Zielony Świat Moniki cz. 9

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Bardzo ładne wiosenne widoki ;:63 ale i wiosna na parapetach mi się podoba ;:108 Ten fiołek ;:oj on kwitnąć nie musi, listki ma niesamowite ;:167 Mam też takie pytanie - wiem że masz hibiskusa variegatę, na jaki kwitnie on kolor?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Wiosna powoli się gramoli :tan Przynajmniej u Ciebie :D, bo u mnie znwou wszystko pokrył śnieg :( Mam już tego serdecznie dość. Patrzeć na niego nie mogę. Ale cóż zrobić...
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Hej hej Moniś :wit Wielkanocne buziaki ;:196

Cudeńka pokazujesz, te w domku i te na działce. Wszystkie piękne i dorodne ;:215
I tu się muszę dołączyć do huru zachwytów - fiołek Willodene ;:167 i też uważam, że wcale nie musi kwitnąć ;:oj

A jak idą przygotowania do sezonu balkonowego? Masz w pracy jeszcze jakieś doniczki czy już są przywiezione do domu?
Mam nadzieję, że już skończy się ta wiosenna zima ;:223 a wtedy wystrzeli wegetacja, wszędzie zrobi się zielono i Twój balkon znów zapełni się pięknymi fuksjami i pelargoniami. Już nie mogę się doczekać ;:65 ;:65 ;:65

;:196
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Witaj :wit
Działeczka budzi się ze snu, piękne widoki pączków i nieśmiało wyglądających roślinek :D

Zaciekawiłaś mnie tą chiritą. Czy ona rozmnaża się podobnie do fiołków czy skrętników? Widzę, że i listki miewa kolorowe! Napisz coś więcej plis :)
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Pozdrawiam po świętach i podążam twoim śladem :wit
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Witajcie kochani ;:138

Dzisiaj mogę powiedzieć z całą pewnością że wiosna zawitała do Lubicza - słonko jest od rana, niebo lazurowe, temperatura znośna, a wiatr głowy nie urywa :heja

Grażynko - u mnie tej zimy to śniegu na balkonie nie było wcale ;:108
Madziu - znam znam epiście, nawet już dwie ubiłam :;230 niedobitki trafiły do mamy - u niej będą miały lepszą miejscówkę :uszy
Joluś - U mnie też zimą padło kilka roślinek w tym właśnief iołki, skrętniki i hoje - ale reszta się trzyma i powoli dochodzi do siebie - oby tak dalej :uszy
Agatko - wiem wiem, ja też kocham tego fiołka tak mocno że mam dwa - jedne w kuchni i jeden w pokoju, moja mam tak samo ;:306 U mnie stoi na północnym parapecie i sobie świetnie radzi, rósł jak szalony, liście miał cudnie wybarwione - kwitnienia nie miał jakiegoś szałowego ale to tez moja wina bo jakoś zaniedbałam podlewanie odpowiednim nawozem - w tym roku już się rozglądam za odpowiednim i będę pilnować ;:173 Chirity też mam od strony północnej i jak na razie nie narzekają ;:215
Natalko - hibiskus wariegata kwitnie na czerwono - tworzy to fajny kontrast z listkami ;:138
Aniu - zaraz kolejna porcja działkowej wiosenki :heja
Monisiu - widzę że fiołeczek wzbudził emocje, niech rośnie w siłę listkową :uszy sezon balkonowy - pomalutku - miałam spadek weny twórczej bo mi pała część pelargonii ale już powoli humorek mi się poprawia ;:170 roślinki jeszcze w pracy - przywiozę je dopiero w maju bo nie mam ich gdzie trzymać w domu - od razy dostaną docelowe doniczki i pójdą na balkon.
Ilonko - witaj kochana w moim wątku ;:196 Chirity rozmnaża się tak samo jak fiołki - nie uważam ich ze problematyczne a mają ciekawe listki no i śliczne kwiatuszki. Opieka taka sama jak nad skrętnikami i fiołkami.
Joluś - oj proszę kogo tu widzę ;:oj fajnie że jesteś :tan

Lecimy chronologicznie - koniec marca:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Hej jestem ,u mnie skrętniki pięknie kwitły w tamtym roku a póżniej zmarniały ,nie wiem czy jakaś choroba czy nie mam ręki .A co do fiołkow to spójrz do mnie co im jest chce prysnac na roztocza bo listki mi nie rosną.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Witaj Moniko!

Z bólem serca zaglądam do Ciebie ;:198
Będę śledzić i wzdychać do tej różnorodności :D
Wrzucaj, wrzucaj kolejne zdjęcia! I chyba znalazłam u Ciebie swoje "chciejstwo" - chiritę!
Ale to wiesz, jak moja Silly podrośnie... To wtedy jakby co ;:198
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Moniu...bardzo ładnie się zapowiada na twojej działeczce. :D . Widzę miodunkę, łał jaka już duża. ;:215 . Mam taką samą ale coś marnie przyrasta. :wink: . Podejrzałam także domowe, to jest zacięcie do kwiatków. ;:oj . Ja mam fiołeczki w ilości sztuk trzech. ;:173 . Najbardziej podobają mi się o pstrych listkach, mogą nawet nie kwitnąć. ;:306
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Witajcie :wit

Pięknej pogody ciąg dalszy ;:138 można spokojnie stwierdzić że wiosna rozgościła się na dobre :tan

Marzenko - skrętniki w zimie często cierpią od suchego powietrza i kaloryferów - moje też troszkę ucierpiały i dwa mi wypadły. W zimie trzeba im zapewnić wilgotniejsze powietrze - ja stawiałam kubeczki z wodą na parapecie i podlewałam kilka razy bioseptem - to środek na bazie ekstraktu z grejpfruta wspomagający - kupiłam w Castoramie. Jak na razie widzę że skrętniki się budzą, puszczają nowe listki więc będzie dobrze.
Melaso - zaraz będzie kolejna porcja fotek działkowych ;:108 to teraz chirity i Silly muszą się wziąć w garść i szybko przyrastać ;:224
Zeniu - miodunka bardzo ładnie przyrosła od zeszłego roku, cieszę się bo bardzo mi się podoba ;:108 Kwiatków mam za dużo - jak chyba połowa forum - bo działka, balkonik i parapety :;230 no ale jak sobie odmówić kiedy jest tyle cudeniek ;:306

Zapraszam na kolejną porcję fotek działkowych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia kochani ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

A i jeszcze chyba nie pochwaliłam się ostatnimi zakupami na balkonik ;:138

Obrazek
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Piekne foty budzacego sie zycia na dzialce. Hiacynty?
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Kingo tak hiacynty - od forumki ;:138
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”