Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu hibiskus zrobił Ci piękną niespodziankę. ;:215 Cudny kolor. ;:oj Tyle nowości zagościło na rabatach, :uszy będziesz mieć pewnie trochę bylin z podziału na nowe hektary. :D Też mam z ubiegłego roku pomyłkowego powojnika z B. :) Okazało się, że to Madame Julia Correvon, więc jestem zadowolona. ;:108 Ciepła życzę. ;:3
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witajcie kochane :wit.
U mnie Monika ma ospę :roll:. A ona taka niecierpliwy, że mam w domu "gożkie żale" :roll:
A Maciek też chorował Wczoraj-wymioty.
Długo by pisać.

Do tego napadało śniegu. Wczoraj pół dnia sypało.zrobiłam kilka zdjęć. Teraz już tylko resztki zostały. Leżą Tulipany i piwonie majowe. Floksy te wysokie też klapnięte.

Obrazek


Obrazek

To zdjęcia z wczoraj. A to dziś z rana:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Natura potrafi zaskoczyć. Ale chyba lepszy śnieg niż mróz.
Kupiłam wczoraj magnolię w b. Zobaczymy jak sobie u mnie poradzi. Czy nie będzie wymarzać.

Obrazek

Miłego dnia Wam życzę.
Oszaleję z tą Moniką...
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Ojej, chore dzieci sa marudne, ale to normalne , tylko my czasem już nie mamy cierpliwosci :wink: Ale teraz to już pewnie zdrowe i jest ok . taką mam nadzieję.
Jolu możesz magnolię poprowadzić jak drzewo, czyli na pniu, wtedy zajmie Ci tylko tyle miejsca co pień. Ja mam takie co wysoko podcięte i pod spodem swobodnie rosną np róze, bo magnolia nie jest b. gęsta. Młodą okryj a bedzie dobrze ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witaj Jolu :wit w nowym sezonie. :D Widzę,że zakupy poczynione, pewnie już na dobre zagościły w Twoim ogródku.
A teraz czekamy na porządne opady, chyba i u Ciebie susza na ogrodzie?
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia. ;:108
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

;:7
Karolciu,dzieci już zdrowe.Ale zaraz po Monice ospa dopadła Michała i Maćka.Michał dość ciężko przechodził.Miał wysoką gorączkę i musiałam mu robić okłady.A pryszcze miał wszędzie.Na stopach ,dłoniach,w miejscach intymnych ,a najwięcej w miejscach,gdzie był pogryziony przez komary i w buzi.Przez kilka dni nic nie jadł.
Dobrze,że już za nami.
Jeśli magnolia przeżyje,to chyba ją zaplotę.Ma 2 dość długie gałęzie,które kładą się poziomo.Jak zaplotę i przywiążę do patyka-będzie lepiej wyglądać.

krasna,Bożenko ;:196 .Przepraszam,że byłam taka niekomunikatywna przez telefon.Ale gdy dzwoniłaś,to miałam w niedź.komunię u bratanicy,w czwartek 18 stkę u chrześniaka mojego M.A jutro mam powtórkę komunii mojej Moniki.Wszystko tak się skumulowało.Do etgo próby przed powtórką.I byłam jakaś nie kontaktowa.Jak się będziesz wybierać w moje strony ,kolejny raz,to koniecznie daj znać wcześniej.Teraz chyba będę bardziej 'czasowa' :oops: .Zaraz wakacje ;:138
Choć przyznam,że jak dzieci w szkole,to mam ciszej ;:224 i spokojniej...

---------------------------------------------
Kochani,zaszalałam dziś na bazarku.Kwiaty tarasowe staniały i można się okupić.
Więc szybko zrobiłam przemeblowanie na tarasie.I mam kolorowo.Jakoś nie mogłam się powstrzymać,by kupić wszystkie pelargonie w 1 kolorze.I mam pstrokato.Bo każda inna :;230

To kupione wcześniej.Chciałam pokazać kolor liści i kwiatków z bliska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta ostatnia ma takie żółto-zielone liście.
A dziś kupiłam część zwisających a część ''zwykłych''.Oto one;

Obrazek

Obrazek

bluszczolistne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

''zwykłe''
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiłam jeszcze lilaka o pstrych liściach i jaśminowca o pełnych pachnących kwiatuszkach,oraz perukowca o żółtych liściach.Ale zdjęcia innym razem.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu cudna ta pelargonia, jaki nasycony kolor. ;:oj

Obrazek

Dobrze, że już choroby i imprezy się skończyły. :wink: Teraz w spokoju popracujesz wśród kwiatów. ;:215
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Taka wiśniowa.wpadająca w czerń.
Oj tak,muszę zakołkować resztę pomidorów.Zrobić przegląd ,czy nie ma mszyc na roślinach.No i chwasty szaleją w ogródku.
A sezon truskawkowy się zaczął,więc dochodzi zbieranie i przetwarzanie owoców.A poletko spore...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chłopcy wcinają pierwsze truskawki...
Dorota-szarotka ;:196 ,zawsze myślę o Tobie,gdy wcinam :D .Dzięki za sadzonki ;:180
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Joluś dzieciaki rosną jak na drożdżach ;:oj
Poletko cudne,aż Ci zazdroszczę :roll: , tzn nie pracy przy nim :lol: tylko tych wspaniałych truskawek.
Pelargonie wypasione, u nas niestety "trzymają"ceny, a w tym roku wyjątkowo są wysokie, długo utrzymujące sie zimno zrobiło swoje .
A jak pomidorki??
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

