Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Madziu, nasion jeszcze nie zamówiłam, bo chcę tak wycyrklować, by od tego samego sprzedającego kupić jeszcze parę ciekawostek i tak przeglądam aukcję za aukcją i zerkam, co tam ludzie mają :wink: .
Poza tym z wysiewaniem mimozy nie ma co się śpieszyć, bo siewki są bardzo delikatne i wskazane jest raczej, by moment, kiedy wzejdą, przypadł na czas, gdy już będzie wystarczająco dużo światła za dnia, czyli marzec - tradycyjnie dla wysiewów.
Zdjęć poszukam, bo jakieś na pewno były, o ile nie poszły się naprawiać razem z komputerem, gdy moja córcia zrobiła mu ostatnio spore 'kuku' :wink: .
Co do wielkości, to zaobserwowałam, że mimozy rosną zależnie od wielkości doniczki, w której je umieścisz, jednak (według mnie) najpiękniej wyglądają te niewielkie, ich koronkowe liście są wprost urocze :D . Tak więc najmniejsza miała 15 cm, a największa około metra - tę oczywiście podpierałam kijkiem, bo łodygi są dosyć wiotkie. :)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Witaj Szymku :wit Masz teraz ferie? Masz czas na rośliny? Co już wysiałeś?
Basiu, dzięki za informacje o mimozie. Muszę Ci powiedzieć, że jestem bardzo zaskoczona tym, że to w miarę popularna roślina i że Forumowicze sami ją wysiewają i uprawiają. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam i wydawała mi się ultra egzotyczna. Kupujesz na alle? Ja dziś przeglądałam begonie, lilie, tawułki i canny - je zamierzam kupić, bo dobrze im u mnie. Sieję absolutne minimum, nie będę robiła setnego podejścia do roślin, do których nie mam ręki. Ale i tak się tego uzbiera... a miejsca brak.
Odezwę się w weekend bo mam w planach prace ogrodnicze ;:108
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Miałam i krotona i diffenbachię - jestem prawie pewna że to one są na zdjęciach ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Ferii jeszcze niestety nie mam, a co do wysiewów to chyba nic. :D
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Tak, Natalio, to kroton i diffenbachia - dziś widziałam je w Carrefourze. Szymku, ale coś będziesz siać, tak?

Ale się dziś zmachałam. Zrobiłam porządek z wszystkimi rośliny w pokoju zimowym tj. usunęłam suche liście i łodygi i opryskałam przeciwko mączlikowi. Wyrzuciłam też kolejną porcję roślin, dużo luźniej się zrobiło. Wsiałam dmuszka, lobelię i thunbergię, którą wręczcie upolowałam w Carrefourze. Na balkon jednak było za zimno. Muszę Wam pokazać zdjęcia kapusty ozdobnej i bratków, bo jeszcze kwitną :shock:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Miłej niedzieli
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Bratki pokazały jakie są twarde ;:oj chociaż też już widziałam takie kwitnące zimą ;:108 a w sezonie widziałam takie, które zasiały się w przerwie między płytami chodnikowymi :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Madziu, dzisiaj kupiłam nasiona mimozy w Leroy Merlin. Od Vilmorina. Nie pamiętam już, jakie nasionka miałam w zeszłym sezonie, ale najprawdopodobniej takie same. Jednak jeszcze chyba ciut wcześnie :wink: na wysiewanie.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Natalio, no i po bratkach. Mróz je wykończył. Niby nie jest duży ale i tak okryłam rośliny, bo wieczorami chłód jest przejmujący. Basiu, myślę, że z wysianiem mimozy można spokojnie poczekać. Wysiałam już część roślin, ale tylko tych, które się wcześniej sieje czyli kobee, thunbergię, bratki i petunię. Nawet wschodzą jako tako. Dużo roślin nie przeżyło zimy, zatem mam pretekst, by siać, kupić nowe bulwy, cebulki i rośliny :heja

A Wy moi kochani, co już wysialiście? Co Wam padło?
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Na razie niczego jeszcze nie wysiewałam, wstrzymuję się do marca. Za to mam kilkanaście sadzonek kobei, które ukorzeniły mi się w szklance wody, odcięte jakieś trzy tygodnie temu z rośliny matecznej. ;:138
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Basiu, i co? Wysiałaś już coś? Wszak mamy już marzec ;:oj

U mnie powoli robi się zielono na parapetach. Zgodnie z zapowiedziami zbytnio nie szalałam. Wysiałam tylko to, co mi się zawsze udaje. Nie mam miejsca na eksperymenty i trzymanie roślin, które mi nie wyszły. Planuję jeszcze kupić bulwy begonii, lilii i tawułki. Świetnie się u mnie sprawdzają.
Jakby ktoś z Warszawy był chętny na moje nasiona, to zapraszam do kontaktu. Mam do wydania m.in. godecję, kilka rodzajów dalii, słonecznik ozdobny, portulakę, uczep, paprykę ozdobną, chaber i wiele wiele innych.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Planowałam wysiewanie na dzisiaj, ale męczy mnie choróbsko od paru dni, zatem znowu zostanie odłożone w czasie :roll: . Za to kupiłam dzisiaj w Casto doniczki torfowe i dwie piękne duże donice, by przesadzić psiankę Rantonetti'ego i jedną wielką fuksję. :wink: :D
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Basiu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;:304
Ja mam fuksje chyba od Ciebie via Passi . Rosną jak szalone. Nigdy tak dobrze mi fuksje nie zimowały!

Kupiłam w weekend bulwy i kłącza - begonie, canny, calle, tawułki i hosty. Oj, już nie mogę się doczekać upychania.

Zakwitła żyworódka, a w zeszły weekend kupiłam pantofelnika po 1 zł/sztuka ;:108
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Butterfly1007
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 sie 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Przywędrowałam tutaj ponieważ również zaczynam swoją przygodę z balkonem. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem iości Twoich roślinek ;:138 Osobiście stawiam na pelargonie, petunie, szałwie, lobelię, celozje grzebieniasta, mrozy :) Będę zaglądać :tan
Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”