Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Krokusy...jakie piękne... Cebulice też cudowne.
Piękna rabatka przy murku domu ;:138

Fajnie tak u Ciebie pooglądać to, co u mnie ze trzy tygodnie temu kwitło. U mnie pękają pączki na iryskach już pierwsze :D I miodunki kończą kwitnienia.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

karolacha ,Akwelan_2009, justus27 dziękuję.
Justynko.No niestety,choć Polska mała,to jednak różnica w rozwoju roślin na jej granicach kolosalna.
Właśnie podziwiałam u Karoliny kwitnące jabłonie.A u mnie łyse jeszcze.Może za 2-3 tyg.zakwitną.A i to nie wiadomo,bo się ochłodziło bardzo.
--------------------------------------
Na początku tygodnia,gdy było jeszcze ciepło ,posiałam trochę warzyw.Posadziłam też cebulę i obrałam mieczyki.Muszę je namoczyć w preparacie na wciornastki i posadzić ,najlepiej ''na dniach''.Stoją w sieni i rosną :roll: .Mam ciepłą piwnicę i cebule mają już spore kły.A w sieni trzeba sprzątnąć na święta.

A teraz trochę nowych zdjęć.Świerzutkie :wink:

Obrazek
Pozostałość po jesieni.

Ziarnopłon od TerDob,Teresko dziękuję.Bardzo mi się podoba,jest bardzo podobny do kaczeńców.W dzieciństwie chodziłam ''na kaczeńce'',nie raz wracając w mokrych butach :;230
Obrazek


Pierwiosnki,od Izabela14 ;:196
Obrazek

Stokrotki zaczynają
Obrazek

Wierzba smocza.Jakoś nie chce mieć u mnie 'pastorałów'.
Obrazek


Obrazek
W tle ,z lewej jest sterta ziemi.O tyle będzie przesunięty mój ogródek.Chyba już niedługo się doczekam ;:138 większego pola do popisu i nowego 'płotu'.


Obrazek

Słabo widać-pączki na powojniku Błękitny Anioł :heja


Obrazek
W końcu i niebieskofioletowa prymulka zakwitła.Widzę juz,że można będzie je podzielić,bo zrobiły się podwójne.To te z zeszłego roku.


Obrazek
Berberysy ruszają.Na tym widać,że zakwitnie.
Robiłam przegląd krzewów posadzonych na jesieni i widzę,że powoli ruszają.Cieszę się bardzo.Trawy rozdzielone i posadzone na jesieni (nowe zakupy) ,też powolutku wypuszczają.


Obrazek
Szczypior z cebuli piętrowej,poszedł dziś pod nóż.Tym razem zdążyłam przed sarną ;:224
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu widzę,że u Ciebie wiosna też już zawitała,ciekawe pierwiosnki ;:108
Jeszcze raz dziękuję za kwiatuchy ;:167
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu piękne pierwsze zdjęcie miechunki ;:333
Cieszę się że ziarnopłon zakwitł , oby wszystko tak zakwitły :D
U mnie ułudka od Ciebie zakwitła ;:167
Pierwiosnki śliczne - moje też kwitną .
Większy ogród - czyli nowe pole do popisu - oj będzie się działo ;:108
Szczypiorkiem aż zapachniało :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu areał ci się powiększy, dopiero będzie miejsca na kolejne chciejstwa. ;:215 Pomidorami się też zaraziłam, w tamtym roku 9 teraz 40. :) Krokusowe poletko prześliczne, ;:oj a cebulica to moja niespełniona zachcianka.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

A ja tam się ciesze, że w różnych rejonach Polski w różnym okresie przychodzi wiosna...

Teraz u Ciebie podziwiać mogę, co u mnie przekwitło.
Bujne krzewy Masz - berberysa kwiaty pierwszy raz widzę. Nie wiedziałam, ze one kwitną na żółto.

Ogród Będziesz powiększać. Świetne plany. Trzymam za nie kciuki ;:138
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Ślicznie u Ciebie , kolorowo ;:63 no i sporo powiększasz ogród, oj będzie gdzie sadzić różności :wink: Powiem Ci ,że magnolie nie bardzo boją się mrozu i u mnie bywały przymrozki wiosną i mroźne zimy--żadna magnolia nie ucierpiała :) Kup jakąś malutką, tanią , może się zaaklimatyzuje przez lata :wink: a jak zginie to nie będzie żal :wink:
Ja też znałam tylko białą czeremchę , ta rózowa mnie zdziwiła, to musi być nie dawno zrobiona krzyżówka :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witajcie :wit
Zimno,więc niewiele roślin nowych rozkwita.Za to obecne dłużej kwitną :wink:

