Moje rośliny - radocha

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje rośliny - radocha

Post »

Witam, w tym temacie ja przedstawię wam moje rośliny jakie mam w domu. A więc po kolei:

rozchodniki które są w skrzynce na balkonie, w tamtym roku posadzone:

Obrazek

cyklamen perski (białe kwiaty) zdjęcie z tamtego roku ( teraz jest zupełnie łysy i próbuję go wskrzesić):

Obrazek

skrzydłokwiat kupiony w lutym tego roku:

Obrazek

sansevieria (młoda szczepka z większej rośliny od kumpla posadzona miesiąc temu):

Obrazek

cyklamen perski (mocno rózowe kwiaty) kupiony teraz w kwietniu:

Obrazek

koleusy posiane 8 marca 2008r:

Obrazek

3 letni cissus rombolistny (do grudnia był dwa razy większy):

Obrazek

sansevieria z trzema młodymi od innego kolegi:

Obrazek

6cio letnia dracena (odmładzana co rok lub dwa, stąd taka niska):

Obrazek

oraz aspidistra, którą dostałem od uzytkowniczki dorcia z tego forum równo w moje urodziny 10 marca :

Obrazek


Niektóre zdjęcia nie otwierają się w treści postu dlatego trzeba na nie kliknąć i się otworzą.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Witaj, Radku. Piękne roślinki, zadbane, a Twoja kolekcja będzie powiększać się wraz z upływem czasu (przecież nie od razu Kraków zbudowano - jak mówi przysłowie). Pozdrawiam, Dorota :P
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dzięki za uznanie. Zastanawiam się tylko czemu w moich tematach odpowiada tak mało ludzi z forum. Za to ty jesteś niezawodna hehe. Jeśli będę miał jakąś roślinę która ci się spodoba i będziech chciała ją mieć to śmiało proś to ci wyślę również :D
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

No właśnie,nie od razu go zbudowano!
Wkrótce będziesz nieżle kombinował,gdzie postawić kolejną nową roślinkę.
Jeśli mogę coś doradzić-sansewerie spokojnie mogą rosnąć w płytszych doniczkach-one mają kłącza i nie potrzebuję głębokich doniczek,szybciej się rozrastają jak mają ciasno.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

fajne te twoje rośliny :D
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dzięki. Jasne że sanseviery nie potzrebują głębokich doniczek, no ale takie miałem póki co a oczywiście będę trzymał tak żeby miały jak najciaśniej bo właśnie chcę mieć sporą kępę w jednym hehe. Już się nie mogę doczekać nowych sępolii które trzymam już 6 tygodni w ziemi i są już mocno zakorzenione ale jeszcze nie puszczają listków nowych no i nie wiem niestety ile jeszcze przyjdzie mi na to czekać. Ale juz od jakiś dwóch tygodni mają korzenie więc chyba jeszcze z jakiś tydzien do 10 dni to potrwa a wtedy jak już się rozrosną to rzeczywiście będzie kłopot gdzie to wszystko trzymać hehe bo ja mam tylko jedno okno u siebie w pokoju do dyspozycji a parapet ma tylko 1,5 m długości z tym że 0,5 metrowe skrzydło musi się przynajmniej otwierać bo się robi ciepło a ja lubię mieć świeże powietrze w pokoju. Będzie trzeba coś wymyśleć ale póki co to tych kwiatów mam za mało i już czekam niecierpliwie na te co rozmnażam.
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 316
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

Masz bardzo ładne i zadbane roślinki . Dorcia Cię obdarowała piękną i już trochę zapomnianą roślinką . Z tego co mi wiadomo na pewno dużo ludzi patrząc na nią ślinka im cieknie :wink:
A śliczny skrzydłokwiat widzę ,że stoi na równie pięknym kwietniczku no i aspidistra oczywiście też :wink:
Zapraszam do moich roślinek
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

Witaj Radku. Masz ładne roślinki. I nie możesz się doczekać, kiedy się rozmnożą, rozrosną. Ale to dopiero początki.
Poprzedniczki napisały "nie od razu Kraków zbudowano" a ja ci powiem jeszcze, że to szaleństwo pod tytułem miłość do zielonego straszliwie uzależnia. A jak będziesz często zaglądał na to forum to twoje uzależnienie będzie jeszcze większe. ;:84 Wiem co mówię, przepracowałam to wszystko na sobie. Kiedyś mój mąż zrobi mi tak :pogon
Pozdrawiam. Małgorzata
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Oj to nieżle ci zrobił ale chyba miał troszkę racji hehe bo tutaj są ciekawe i tak wciągające tematy że trudno się oderwać. Ja bardzo lubię rośliny i to od dziecka choć tego nie uznaje się za zajęcie dla facetów, dlatego pewnie jest nas tutaj mniejszośc haha. Ja tylko żałuję że mam małe mieszkanie i parapetów raptem 3 w tym jedne odpada bo w kuchni to żaden kwiat się u nas nie utrzymał nigdy, pewnie z powodu kuchenki gazowej, a w dużym pokoju to rodzice zagospodarowali parapet na swoje kwiaty, głównie kaktusy których nie za bardzo lubię. Chciałbym mieć większe mieszkanie albo przynajmniej mieszkać tutaj samemu to wtedy bym miał więcej kwiatów ale tylko liściastych, bo takie lubie a tamten pokój rodziców z balkonem to się idealnie nadaje na duża hodowlę kwiatów. Oj wtedy bym miał raj na ziemi i wszędzie było by zielono i kolorowo od kwiatów!! Najgorzej niestety jest w zimie, bo kwiaty muszą stać na oknie a od tego ze ciągnie zimno to często gubią liście, no i dzień jest krótki a na to też większośc żle reaguje.
milka0105
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 2 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Post »

fajne badylki i widać że zadbane :D
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Moje rośliny - radocha

Post »

Witaj Radku :D Piękne masz roślinki. I czekam oczywiście na dalszą część zdjęć :D Znam Twój ból odnośnie braku miejsca na kwiaty :? u mnie też go za dużo nie ma. Dlatego upycham rośliny gdzie tylko się da :lol:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Oczywiście będą następne zdjęcia ale dopiero jak mi sępolie wypuszcza mlode listki, bo jak na razie są tylko ukorzenione a młodych nie widać :(
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Masz parę roślinek, które wcale nie muszą stać na oknie: sansevierie i aspidistra. Widzę, że cissus też jest obok okna. A co mu się stało, że się zmniejszył?
Ja jakoś nie mogę dochować się cissusa. Miałam, ciągle gubił liście, aż zostały same patyki. Teraz mam w pracy, po poprzedniczce, dbam, podlewam,pryskam, nawożę, a widzę,że mu parę listków już uschło.
Do kuchni idealnie nadaje się scindapsus. Mam trzy wiszące na ścianie, bo kuchnia malutka,szafki do sufitu, nie mam gdzie postawić. Na parapecie w kuchni też mam różności: pelargonie, pokrzywkę,hippeastrum,bluszcz. Te z okna to są kwiatki wędrowne: pelargonie i pokrzywka powędrują na balkon,hipek też.
U znajomej na ścianie jest rozpięta hoja: kwiatow nie ma za dużo, ale liście - istna dżungla.
Oglądając zdjęcia storczyków, mam wrażenie, że niektórzy trzymają je w kuchni.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”