U Antooosi :):):)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

U Antooosi :):):)

Post »

Witajcie Kochani!
Ponieważ wiem,co to za katorga,przegrzebywać tak długi wątek-postanowiłam jeszcze raz zebrać w gromadce moje wszystkie roślinki i Wam przedstawić.Niektóre już znacie,innych niestety więcej nie zobaczycie,ale na ich miejsce przyszły nowe...sami wszyscy wiecie,że różnie to bywa,czasem,choćbyśmy na uszach stawali-nie dajemy rady,a czasem,badylek,o którego nie za specjalnie dbamy,rośnie szaleńczo.
Wszyscy jednak dobrze wiemy,że te nasze skarby roślinkowe doskonale czują,co nam w duszach gra...
Dosyć gadania!Zapraszam:
Kuchnia-a w niej królujący na lodówce filodendron podwójniepierzasty,ginura na stole,nad piecem filodendron brasil,na na parapecie fiołki,a w oknie dwa aeszynantusy:
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Następnie wędrówka do pokoju Julki,która zachorowała na kaktusy i sukulenty(proszę o nazwy,bo ich nie znam :oops: ),ale znajduje się u niej także odratowana zielistka orange,mix cissusów,muchołówki i pleciona przeze mnie szeflera:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

No nareszcie 8)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Tosieńko nareszcie:) Teraz to będzie dopiero co podziwiać. Filodendton stojący na lodówce jest przecudowny - uwielbiam takie ogromne kwiaty. Strasznie spodobał mi się sposób w jaki powiesiłaś filki nad piecem. Julka ma już wspaniałą kolekcję sukulentów. W nazewnictwie niestety nie pomogę. Zapleciona szeflerka wygląda znakomice. Już się nie mogę doczekać na kolejne roślinki.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Filodendron na lodówce wygląda nad wyraz okazale. Brasilki też mi się bardzo podobają. Co do sukulentów: na drugim zdjęciu adromischus, na trzecim frithia lub fenestraria (ja ich nie rozróżniam, są zbyt do siebie podobne), następnie gruboszki. We wspólnej donicy na godz. 11 jakaś haworsja, a na 5 gasteria. Więcej grzechów nie pamiętam. :lol:
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Pięęęęęęęęęeeeknie...i ja to wszystko na żywo widziałam! ;:40
To na 3 fotce to frithia. :P
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Basiu ale Ci zazdroszczę, że mogłaś podziwiać roślinki Tosi na żywo. Przecież tam musi być raj :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

ja jestem pod wrażeniem... wszystkiego :)
i filek, i Julki kolekcja i ginurka i cissusy... i już nie wymienię...
co Ty tam jeszcze chowasz?
łosie rogi na pewno :)
nie krępuj się! pokazuj....
Anka
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Justka,co nareszcie :lol: ?
Monia dzięki,te filki powieszone są w takich doniczkach na zioła z Ikei.
Mirabilis dziękuję,M mówi,że jak filek z lodówy spadnie.... 8),
Basiu,ale strasznie dawno widziałaś :wink: .
Aniu to nie ja,to fotosik :evil:
Dobra,dosyć gadania-c.d:
Tym razem sypialnia,w której stoją : gardenia(jeszcze mi ani razu nie zakwitła),"kompostowa"(prawie) zielistka bonnie i dwa hibiscusy w formie drzewek.Tych ostatnich nie pokażę,bo żółkną na potęgę i póki co,przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy:
Obrazek Obrazek
Następny pokój to dwumetrowa,w trakcie reanimacji kawa(zdjęcie to jej jedyne miejsce z listkami-czubek) oraz moja kupiona w styczniu,przekwitnięta medinilla(wiem,powinnam jej liście umyć,aczkolwiek w tym stanie mogłabym jej zaszkodzić :roll: ):
Obrazek Obrazek
No i kolejna porcja,porozstawianych to tu,to tam badylków:alokazja olbrzymia,passiflora(znowu ma malusie pączki :D ),hoja compacta wraz ze szczepką tricolorki,która się ciągle zdecydować nie może,łosie rogi,kolekcja moich ukochanych szefler,ledwie żywe hibiscusy(te "podmrożone"),anturia mieszkające na akwarium,pleciona szeflera,dzieląca doniczkę z monsterą obliqua.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ufff,chwila odpoczynku,bo dziś mozolnie się zdjęcia wstawia :roll:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Tosiu nie mogę się napatrzeć na Twoje cudne roślinki. Masz wspaniałą kolekcję szefler :)Nawet mój M. stoi za moimi plecami i powtarza w kółko: ->> Zobacz, to są kwiatki! <<-
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Pięknie! Cudnie i bosko. Podskocze kiedyś z sekatorkiem :P :D Bardzo się cieszę z odnowienia wąteczku. Podoba mi się u Ciebie ogromnie. Może ja też je kiedyś tak pokojami zbiorę i znowu Forumowiczów pomęczę. Wolę jednak podziwiać Twoje o niebo piękniejsze. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

O jejku nie wiem co najpierw podziwiać :) Pięknie u Ciebie :)
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Kingo jak miło oglądać Twoje roślinki, bo przekopywać się przez wszystkie posty czasem ciężko było. A teraz wszystko można podziwiać od nowa po kolei :D Wpadnę tu jeszcze do Ciebie później bo niestety nie wszystkie zdjęcia się pokazują coś ten fotosik dzisiaj psoci :?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Kingo super pomysł miałaś z zebraniem swoich roślinek :D Swietnie się teraz ogląda je w jednym miejscu bez biegania po wieeeeeeeeeeeelu stronach :D
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”