Obrazek
Posadziłam już prymule zakupione w marketach.Ciągle kwitną,choć nie wyglądają już tak pięknie,trzymane w doniczkach i czasem przesuszone :oops: .Należała im się poprawa warunków.Tym bardziej,że te z zeszłego roku wprost bujają.Kwitną już bardzo długo i okazale

Obrazek

asma,Asiu.Wiosna i u mnie.Choć słońca więcej,to zimno i wietrznie.Miałam dziś wynieść pomidory do hartowania,ale się powstrzymałam.Teściowa już zaczęła wynosić.Boję się,że za zimno,na tarasie nie ma nawet 10 stopni.
Gdy niewiele kwitnie-cieszą i takie maluchy;

Obrazek

Teresko,Roślinki od Ciebie mają się świetnie.Chryzantemy już kwitły na jesieni.Teraz widzę,że się rosrosły,po zimie ;:333
Wiesz,jak to z tym większym ogrodem....więcej rycia ;:213 .Ja się pracy nie boję,tylko gorzej,że Maciek jeszcze nie 'samodzielny'.Nie może chodzić bez kontroli po podwórku.
Ostatnio malutki kawałek musiałam przekopać i ''przesiać'' z kłączy wyjątkowo uciążliwego chwasta.Przez kilka dni to robiłam(jak się zdarzało,że Maciek zaśnie w dzień).A i tak nie mam żadnej nadziei,że nie odrośnie.M. się puka w czoło ;:224 .Mnie samą coraz częściej ogarnia zwątpienie...Jak mówi M.-posiać trawę,posadzić kilka jabłonek i spokój.A tak...rycie,rycie ,rycie...

Obrazek

Soniu,poczekaj,a za rok ,pomidorów będzie 100 :wink: ,jak u mnie.Mam zamówienie,już na owoce.Ale jak na złość,nie wszystkie mi wzeszły,do tego albo jakieś mikro-robale,albo ziemia niedobra była do siewu...Zobaczymy ,ile zostanie.Popikowałam i wszystkie na razie zielone.
Co do ogrodu-to jak już pisałam do Tereski.Niby się cieszę,ale jeszcze więcej 'rycia' będzie.Bo tam była łąka,a nie trawniczek.Więc perz do kopania+ trawa i inne chwasty.
Ale zakupy zielone ,oczywiście już robię ;:223 ;:306 .Jak się powstrzymać,jak wszystko takie piękne
Klematis z Biedronki i piwonia.Ciekawe czy zakwitnie ,jak na obrazku i kiedy.
Obrazek

Obrazek

Justus,to dopiero były pączki i drobne listeczki na berberysie.Jeszcze troszkę poczekamy na kwiaty.Niestety zimno,to wszystko stoi.
Co do ogrodu,to się i cieszę i denerwuję,bo Maciek jeszcze mały,to nie będę mogła tyle zrobić,ile bym chciała i kiedy bym chciała.
Ale roślinki już dokupuję ;:306 .A później muszę kombinować.Bo już na jesień miał być płot.Więc na zimę musiałam zadołować trochę zakupów...by przeżyły zimę w 'poczekalni'

Obrazek

Karolacha,u Ciebie wszystko 'buja'.U mnie tak będzie kolorowo ,dopiero w czerwcu chyba.
Jak pisałam-u mnie chyba za wietrznie na magnolię.Nie mam zacisznego miejsca w ogrodzie.Choć nie mówię nie.Może trafi mi się jakaś okazja :wink: .Na razie podziwiam Twoje.I te pąki na glicynii ;:oj ...ale będzie kwitło

Moja największa plama koloru,tulipany Tarda od Dorotki-szarotki ;:196
Obrazek

Miłego dnia Kochane ;:196 ;:3
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2215
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu pięknie u Ciebie się robi, kolorowo i tak wiosennie ;:138
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

