Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Wszystkie Twoje fuksje są cudne, ale ta Pink Galore jest niesamowita, nigdy takiej nie widziałam ;:oj
Też podobają mi się te roślinki, ale nie umiem ich przechowywać. Znów mi padł kolejna i to taka spora ;:145
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Cześć dziewczyny :wit

Moniś zachwalałam Tobie fuksję Pink Galore w tamtym sezonie właśnie ze względu na jej kompaktowy wzrost i bardzo obfite kwitnienie ;:108
Miałam rację prawda? ;:196

Aniu fajnie że zajrzałaś.

Teraz jest dla fuksji trudny okres. Mają mało liści, wegetacja jeszcze nie ruszyła pełna parą i w związku z tym bardzo łatwo je zalać. Wierz mi, że sama mam z tym problem. W zeszłą zimę siedem fuksji utopiłam ;:145 Teraz jestem ostrożniejsza i raczej im daję za mało wody niż za dużo. Nie ma tu reguły ile tej wody powinno być. Wszystko zależy od wielu czynników. Wielkość rośliny, wielkość doniczki, podłoże, ilość liści na roślinie a także temperatura i wilgotność w pomieszczeniu w którym stoją.
Może dlatego to takie trudne..... ;:219
Nie poddawaj się, z następną fuksją na pewno Ci się uda ;:215

Dla odmiany dziś pelargonie

Pink Australian Rosebud

Obrazek Obrazek

Z miłym gościem ;:167

Obrazek

Gentle Georgia maleńka sadzonka z ogromnym kwiatem ;:oj

Obrazek
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Fotka z żabcią rewelacyjna ;:oj
Dziękuję ;:196 wiesz za co ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Australian pink z tą żabcią jest powalająca. Roślina i żywe stworzenie a ile radości nam daje.
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3522
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Moniś piękna kolekcja fuksji ;:138
Ja nie mam do nich ręki , przeważnie zimą mi padają ;:224
A Twoje cudownie wyglądają ;:333
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
Butterfly1007
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 sie 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Te pelargonie będą mi się śnic po nocach :oops:
Natalia
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Dobry wieczór wszystkim ;:168 gościom

Moniś, Przemku żabcia pozowała jak modelka. Kiedyś było u mnie więcej rzekotek drzewnych. Potem przez kolejne lata nie pojawiła się żadna. W zeszłym roku spotkałam na ogródku kilka tych żabek ;:138 i naprawdę bardzo się cieszę bo to oznacza, że jest mniej zanieczyszczeń ;:108 Faktycznie! sąsiedzi przestali palić śmieci w piecu ku mojej radości oraz radości okolicznej flory i fauny :heja

Renatko to na razie wspomnienia. Za jakiś czas się okaże czy te fuksje przezimowały :roll:

Do kolekcji to mi jeszcze bardzo daleko ale bardzo mi miło że Ci się podobają. Zaglądaj częściej a ja się postaram jeszcze jakieś ładne odmiany pokazać ;:108

Sesja zdjęciowa żabki była troszkę dłuższa - powędrowała jeszcze na pelargonie Tenerife Magic i Marbacka Tulpan



Obrazek Obrazek

Fuksja stojaca Beauty of Meise

Obrazek Obrazek

Miłych snów ;:196

-- 4 lut 2015, o 22:02 --

Natalio to będą bardzo piękne sny ;:167
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Kolejna piękna fuksja ;:167 . Uwielbiam te rzekotki zabawnie łapkami przyczepiają się ręki. :wink:
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Kirunia moje fuksje zimują w chłodnej piwnicy i stoją tylko bezlistne badyle.Rosną w dużych donicach-gazonach i zimą podlewane są raz w miesiącu i to niezbyt obficie.
Ale masz rację że wszystko zależy od warunków przechowywania i wielkości doniczki.
W poprzednią zimę straciłam sporo odmian przez złe podlewanie właśnie....ale tak bywa. ;:124