;:196 Iza,jak jest agrotkanina-to praca w truskawkach to sama przyjemność.Naprawdę polecam.Na wiosnę w godzinę wyrwałam nieliczne chwasty.Później zbiór i ewentualna poprawka z pielenia.A na jesień ścinanie liści i pędów.To już trochę dłużej.To wszystko :!: .Najwięcej pracy jest z rozłożeniem maty,wycięciem dziur i sadzeniem.Ale to się robi raz na 5-6 lat :wink: Później już tylko przyjemność zajadania się owocami ;:138 .No i nawożenie czasem.
Na moich piaskach agrotkanina sprawdza się doskonale i Bogu dziękuję,że się o niej dowiedziałam z forum.
U nas truskawki też drogie.Na szczęście u mnie późno zaczęły kwitnąć,to te późne przymrozki im nie zaszkodziły.Oby tylko teraz deszcz nie padał za często,bo pogniją.Już się znajdują...
Pelargonie u mnie były po 2zł,a niektórzy się trzymali po 4zł.Kilka rabatowych kupiłam droższych.Bluszczolistne po 2-3 zł(ta o białych brzegach liści}
Pomidorki fajnie się wzmocniły,jak poszły do gruntu.Naprawdę pięknie wyglądają.Część ma już kołki,reszta musi zaczekać,bo m.zajęty i nie może napiłować.Obrywałam już wilki i widziałam pąki kwiatowe.Zastanawiam się,czy nie opryskac z raz,bo deszcze przechodziły.


Obrazek
Następnym razem zrobię fotkę wybranego pomidora :wink: .Z lewej moje truskawki,z prawej warzywa teściowej.
Miłej nocy ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu ale masz cudne warzywka ;:138
Bąbelki przecudne śliczne dzieci i szczęśliwe ;:167
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Masz piękne pelargonie, tyle odmian :D Grządki zadbane, nie widać anie jednego chwasta. ;:215
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Joluś, po pierwsze, masz fajne dzieciaczki! ;:167
Pelaśki cudne, u mnie stoją po 4-5zł. Za 2zł brałabym jak Reksio szynkę :wink:
Jeśli chodzi o truskawki, to u mnie pod agrowłókniną rośnie jak oszalały perz i ryją krety :evil: Nie wiem, co zrobiłam źle.
Pomidorkom, to myślę, że może warto zrobić zadaszenie...
Pozdrawiam ciepło! :wit
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

:wit Witajcie Kochane.
Wstąpiłam tylko na chwilę.Jestem w tyle na forum i w ogrodzie.Tyle pracy,że dzień za krótki.
Sezon truskawkowy trwa.Trochę nawet zarabiam ;:224 ,na tych słodkich owocach mojej pracy ;:138 :wink:
Nawet obchodu ogródka nie mam czasu zrobić :shock: ;:223 .Podlewać na razie nie trzeba,to tylko w przelocie widzę świeże kwitnienia.

Dziś było zakończenie roku szkolnego,więc trochę obowiązków odpadnie.Nareszcie.
Ale muszę się Wam pochwalić,że moja Monika zdała do 5 klasy i ma świadectwo z czerwonym paskiem ;:138 ;:63 .Dostała też jednorazowe stypendium w nagrodę i książkę oczywiście.Już planuje na co wyda dostane 150zł :wink:
Nie muszę Wam mówić,że duma mnie rozpiera ;:159 .Michał też dobrze sobie radził,ale on dopiero zdał do drugiej,więc świadectwo opisowe.Jest mocny z matmy.Mimo,że nie lubi chodzić do szkoły,to uczy się dobrze.

Kasiula,dziękuję.Muszę do Ciebie zajrzeć,bo mam ogromne zaległości :oops:
Chyba na nadrobienie zaległości-pójdzie mi z pół zimy :wink: .No,chyba,że będzie deszczowo...

Anka,ja już nie wyrabiam z pieleniem.Tylko skończę,a deszcz sypnie i znowu zielono...dobrze,że w ogródku kwiatów na gęsto,to chwastów nie widać ,bo tylko raz pieliłam chyba,i to nie do końca.

Karolina,gdzie byłaś,jak Cię nie było???Niech Cię przytulę kochana ;:168 .Właśnie kwitnie mi piwonia od Ciebie(jakoś ją najbardziej zapamiętałam z wymiany ,że od Ciebie ;:131 )Co u Ciebie?
Pod agrotkaniną będzie rósł perz,jeśli był na polu przed jej założeniem,albo,jeśli poletko truskawek jest przy samej miedzy.Niestety.Taki to już chwast.Stare poletko było przy miedzy,to 2 rzędy truskawek poszły na straty,tak perz poprzerastał.Teraz mam truskawki w środku pola,ale i tak jakieś szczątki perzu były i niestety wyrasta po bokach.
Na krety nic nie poradzisz,jeśli był,to i bez agro by rył w warzywach np.U nas też jednego roku robił spustoszenie,ale w warzywniku.Trzeba było się przenieść w inne miejsce.
Za duże mam poletko pomidorów,by im robić zadaszenie.Widziałam na forum.A namiot nie wchodzi w grę.Choć i tam wlezie zaraza albo szara
Już zakołkowałam pomidorki i dziś część opieliłam ,podwiązałam i oberwałam pędy.Kilka ma już pierwsze owocki i kwitną ;:65 .

Zepsuł mi się telefon i mam inny.Zdjęcia robię,ale nie mogłam przenieść.M.musi posiedzieć,bo ja za tępa jestem.A szkoda,bo piękne maki mi przy truskawkach zakwitły(samosiejki z zeszłego roku) i zrobiłam zdjęcie z kobiałkami pełnymi truskawek ;:224
Więc zaległe zdjęcia.Jaśminowiec ,pachnący z bazarku.Teraz się bardziej rozwinął.

Obrazek

Lilak
Obrazek


Obrazek
Pelargonie zestawiłam tak;
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Udanych wakacji kochani ;:196 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”