U mnie w dwóch biedronkach wykupili powojniki :roll:
Spóźniłem się
Tulipany ;:215
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu, nie ma co sie dziwić ,że u ciebie później wszystko kwitnie, Twoje połóżenie geograficzne jest zupełnie inne niż np. moje . Ale i tak ładnie Ci kwitnie a to ,że później to i dobrze, będzie na dłużej :wink: Śliczny klematis i do tego kwitnący ;:138 Miałam takiego , ślicznie i wcześnie kwitł, ale go nie rozkrzewiłam u dołu, miał tylko 2 gałązeczki i rósł do góry i kwitł, niestety te dwie gałązeczki w końcu się przerwały i było po roślince, teraz nie mogę spotkać takiego . Ale na pewno jeszcze trafie. Ja do piwonii nie mam szczescia. Dziewczyny kupują i zaraz im kwitną, ja na jednego czekałam 4 lata a na drugiego kwitnienie chyba się n ie doczekam , bo mimo ,że rośnie chyba 5 lat to i w tym roku nie ma pąków. Muszę je przesadzić koniecznie :( Ale Tobie pewnie w przyszłym roku zakwitnie, w tym mało prawdopodobne, chociaż ..... :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu, super, że masz możliwość powiększenia ogrodowego szaleństwa. U mnie dopiero od dwóch dni pierwiosnki kwitną, chyba masz zaciszne podwórko. Tulipany w pakach, marnieją, za zimno żeby się otworzyły. Też skusiłam się na powojnik, kupiłam "Hagley's Hybrid, nad piwonią myślałam, i zostawiłam, ale chyba dokupię. Śliczne te botaniczne tulipki.
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Alunia,dziękuję.
AloesIk,u nas jeszcze są klematisy,ale słabiutkie sadzonki.Nie martw się,może ładniejsze Ci się trafią :wink:
Karolciu,dobrze,że napisałas o tym powojniku.To jak będę sadzić,to ''zakulkuję'' mu pędy na ziemi.Karolciu mój miał na kartoniku napisaną nazwę odmiany "Hagley's Hybrid'',już sprawdziłam,że to nie odpowiednia nazwa.Możesz poszukać w Biedronkach.Ten rodzaj powojników ma jakby ,powcinane liście.Możesz zaryzykować i kupić.Widziałam też z tą nazwą kartoniki i gałązki o szerszych listkach-być może że to te 'prawdziwe'.Choć sadzonki malutkie-ale za taką cenę,to czego oczekiwać?

A dziś dla Was niespodzianka.Musiałam specjalnie załączyc komputer,bo chciałam się Wam pochwalić.
Zakwitła mi mała sadzonka hibiskusa Srilanka.Od naszej Anka159 ;:196

Jeszcze wczoraj;
Obrazek
już dziś;

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ciągle w koło niego chodzę :;230 .To młodziutka sadzonka.Ma mało więcej niż z 10cm.
Miałam go przesadzić,bo są 2 roślinki w 1 doniczce,ale jak zobaczyłam pąk,to czekałam.Myślałam,że odpadnie przed czasem.A tu proszę ;:63

A wczoraj dostałam ogromną pakę od naszej Joli- Jolanta G.Zamówiłam trochę bylin,4 krzewy jagody kamczackiej i kilka krzewów ozdobnych.Jestem bardzo zadowolona z tych zakupów.Część już posadziłam do gruntu(byliny jakoś upchnęłam ;:224 ).Reszta przyjechała w doniczkach,lub posadziłam chwilowo do donic.
Część ;
Kalina kaskadowa,z pąkami.Właściwie sama się rozdzieliła na 2,w trakcie sadzenia.

Obrazek


Obrazek
Z lewej jaśminowiec o żółtych listkach,na środku kalina aureum(też żółte listki),z prawej perukowiec o zielonych ;liściach,z pąkami ;:138 .
Jak widać sadzonki są duże,obok fotel pleciony.

Jaśminowiec
Obrazek

Fortegilla(jak nie przekręciłam nazwy :oops: ).Mam nadzieję,że nie będzie przemarzać u mnie.Jak widać,duża sadzonka ;:138 .
Obrazek

Jeszcze Kalina z bliska
Obrazek

Dostałam też fajne gratisy,których nie miałam (trawkę,laurowiśnię weriegata i jeszcze coś,teraz nie pamiętam) .
Zdjęć bylinom nie zrobiłam,bo już rozrzucone po ogrodzie,poza tym nie kwitną przecież jeszcze.

I na koniec,jeszcze raz;

Obrazek

-- piątek, 28 kwietnia 2017, 16:04 --
Dorja pisze:Jolu, super, że masz możliwość powiększenia ogrodowego szaleństwa. U mnie dopiero od dwóch dni pierwiosnki kwitną, chyba masz zaciszne podwórko. Tulipany w pakach, marnieją, za zimno żeby się otworzyły. Też skusiłam się na powojnik, kupiłam "Hagley's Hybrid, nad piwonią myślałam, i zostawiłam, ale chyba dokupię. Śliczne te botaniczne tulipki.

Z tego wszystkiego ,pominęłam Cię.Przepraszam.
Mój powojnik ma taką samą nazwę na pudełku.Ale jak widać kupowanie powojników w b.to ciągle loteria :roll: .Choć ja się cieszę z takiej pomyłki :D .
U mnie wietrznie,ale te prymulki rosną nie daleko ściany domu,na takiej góreczce.Może dlatego,jak tylko śnieg zginął,to rozkwitły.I ciągle kwitną.Ale chłodno u mnie,to dlatego tak długo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”