Hippeastrum i nie tylko

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hippeastrum i nie tylko

Post »

barbra13, zakazy podlewania sam zaprojektowałem, wydrukowałem, zalaminowałem, i wyciąłem :wink: Dzisiaj robiłem kolejne ponieważ trochę ich potrzebuję :wink:

jagodnka27, to jak najbardziej może być cebula przybyszowa, ponieważ Twoje siewki są już spore. Nie wiem kiedy wysiewałaś nasiona więc ciężko powiedzieć czy może być to spóźnione kiełkujące nasiono...

Moje zwartnice ani myślą o pójściu spać - ale w sumie mnie to cieszy ponieważ później zaczną wegetację :wink:
Zastanawiam się czy nie przewieźć mojego tunelu foliowego od siostry na mój ogród, i czy będę w stanie doglądać odpowiednio często moich roślin tam. Budowa domu trwa, nie wiem jaki będzie stan domu i działki w maju w przyszłym roku. Ale jest to do przemyślenia :wink:
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hippeastrum i nie tylko

Post »

Świetne rozwiązanie z tymi znakami ;:333 Ja na szczęście nie mam takich problemów, bo są albo kaktusy, albo coś, co się podlewa :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hippeastrum i nie tylko

Post »

Co tam słuchać w nowym sezonie? Jakieś nowości? Piękne kwitnienia? ;)

Pozdrawiam,
Artur
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hippeastrum i nie tylko

Post »

Będę miała nasiona z matecznej cebuli. 1 z kulek nasiennych (?) zaczyna się otwierać i chciałabym je odrazu dać do doniczki pod przykryciem z woreczka foliowego z dziurkami. Jedyne ciepłe miejsce jakie mam w mieszkaniu to ciemna łazienka. Jest szansa że coś wzrośnie w ciemnościach? Coś ktoś helps?
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hippeastrum i nie tylko

Post »

aryia1985, nasiona powinny wykiełkować nawet w ciemności - nie wydaje mi się by kiełkowanie było zależne od światła w ich wypadku. Ale co znaczy jedyne ciepłe miejsce? powyżej 20 stopni? im wystarczy temperatura zwyczajna pokojowa, nawet trochę niższa - ale wtedy na pewno kiełkowanie będzie trwało dłużej. Nie mam doświadczenia w siewie do ziemi więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.

W związku z tym, że prowadzę tylko jeden wątek aktualnie (prowadzenie dwóch równocześnie nie zdało egzaminu :wink: ) to zapraszam do mojego aktualnego wątku, a ten zgłoszę do zamknięcia.
Ogród po mojemu
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”