Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Mówisz koniec epoki lodowcowej? :) oby...

Piękne te rośliny u Ciebie. Napatrzeć się nie można. :)
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

kasia74 pisze: Czy mogę prosic o nazwe roślinki z drugiego zdjecia, tej o drobnych listkach co w środku doniczki ma wstawioną jakąś małą roślinke.
Ta roślinka to Microcitrus Papuana. Pozdr
Nokimochishi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 paź 2017, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Ładna hodowla :) Pewnie i owoce smaczne, bo własne :wit
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Witam wiosennie ;:3

Wreszcie słonko porządnie grzeje a rośliny mają jak w raju. Dzisiaj postanowiłem przesadzić jedną z moich ulubionych roślin czyli grapefruita. Roślina po ubiegłorocznej nawałnicy była z konieczności przesadzona do trochę większej donicy ale i to okazało się za mało. Korzenie wręcz wyszły do góry i zdecydowałem się na posadzenie rośliny do kastry 65 l.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do rośliny użyłem podłoża wulkanicznego. Uważam go osobiście za najlepsze możliwe podłoże. Korzenie ładnie się w nim rozrastają i znikome jest prawdopodobieństwo przelania cytrusa. Oczywiście jak sytuacja mnie zmusi (tak jak w sierpni ubiegłego roku) muszę trochę improwizować.

Po przesadzeniu roślina prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po przesadzaniu przyszedł czas na nawożenie:

Obrazek


Cytrusy całkiem dobrze zniosły zimowanie. Idealnie wręcz wygląda kalamondyna, która ma całe mnóstwo owoców.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Większość z cytrusów kwitnie i zawiązuje owoce. Ręka buddy po zimie utrzymała jeden owoc ale za to bardzo oryginalny.

Obrazek

Pozdrawiam. CDN....
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Piękne ;:oj cudna zieleń i takie gęściutkie aż miło popatrzeć.Kalamondyna faktycznie owoców mnóstwo i przez to wygląda cudownie.Pytanie cytrusy nawozisz tym do iglaków? bo efekty są ogromne.
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

W ubiegłym roku nawoziłem cytrusy nawozem substrala do iglaków "magiczna siła". Był to nawóz do rozrabiania w wodzie i żeby tego uniknąć w tym roku zdecydowałem się na osmocote. Zobaczymy z czasem czy efekty będą równie dobre jak te roku poprzednim.
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Witam Koleżanki i Koledzy w środku upalnego lata ;:3 O dziwo w tym roku na północy równie ciepło jak na południu (chociaż u nas gorzej z deszczem). Moje cytrusy w takich warunkach mają jak w raju. Wszystko ładnie sobie rośnie. Ręka buddy bardziej przypomina wściekłą ośmiornicę niż rękę ;:306 . Poniżej "kilka" fotek. Nie wszystko żeby Was nie zanudzać. Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

;:oj ;:oj ;:oj

Jakby to zdjęcia były z jakiegoś śródziemnomorskiego kraju, to bym się nie dziwiła. Ale to?! Rewelacja!

Niesamowite rośliny.

U mnie na południu też nie pada...
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Piękne soczyste cytrusy aż miło się patrzy i chciałoby się więcej a kalamondyna to niezły krzaczor i pełno owocków cudo ;:167
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Wielu z Was narzeka na przędziorki. Niestety jest to pasożyt bardzo często spotykany kiedy hodujemy rośliny egzotyczne. Ta sama plaga spotkała mnie jesienią ubiegłego roku. Kupując roślinę niedostatecznie ją obejrzałem i bomba wybuchła. Całą zimę walczyłem z tym dziadostwem. Co najgorsze z marnym skutkiem. Przeszedłem chyba każdą możliwą chemię dostępną na rynku i.....? Nic! Przez max 2 tyg. liczebność przędziorków trochę się zmniejszała po czym wracały w zdwojonej liczbie. Sytuacja jeszcze pogorszyła się wiosną kiedy w szklarni robiło się coraz cieplej co powodowało spadek wilgotności. Sytuacja była wręcz tragiczna kiedy trafiłem na wzmiankę o oleju neem (konkretnie na forum hodowców konopi) A że tonący brzytwy się chwyta postanowiłem spróbować. Zamówiłem specyfik na allegro i z zerową wiarą w sukces przystąpiłem do oprysków. Jakie było moje zdziwienie kiedy po pierwszym razie ilość przędziorków zmniejszyła się o połowę! Idąc za ciosem po tygodniu powtórzyłem oprysk i po kilku dniach po przędziorkach nie było śladu!!! Pierwszy raz w życiu na własnej skórze przekonałem się, że produkt w 100% ekologiczny okazał się skuteczniejszy od chemii. Nie wiem w jaki sposób to działa ale działa. Na dowód zdjęcia liści z czerwonej pomarańczy. Większy liść potwornie wyssany wiosną przez przędziorki, natomiast mniejszy pięknie zielony i bez widocznych "nakłuć" będących efektem żerowania przędziorka. Jeżeli sami chcielibyście spróbować tego specyfiku poniżej przepis do sporządzenia odpowiedniej mikstury. :
- 7,5 ml oleju neem dodajemy do 1 litra wody
- teraz bardzo ważne - na każdy litr wody dodajemy również 1,5 ml mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń. Dobrze użyć tutaj wersji eko bez chemii. Bez tego dodatku nie będziemy w stanie rozpuścić oleju w wodzie.
- wszystko dokładnie mieszamy i po zachodzie słońca dokładnie spryskujemy całą roślinę
Profilaktycznie możemy taki oprysk wykonywać raz na dwa miesiące. Taki preparat jest całkowicie nieszkodliwy dla pszczół i innych pożytecznych owadów. Jeszcze jedno moje spostrzeżenie. Jak będziecie kupować olej nemm to najkorzystniej będzie skorzystać z ebay. Możemy tak kupić litrową butelkę która będzie Was kosztować 50% ceny na allegro. Jeżeli ktoś dotrwał do końca to gratuluję cierpliwości. ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Bardzo cenna informacja, zwłaszcza, że w tym roku tego dziadostwa jest pełno - przędziorków, mączlików, mszyc i nie wiadomo, czego jeszcze. A ja chemii nie lubię stosować, więc naturalne sposoby są jak najbardziej mile widziane.

Dzięki za podzielenie się. :)
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Dzisiaj spadł pierwszy owoc Cedro Maxima - owoc o bardzo grubej skórce która wykorzystywana jest do kandyzowania, dżemów i likierów. Waga pojedynczych owoców może wynosić ponad kg. Posiada bardzo dużo witamin. (Ogłoszenia zamieszczany tylko w dziale ofert.Iwona


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Post »

Akcja "ewakuacja 2019" zakończona. Teraz tylko liczyć na to że nie będzie żadnych nieplanowanych przymrozków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”