Szybkiej i słonecznej wiosny wszystkim życzę.Teresa
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Kirunia pisze:Obrazek
Normalnie jakby miała suknię balową założoną..cudne są. Chyba do nich dojrzewam :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
agusiak888
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 7 paź 2014, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: polska

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Coś pięknego! niezła kolekcja pogratulować, ja dopiero rozpoczynam swoją przygodę z fuksjami ale już wiem że to cudne wdzięczne roślinki :) ;:167
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Dzień dobry kochani :wit

Bardzo mi miło że zaglądacie do mnie ;:180

Przemku kiedy spotykam rzekotkę to nie mogę się opanować przed wzięciem jej do rąk. Pewnego razu gdy jej się przyglądałam skoczyła i przylepiła mi się do okularów ;:306 To było już bardzo bliskie spotkanie z tą maleńką żabką ;:333

Teresko zdarzało mi się też, że zimowana fuksja wypuściła już nowe pędy i umierała ;:145
Choroby grzybowe z gleby bardzo często są przyczyną zamierania fuksji po zimie. Podobno można większości z nich zapobiec podlewając po przesadzeniu roślinę preparatem Polyversum WP który zawiera pożyteczne grzyby zabijające te chorobotwórcze ;:134 Niestety nie znalazłam w żadnym sklepie w mojej okolicy tego preparatu. Szukam dalej ;:108

gosiiiaczku dojrzewaj, dojrzewaj jak najszybciej z przyjemnością będę podziwiać Twoje okazy :tan

agusiak888 to się tak właśnie niewinnie zaczyna. Nigdy wcześniej nie zbierałam roślin z jednego gatunku. Podziwiałam u sąsiadki wspaniałą ;:oj kolekcję róż i powojników, a dla mnie liczyła się kompozycja roślin zestawionych ze sobą. Poszczególne odmiany nie miały znaczenia. Wszystko do czasu kiedy zakochałam się w pierwszych moich fuksjach i tak już poleciało.......
A było to zaledwie dwa lata temu :;230

Dziś na początek piękne miniaturowe pnącze jiaogulan (gynostemma pentaphyllum) zwane zielem długowieczności ze względu na właściwości pro zdrowotne. Sama nie sprawdziłam tego ponieważ całe lato stał wraz z fuksjami i nieraz mu się dostało przy okazji jakąś chemią. Więc sami rozumiecie dlaczego nie nie spróbowałam. Zimował razem z fuksjami , ścięty do zera i teraz w dzikim tempie odbija ;:215
Pierwsze zdjęcie z przed tygodnia drugie zrobione przed chwilką ;:oj

Obrazek Obrazek

Fuksja Blessed Event


Obrazek

Izabela Cieszyńska

Obrazek

I prawdopodobnie South Gate

Obrazek

;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój fuksjowy zawrót głowy i nie tylko........

Post »

Kochana Moniczko, ;:168

jak miło odwiedzić Twoje wirtualne, fuksjowo-pelargoniowe królestwo. Tak. Nie boję się użyć tego słowa, bo stworzyłaś doniczkowe eldorado. ;:63 Mało tego. Przy tak łatwym dostępie do internetu nazbierać przeróżnych odmian nietrudno, ale zaopiekować się nimi i stworzyć im warunki do wzrostu to jest według mnie już sztuka. Fuksje Cię lubią. Zresztą nie tylko fuksje.

Masz kobieto rękę do roślin, ale chyba przede wszystkim ? serce. Do zwierzaków też nie mniejsze. ;:167

Dzięki Tobie i u mnie jest trochę różowo- błękitnych dzwoneczków na dzyndzołkach . :D
Wszystko , co wiem o fuksjach to Twoja zasługa. Dziękuję. ;:196

Będę do Ciebie wpadać, gdy na dworzu chłodno . Przypomnę sobie te przepiękne kolory lata .Głaski dla futrzaków.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”