Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Gekoon pisze:Ewa321-Tillandsie zamordowałem :oops:
A w jaki konkretnie sposób?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Witaj :wit

Epidendrum to bardzo proste w uprawie storczyki. Chętnie kwitną i co ważne przedłużają pęd lub odbijają z uśpionych oczek :wink:
To wręcz "maszynki do kwitnienia" ;:306 :;230 Miałem trzy różne odmiany tego gatunku, nie trzeba specjalnych warunków by ładnie rosły i kwitły ;:224
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Zaglądnęłam i ja i bardzo mi się podoba tu. Jest pasja,a jeszcze młody wiek czyni tą pasję tym piękniejszą. Uwielbiam oglądać postępy młodych ogrodnik?w.
Masz fajny balkonik,kolorowo. Warzywka super,ja w tym roku też zaczęłam upraw? warzyw doniczkowo i pomimo,że mam działkę to mi taka forma bardzo spasowała :)
a egzotyki wow. Moją uwagę zwr?cił imbir. Jak sadziłeś,z korzonka?
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Gekoon witam Cię młody ogrodniku cieszę się ,że jesteś z nami i widzę też zamiłowanie do roślinek hah no od tego się zaczyna zobaczysz potem będziesz chciał wszystkiego mieć więcej lecz często już nie ma miejsca ani gdzie upchać ;:138
Fajnie ,że masz taką pasję :tan
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Piękne roślinki! Jestem pełen podziwu że w tak młodym wieku masz tak wielką pasję ;:oj
Będę tu często zaglądać :wink:
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Witajcie po bardzo długiej przerwie! :D
Wisnia897-Dziękuję!
Ewa321-Tillandsie mam 2 capillaris i kimberly choć nie wiem czy długo u mnie pociągną...
Onectica-Wydaję mi się że za często i za mocno były zraszane i to było powodem ich śmierci.
RichardK-Witaj!Dziękuję za info dotyczące Epodendrum :D
Ps:Masz bardzo ciekawy wątek storczykowy.
Foxowa-Bardzo mi miło :D Imbir posadzony ze zwykłego kłącza z marketu teraz jest dobry czas na jego sadzenie.
Milenaa-Hah ja już nie mam miejsca a się chciałoby mieć wszystko :lol:
Daraxus-Dziękuję

Przyszła pora na odświeżenie wątku napisałbym już o wiele wcześniej gdyby nie to że po prostu przesyciłem się tym forum i nie sprawiało mi ono przyjemności ;:131 Wcześniej miałem też przeprowadzkę teraz nie mam już okien zachodnich i wschodnich tylko północne i południowo-wschodnie :tan ale no coś za coś i teraz mój balkon nie ma 2.5 metra kwadratowego tylko 1.6m2 ma 2m długości na 80cm szerokości więc jest on arcy mały ale o dziwo wcisnąłem na niego wszystkie rośliny ze starego balkonu nie pokazałem również wielu zdjęć z tamtego sezonu a więc ten post poświęcę na wspominki a w kolejnym opowiem wam nieco o moich planach na ten rok oraz pokażę aktualne zdjęcia roślin :D

Obrazek
Zakwitła 2 razy hoja multiflora kupiona jako cięta sadzonka została ukorzeniona w szklance wody w której rośnie do dziś.

Obrazek
Takie miałem pomidory niestety część zgniła jeszcze zielona na krzakach nie wiem czemu ;:174

Obrazek
Zakwitła ceropegia woodie

Obrazek
Psianka jaśminowa super roślina z niej szybko rośnie i obficie kwitnie za swoją zapłaciłem 3.5zł za sadzonke 1.2m

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Połowa z nich nie zdążyła dojrzeć a szkoda bo dobre były

