Balkon, fiołki i inne roślinki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Niunia1981,

dziękuję :) U mnie też w większości fiołki poobrażane. Stoją i się zielenią tylko :(
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

W sumie to powinnyśmy się cieszyć że w ogóle żyją, a nie mieć focha że nie kwitną zimą ;:306
Oby do wiosny ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Niunia1981,
łaski mi fiołki nie robią, że żyją. W końcu dbam o nie. Więc niech mi tu kwitną jeden za drugim! :D

Silly Girl mnie zachwyca. Nie spodziewałam się po tej kruszynce takiej wytrwałości w kwitnieniu. Tylko ona przynosi jakąkolwiek radość dla oczu :D Obrazek
Awatar użytkownika
justyna111
200p
200p
Posty: 264
Od: 1 kwie 2014, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. zachodniopomorskie

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Witaj, dziękuję za odwiedziny i miły komentarz mojego wątku :) Czułam się mile zobowiązana zobaczyć Twoje roślinki i bardzo mnie zachwyciły letnie widoki pełne koloru i świeżości ;:3 Bardzo mi się spodobał także fiołek Silly Girl- rozumiem, że to miniaturka? Mi się na ten sezon marzą miniaturki, a w sumie to już tylko na nie zostało mi miejsce :lol:
Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy? Oscar Wilde
Fiołki i reszta zielonej ferajny
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

justyna111,

witaj u mnie :) Nawet zapomniałam, że Ci coś wysmarowałam u Ciebie w wątku, więc dobrze, że się przypomniałaś. Dzięki temu znowu mogłam zobaczyć te urocze fiołeczki :) Dziękuję za odwiedziny i przeglądnięcie mojego wątku, dość ograniczonego z powodu małej ilości parapetów ( to chyba odwieczny problem każdego ogrodniczego forumowicza :D ) Silly Girl to faktycznie miniaturka. Jako jedyna mi kwitnie. Mam też inne, ale się poobrażały. No, ale cóż im zrobię, skoro śnieg za oknem, to zrozumiałe, że nie chcą kwitnąć.
Czekam na Twoje zdjęcia storczyków!
Awatar użytkownika
justyna111
200p
200p
Posty: 264
Od: 1 kwie 2014, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. zachodniopomorskie

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

To ja będę czekała, jak miniaturki zaczną kwitnąć :D Storczyk właśnie jeden mi przekwita, ale zaraz inny rozkwitnie więc uwiecznię i dodam zdjęcie ;)
Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy? Oscar Wilde
Fiołki i reszta zielonej ferajny
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Śliczny, maleńki różowy fiołeczek.

Jak tylko przyjdzie wiosna, to Zobaczysz, jak wszystkie naraz zakwitną ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

justus27

dziękuję :wit Faktycznie to taka urocza kruszynka :D

A na wiosnę czekam z niecierpliwością! Pewnie jak każdy z nas :D Powiem szczerze, że już zaczęłam nawozić fiołki nawozem do storczyków i widzę, że im się to podoba. Mają dużo nowych listków, a jeden kundelek już ma pączki.
Hhhaahha, fiołkowe pączki na Tłusty Czwartek :heja
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Mam takie plamy na listkach fiołków. Zadałam pytania na ogólnym fiołkowym forum, ale muszę poczekać aż ktoś się wypowie. Tymczasem może ktoś mądry tutaj, u mnie się wypowie co może być przyczyną?...
Obrazek Obrazek
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Ta kruszynka o listkach girl mnie zachwyca, trzeba zacząć szukać. ;:108
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Stawiam na to, że fiołkowi jest to co sama znalazłaś, czyli przechłodzenie. Może to było jakieś pojedyncze wietrzenie, a które nie zwróciłaś uwagi, czy może jakiś spadek temperatury. Zauważ, że plamy są na tych starszych liściach, więc sytuacja musiała mieć miejsce jakiś czas temu. Najmłodsze liście są ładne, zielone.
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

wwwiola,

dziękuję za odpowiedź! Ja obstawiałam słońce, tzn. poparzenia słoneczne. Fakt, że te fiołki stoją mi na południowym parapecie, a od paru dni słonce świeci bardzo intensywnie. Te plamy zauważyłam niedawno, jak postanowiłam wszystkie fiołki z tego parapetu wstawić do wanny na mycie. Co ciekawe, w kuchni, gdzie mam północny parapet i często wietrzę, nie mam takich plam na fiołkach. No, nic, jakoś te plamki przeżyję...Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź ;:196
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, fiołki i inne roślinki

Post »

Trudno powiedzieć na sto procent, może Ty coś zaobserwujesz, ale muszę Ci powiedzieć, że nie wszystkie odmiany są jednakowe, pomimo tego, że to wszystko fiołki afrykańskie różnią się odrobinę od siebie, może masz odmianę bardziej wrażliwą. Może te na oknie północnym zahartowały się. :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”