniu owoców lub warzyw :;230 , ale skąd wziąć pszczołę albo co innego? Chyba, że to się samo zapyla? Nie wiem, szczerze mówiąc, należałoby trochę o tym poczytać, co też pewnie kiedyś uczynię :D
Za pochwałę euforbii bardzo dziękuję :D
Mateusz - Ty nie kombinuj moniaków, tylko miejsce, jak się rozrosną, podzielę co się da!
onectica pisze:
mataan pisze: Dobrze, że definitywnie powiedziałem nie roślinom innym, niż sukulenty i hoje, bo (...)
No ja bym się tak na Twoim miejscu nie zarzekała jednak
Ja też tak sugeruję, bo przecież masz ze mną do czynienia ;:306
mataan pisze:Nie, nie i jeszcze raz: nie! Hoi miało być kilka , a wyszło jakoś ponad 20, więc nie ma mowy o innym zielsku...
A pamiętasz, jak ja się zarzekałam o hojach? Nie, nie, i tak dalej... :D I dziś mam...No, wiadomo ile, pisałam o tym w końcówce wątku sukulentowego :D
nieulozona-tak pisze:Kwiat key lime po prostu boski ;:3 I do tego mistrzowskie ujęcia.
Magda! Dziękuję bardzo! Zdecydowanie te lepsze zdjęcia robi mój M, zakłada jakieś tam coś tam do makro i robi. Ja używam ulubionej funckji: automat :D
ewa321 pisze:Przyssawki są obłędne !!
Kwiat troszkę podobny do kwiatka skrzydłokwiatka :lol: ale nie do końca.
Ewuniu - bardzo dziękuję również! Te przyssawki i mnie ujęły, bo tak niby są wszędzie podobne, ale każda się różni. Skrzydłokwiat ma rzeczywiście bardzo podobne kwitnienie, to w końcu ta sama rodzina, ale nie ma takiej "zbitej" formuły. Kwiat aglaonemy przypomina mi, jak pisałam, włoskiego loda, tyle że na patyku, w dodatku wyjętego prosto z zamrażarki :D
arutko pisze:Witaj Żanetko.Przeglądam sobie Twój wątek z aglaonami i na początku patrzę-kwiatki, Później zobaczyłam 'Golden Lipstick' i stwierdziłam że są całkiem ładne... a teraz na dodatek one kwitną.Cuda.Śliczne masz kwiatki. Będę tu zaglądać.Wątek z hoykami też idę zaraz oglądać.
Witaj, Aniu! Miło mi, że wpadłaś, zapraszam częściej :D W imieniu roślinek bardzo dziękuję za miłe słowa. Hojki, jak mam coś w nich ciekawego, pokazuję w wątku sukulentowym, bo zasadniczo tak je traktuję (jak sukulenty). Przy następnym odsalaniu zrobię może małą zbiorówkę, to pokażę i tutaj, co tam siedzi :D

Odchodząc nieco od aglaonem, ale zostając przy obrazkowatych, pokażę Wam kilka roślinek, które bardzo lubię i które tej wiosny bardzo chętnie podjęły wzrost.

Monstera adansonioides - jesień i zimę kołkowała w miejscu z jednym listkiem. Dopiero jak przeczytałam u Ewy, że lepiej jej jest z podpórką, pomyślałam: a co tam, dostanie jakieś drewienko, może ruszy. Na wiosnę zmieniałam podłoże, to i ją podparłam. I proszę- od marca wypuściła liście i kolejne ma w drodze:
Obrazek

Monstera variegata - podobnie. Jeden liść. Pod koniec lutego puściła coś tam, co najwyraźniej bardzo zasmakowało mojej Kici, bo zeżarła mi całe to, co rosło. Schowałam monsterę przed nią, po wiosennej zmianie podłoża postawiłam na tym swoim stojaku i przyrosły dwa piękne liście:
Obrazek

Rhapidophora tetrasperma - podobna historia. Nie wiem, czemu te roślinki tak Kicia polubiła, ale broniłam ich jak niepodległości. Chyba im teraz dobrze, są bezpieczne, to i rosną kolejne liście:
Obrazek

Na teraz to tyle, bo za długi ten post wyszedł. Pozdrawiam cieplutko i z góry dziękuję za kolejne wizyty ;:180
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piaskowe aglaonemy i inne

Post »

Żaneta, Ty już lepiej nie kuś. ;:302 A z hojami całkiem zwariowałaś! ;:306 Jednak się nie dziwię, bo i mnie się bardzo podobają. Ja jednak chyba już przystopuję. Maksymalną granicą niech będzie 30 (dziwne, że co jakiś czas ten pułap się zwiększa...). Mam jeszcze kilka typów, ale to droższe bestie, więc poczekam z 5 lat, żeby ceny poszły w dół. ;:198 Twoje w hydro na bank ruszą z kopyta. Moje w "ziemnym" podłożu nie szaleją, ale wszystkie posadzone rosną, więc nie narzekam.
A monsterom jak najbardziej kibicuję, bo to jedne z najpiękniejszych roślin, jakie ludzie hodują w domach.
Mateusz
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”