Obrazek
Latoo wróć do nas ;:145
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Nie płacz Gekoon, lato już niedługo ;:48
Przyznam, że Twoje wspomnieniowe fotki i we mnie wzbudziły tęsknotę za jakąś lepszą porą roku, szczególnie psianka i koleus kojarzą mi się ze słońcem i ciepłem.
Z pomidorkami to pewnie klasyczne ZZ, czyli zaraza ziemniaczana. Jeżeli nie chcesz stosować chemicznych oprysków (a na balkonie pewnie nie chcesz, to postaw krzaki pomidorów tam, gdzie deszcz nie dochodzi. Niektórzy na czas długotrwałych opadów wnoszą donice do domu.
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Barbra13-Dzięki za podpowiedź odnośnie pomidor?w u mnie niestety rosły przy barierce więc pewnie to spowodowało ZZ :roll: trudno w tym roku będzie nieliczna gromadka stała pod ścianą.
Witajcie znów mnie tu nie było ogólnie to byłbym tu wcześniej gdyby nie to że zachorowalem zaraz przed feriami i pierwszy tydzień ferii przeleżałem w łóżku z gorączką ;:oj ale w końcu się zebrałem by w mój ostatni dzień ferii napisać co u mnie a więc cześć jeszcze raz i zaczynamy :wit
A zaczniemy jeszcze od wspominek z tamtego sezonu a mianowicie chciałbym zaprezentować wam moje bananowce które miałem pokazać wam już dawno temu.

Obrazek
Tu musa velutina 5 czerwca.
Obrazek
A to jest musa balbisiana atia black stan też 5 czerwca.Oba banany dotarły do mnie jako właśnie takie małe sadzonki na początku rosły w domu potem przeniosłem je na swój balkon i velutine przesadzilem do malej doniczki trzy litrowej a atia black poszła do doniczki piętnasto litrowej obie rosły w samej ziemi uniwersalnej.


Obrazek

Obrazek
Oba bananowce dość szybko się rozpędziły i pokazały na co je stać ;:108

Obrazek

Obrazek
Tak rośliny wyglądały 7 sierpnia jak widzicie zaczynały wyglądać coraz lepiej i bardzo szybko rosły.

Obrazek
W końcu!Nibypień musa balbisiana atia black zaczęła się przebarwiać na czarny :heja *euforia*

Obrazek
Zaczęły się problemy gdy u moich bananowców pojawiły się objawy sigatoki no nic rośliny rosły wydawało by się że im to nie przeszkadza.
Obrazek
Pojawiły się odrosty u musa velutiny 18 sierpnia byłem bardzo szczęśliwy z tego zapowiadała się super wyglądająca kępa bananowców :D
Obrazek
Tak musa velutina wyglądała po wniesieniu do domu miala około 160cm od ziemi do czubka liścia a nibypień miał 90cm.Zdjęcia musa balbisiana atia black niestety nie mam ale obiecuję że zrobię jej zdjęcie przy lepszej pogodzie.
Na zimę atia black poszła do salonu stoi przy drzwiach balkonowych obok grzejacego kaloryfera a velutina poszła do mnie do pokoju ok 0.5 metra od okna doswietlana żarówka grow led 30w od grudnia.
I tu takiego twista w opowieści się pewnie nie spodziewaliscie.
Moja velutina która rosła według mnie w o wiele lepszych warunkach zachorowała przestała rosnąć na jej nibypniu pojawiły się suche plamy starałem się ja uratować stosowałem fungicydy niestety nie zadziałało i roślina padła jedynym ratunkiem były odrosty które po śmierci matecznika rosły świetnie ale one też padły za to drugi banan który rósł w gorszych warunkach wiecie niska wilgotność powietrza i zimne powietrze z otwartego okna i ma się super nawet nic mu jest wyciągnięty ani nic.
Teraz trochę aktualnych zdjęć te plany na sezon 2018 chyba odłożę na następny post ;:124

Obrazek
Pierwszy raz zakwitly mi phalaenospisy ;:138
Obrazek
Tu koniec kwitnienia jednego z dwóch drugiemu nie zdazylem zrobić zdjęć i został sam zielony pęd
Obrazek
Rośliny czują już wiosnę i zaczęły już rosnąć :heja
Obrazek
Zagadka jakiej rośliny są to nasiona? :idea:

Obrazek
Wysiałem sobie awokado i takie dziwne wyrosło z dwoma stozkami wzrostu z jednej dziwnie płaskiej łodygi :shock:

Obrazek
Nowy nabytek platycerium nie wiem jakie może Wy wiecie?Życzcie mi powodzenia bo nie idzie mi uprawa paproci ;:215

