Moi zieloni przyjaciele - Agasta

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ostatnio sporo tych roślinek w kwiaciarniach, sama też się zastanawiałam :) Czy ją trzeba karmić? ;) Jeśli faktycznie wyje mi pająki z pokoju, to od razu kupię sobie trzy, a mojej siostrzyczce, która ma arachnofobię - zafunduję całą rabatkę :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

agasta pisze:Ostatnio kupiłam sobie "jakąś" dracenkę

Obrazek Obrazek


To dracena marginata
Obrazek


A kapturnica fachowo nazywa się Sarracenia Purpurea ssp. Purpurea a tu link o jej wymaganiach tu kliknij potem kliknij w artykuły i w Saracenia a potem w ikonę purpurea - po prawej stronie
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 316
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

Widze ze rowniez masz zielistke Bonnie ja swoja kupilam w jakims supermarkecie nawet nie pamietam w jakim ,ale jak ja zobaczylam no normalne cudo . Jak tylko przynioslam do domu poucinalam wszystkie malenstwa i obdarowalam rodzinke zostawilam sobie tylko 2 sztuki. Ale za to ta twoja 2 zielistka czym ty ja karmisz ze jest taka piekna .Zazwyczaj zielistka kojarzy mi sie szara, smutna ,okurzona gdzies stojaca wysko na szafie gdzie prawie swiatlo nie dochodzi albo wrecz przeciwnie na parapecie gdzie spala ja slonce . Chociarz szkole skonczylam jakies 5 lat temu taki obraz zostal mi w pamieci bo bylo ich tam mnostwo.


Prawde mowiac nie znam kapturnicy chyba widze ja po raz pierwszy czy ona bedzie duza ? :roll:
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Przemku, dzięki za indentyfikację dracenki i link o kapturnicy :D

Kari, kapturnica karmi się sama :D Co jakiś czas znajduję we wnętrzu liści muchę lub pajączka. To jest bardzo wygodny kwiatek :wink: Tyle tylko, że nie znosi kranówki i trzeba często ją zraszać. Nie trzeba, właściwie to nie można nawozić.

Co do wielkości, to katurnice nie są duże. Rozrastaja się w szerz, a nie w górę.

A to zdjęcia moich następnych roślinek.

Alokazjom zmienił się towarzysz. Zielistke zastąpił benjaminek

Obrazek

A to dracena sanderiana

Obrazek Obrazek

Sansewiera z dziećmi :D

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Agatko czy Ty możesz sie jeszcze swobidnie poruszać po swoim mieszkaniu?Tyleeee pięknych kwiatów jak ja Ci zazdroszczę. :D :D :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Swobodnie? Owszem i w dodatku z przyjemnością :D A kwiatów miałabym znacznie więcej, gdybym tylko mogła...
Problem tkwi w tym, że na parapetach miejsca brak. Stoją już na szafkach, stołach, nawet w łazience mam 2. A zamioculcas stoi na poddaszu :D Tylko w jednym pokoju nie mam kwiatów, ale tam nie chce ich trzymać, bo z niego nie korzystam. A kwiaty mam po to, by cieszyły moje oczy :)

Ostatnio kupiłam nawet specjalny kwietnik do salonu na 3 roślinki, ale zajmował dużo miejsca, więc powędrował do sypialni :D

Wieszać kwiatów niestety też nie mogę, bo nie da się wywiercić dziury bez uszkodzeń sufitu (już przy montażu lampy był problem - i porażka).

Dlatego ostatnio stram się unikać ogrodniczych, bo wiem jak to się skończy. Ale wkrótce trzeba będzie się wybrać po choinkę, więc może pozwolę sobie na jakieś maleństwo :D Oczywiście poinformuję o ewentualnym zakupie 8)

Pozdrawiam,
Agata
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 316
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

Jak zwykle ten sam problem :( brak miejsca . Ehhh...a wydawaloby sie ze jeszcze tak nie dawno mozna bylo postawic je wszedzie . Mam tak samo wlasnie wczoraj zrobilam male przemeblowanko :D . Ale uzyskalam mniej miejsca niz sie spodziwalam :roll: :roll:
No coz kwiatki beda mi musialy wybaczyc :wink: . Nastepnym razem postaram sie lepiej.
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 316
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

cichutko jak makiem zasial chyba wszyscy czekaja na wyniki wyborów :wink:
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Mnie akurat wybory nie interesują. Byłam u znajomych, ale oczywiście przed snem zaglądam jeszcze na forum.
A kwiatki? Zawsze się coś wykombinuje by kupić choć jeszcze jednego ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Ależ, Ty masz rękę do kwiatków :shock: :) Same cudeńka!
Mnie najbardziej podoba się anturium (czy jakoś specjalnie je pięlęgnujesz?) i alokazje (kiedyś miałam ale coś mi je zżarło :? )
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Anturium?
Prawdę powiedziawszy co tydzień zmieniam mu miejsce :oops: Stoi według mnie w ciemnym miejscu, na kwietniku obok szafki z książkami, więc czasami stawiam go na stole w jadalni (w odległości 2 metrów od południowo- zachodniego okna). Dodatkowo wędruje też z kwietnikiem po całym salonie. Nie zauważyłam by się buntował. Podlewam deszczówką + nawóz do anturium. Od czasu do czasu spryskuję, ale to naprawdę sporadycznie. No i czasami go "odkurzam" :D

Ot, to cała pielęgnacja!
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 316
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

oooo :shock: masz bardzo cierpliwego Anturium .Moja mama kiedys go miala no i wlasnie sie zbuntowal kiedy go przestawila .Oklapły mu listki i juz nie chcial kwitnac tak jak przed przestawieniem.

Czy ktorac z was ma krotona ? Mam wielka chrapke na niego ,ale z tego co sie juz dowiedzialam jest bardzo kaprysny i nie wiem czy dam rade sie nim zajmowac aby mu listki nie opadły podkreslam ,ze palę moze nie jak smok , ale jednak a, tego podobno nie znosza krotony co wy o tym myslicie ?
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Osobiście krotona nie mam. Choć przyznam, że w ogrodniczym już kilka razy miałam go w koszyku :D Z tego co wiem trzeba go często spryskiwać, nie lubi suchego powietrza. Potrzebuje dużo świtła, by tworzyć i zachować pięknie ubarwione liście. Temp. powinna też być równomierna, nigdy poniżej 18 stopni.

Może kiedyś się jednak skuszę :)

Pozdro,
Agata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”