Obrazek
A tu moje jedno z najlepszych zdjęć według mnie ;:131
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Gekoon - nie przejmuje się, takie forumowe zniechęcenie dopada chyba każdego :lol:
Ważne, że już jesteś ;:215
Podglądam z dużą ciekawością Twoje bananowce.
Masz do nich rękę !!
Ale i dojrzałam gdzieś tam w tle ... krotona ;:oj
Bardzo ładnie rośnie.
Czekam na rozwiązanie zagadki, bo zielonego pojęcia nie mam co to za nasiona :D
Trochę mi przypominają ... figi kandyzowane :D
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Przepiękny, ten storczyk mam nadzieję że wszystkie będą kwitły :wit ;:oj
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Witajcie :wit Trochę minęło od ostatniej aktualizacji :D
Ewa321-Nasiona to nasiona salaka ,krotona miałem ale zasuszyłem go na balkonie :oops: .
Bartoszeqq12- Dziękuję :D
Miałem napisać o swoich planach na ten sezon a więc piszę.W tym roku chciałem na balkonie utworzyć mały tropikalny busz z bananowcami i różnymi kwiatami i raczej bez warzyw no a skończyłem z zasianą rukolą,roszponką,szpinakiem,pietruszka i koperkiem a mam jeszcze dosiać rzodkiewke.
Obrazek
Szczypiorek wysiany w tamtym roku jakimś cudem przezimował :)

Obrazek
A to wspomniana rukola wysiana jako pierwsza już wykiełkowała nasiona mam z tamtego roku-pamiętacie jak mi kwitła?
Na balkon planuję takie rośliny jak:
-Colocasia gigantea
-bananowce: balbisiana atia black; velutina oraz itinerans burmese blue
-passiflory:alata-tą mam z tamtego roku chciałem kupić w lidlu jeszcze caerulee ale już jej nie było
-rośliny kwitnące- tak naprawdę jeszcze nie wiem dokładnie jakie chciałbym coś o egzotycznym wyglądzie a z takich oklepanych to na pewno posadzę aksamitki do pomidorów
-koleusy
Do tego dojdą różne inne rośliny z domu i warzywa/zioła takie jak
-mięta
-bazylia tajska
-okra
- pomidory:tiny tim,black truffle, bawole serce
-chili: cayenne pomarańczowa i żółta i pasilla bajio

Obrazek
Ostatnie tchnienie hippeastrum które miało 4 pędy kwiatowe :)


Obrazek
Moja pierwsza neoregelia fireball donger rośnie jej odrost.
Obrazek
Moje epidendrum radicans zakwitło po pół roku od zakupu było przechładzane w nocy kwitnie już półtora miesiąca pewnie jeszcze długo będzie kwitło ;:167
Obrazek
Nie wiem co mi odbiło że kupiłem iglaka jest to picea abies nidiformis zostanie prawdopodobnie wsadzona razem z trawą red baron i czymś jednorocznym zwisajacym :lol:

Obrazek
Siewki salaka urocze z nich kolczaste palemki

Obrazek
Młoda musa velutina moja stara niestety w zimie dostała jakiegoś grzyba i nie udało mi się jej uratować więc kupiłem nową a teraz czekamy na różowe banany ;:224

Obrazek
Musa itinerans burmese blue nowy gatunek w mojej kolekcji który ma mieć bordowe zabarwienie pod spodem blaszki ilościowej oraz ciekawie zabarwione banany bo mają być niebiesko fioletowe ale ich to się raczej nie doczekam

Obrazek
Rosiczka drosera capensis- szukałem wczoraj jakiegoś marketu z ziemią przez 1.5h nie znalazłem i na pocieszenie wziąłem ją ze sobą

Obrazek
Pandan veitchi "pożyczony" odrost ze szkoły ;:224
Ps: Wybaczcie że tak długo nie pisałem oraz to że ostatnie 5 zdjęć nie są jakieś dobre ale robiłem je przed chwilą na dużym wietrze ;:131
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

O widzę że jest kolejna osoba co uprawia egzotyki. :D Bananki ładne ale jak na 10 miesięczną velutinę, jak dobrze liczę :D to troszkę mała
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Nie wiem co mi odbiło że kupiłem(...)
- a to wszyscy tak mamy ;:306 , tam gdzie kropki można wpisać dowolną nazwę :;230 .
Wiosna, wiosna u Ciebie na całego ;:333 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”