Modro u Maadro

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Modro u Maadro

Post »

Obiecane fotki, mam nadzieję, że obędzie się tym razem bez podróży niechcianych :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modro u Maadro

Post »

Aaaa, w tym sensie zabudowany. To ja mam podobnie.
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Modro u Maadro

Post »

Magdallena pisze:Piszesz, że balkon zabudowany - masz na myśli zabudowę szybami? A jak wieszasz te doniczki np 30/30 na balustradach. Bo widzę, że są zawieszone na hakach od skrzynek balkonowych.
Madziu, wlaściwie ten balkon to loggia, stąd w opisie słowo "zabudowany". Ale szybami nie jest zabudowany. Na hakach wiszą skrzynki zewnętrzne, ale dodatkowo są przymocowane do barierki i do kratki dość grubym drutem w osłonce plastikowej. Podczas ostatnich wiatrów bałam się że zostaną zwiane i kogoś poturbują. Dodam jeszcze, że bardzo często wieją u mnie silne wiatry. Doniczki stoją na półce z deski bez zawieszania.
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Modro u Maadro

Post »

Podoba mi się pomysł mocowania skrzynek po obu stronach barierki. Powstała w ten sposób dodatkowa "powierzchnia" do zagospodarownia.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Modro u Maadro

Post »

Magdallena pięknie dziękuję za pomoc ;:167

Na lewo z wejścia mam pustą ściane nad fotelem, stąd było moje pytanie o błękitnego skrętnika, ale nie wiem czy udałoby się powiesić go na tej ścianie.


Dziś byłam na zakupach na rynku kwiatowym i przytaskałam kilka doniczek, oczywiście z roślinkami. Niektóre kwitną, inne mają zakwitnąć w niebieskich odcieniach: Felicja, Aster Tongolski, jasieniec, wielosil, hyzop lekarski, kulnik kropkowany, żeniszek, oraz białą lobelię i różowy bodziszek.

A to dzisiejsze kwiatowe zakupy :

Obrazek

żeniszek i lobelia

Obrazek

Mała Felicja, wyższy aster tongolski i lobelia

Obrazek

jasieniec, hyzop, wielosił, różowy bodziszek i kulnik kropkowany.

welkam
Tak, przy szerszym balkonie to doskonały pomysł,
ale u mnie nie zdał egzaminu również ze względu na zabudowaną przednią ściankę do wysokości poręczy.
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Modro u Maadro

Post »

Ewuniu bardzo pomysłowa wykorzystałaś przestrzeń na balkonie ;:138
Super ;:168
PS I nowe zakupy super ;:215
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modro u Maadro

Post »

Ewa, drobiazg :wit Ale muszę przyznać, że te nowe rośliny to fiu, fiu wyższa szkoła jazdy. Większości z nich nie znam :oops:
No i rzeczywiście skrętnik pasowałby jak ulał do tej modrej kolorystyki. A skąd wynika wątpliwość, czy uda się powiesić skrętnika? Nie masz tam haczyka?
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Modro u Maadro

Post »

Witam serdecznie w niedzielne południe. U mnie od rana słoneczko nieśmiało kuka zza chmurek, jest jasno i powoli się ociepla. Posiedziałam z kawą wsród pachnących roślin; goździków, heliotropu, macierzanek, aż nie chce się wchodzić do mieszkania.


Obrazek


Moniko dziękuję :)
Mam bardzo ciasno, bo balkonik niewielki a chciałabym móc pomieścić więcej nowych roślin.

Madziu dziękuję :)
Większości z tych roślin również nie znałam, ale skusil mnie kolor kwiatów lub widziany na plakietkach.
Mam bardzo blisko na rynek kwiatowy i kupiłam kilka z wielu widzianych tam roślin. Sprzedawcy to przeważnie prawdziwi zawodowi ogrodnicy z pobliskich miejscowości, ale i amatorzy z ogródków działkowych czy przydomowych.
Nie wszyscy znają botaniczne nazwy, ale wiele z nazw można odnaleźć w necie.
Co do skrętnika, to właśnie nie mam w tym miejscu żadnego haczyka, sama nie zamontuję, a mąż jeszcze nie dał sie namówić na takie prace na balkonie. Bardzo spodobały mi się korytka wiszące na ścianie u Basi - Arameic i chyba namówię męża na takie rozwiązanie.
Tyle że boczne ściany balkonu mam ocieplane grubym styropianem, więc i wiercenie nie będzie łatwe. Być może nie zdążę tego zrealizować w tym roku, ale plan powoli dojrzewa. Bo widząc tę błękitną piękność u Ciebie, skrętniki mnie zauroczyły a do tej pory nie mialam pojęcia o ich istnieniu.
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Modro u Maadro

Post »

Piękne kolory goszczą u ciebie na balkonie;).
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Modro u Maadro

Post »

Fajne kwiatuszki na twoim balkonie ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Modro u Maadro

Post »

Witam Filigranowa27 - Patrycjo i justus27 - Justynko
miłośniczki i znawczynie kwiatów domowych :) Dziękuję ;:333

Patrycja masz fantastyczne, wręcz rzadko spotykane rośliny doniczkowe.
W Twojej cz.IV natknęłam się na pytanie napisane 24 sty 2013, o 08:36 " Ciekawi mnie czy syngonium kwitnie ? Szukałam jakiś informacji ale nic na ten temat nie znalazłam, a wy? "

A ja znalazłam kwitnące Syngonium na stronce - artgarden.bg/syngonium-podophyllum/
na początku adresu bez kreski i bez spacji, dopisz tylko http://
Nie wiem czy wolno podawac tu adresy , więc nieco zakamuflowałam. ;)

Justynko widziałam u Ciebie wspaniałe rośliny ogrodowe i parapetowe, kolorowe i fantastycznie kwitnące roślinki. U mnie rosną jedynie kwiaty na balkonie i kilka na parapecie, pozostałości z dawnego większego mieszkania.
Miłego wieczoru życzę ;:109
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Modro u Maadro

Post »

Ewo,
skoro są puste parapety, wiosna to najlepszy czas, na małe odbudowanie kolekcji hihi...
U mnie w mieszkaniu - teraz właśnie mam puste parapety. Większość roślin wywiozłam na działkę.
I jakoś tak smutno/pusto - bez moich roślinek.
Nie umiem żyć bez gąszczu parapetowego ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Modro u Maadro

Post »

Witam czerwcowo :)
justus27 pisze:Ewo,
skoro są puste parapety, wiosna to najlepszy czas, na małe odbudowanie kolekcji hihi...
U mnie w mieszkaniu - teraz właśnie mam puste parapety. Większość roślin wywiozłam na działkę.
I jakoś tak smutno/pusto - bez moich roślinek.
Nie umiem żyć bez gąszczu parapetowego ;:224
Justynko
dziękuję :) bez tego gąszczu nauczyłam się jakoś żyć, bo przenosiny na mniejsze mieszkanie zmusiły mnie do tego. Z wielkich 4 parapetów mam teraz dwa do dyspozycji. I to nieco pozajmowane. Za to zagęściłam pewnie nadmiernie roślinność na balkonie :;230

Pogoda dziwna, kwiaty mają za mało słoneczka, dobrze że już ciagle nie pada.
Kobea jakoś się nie spieszy z kwitnieniem, podobnie rozwar i powój ogrodowy, maciejka gdzieniegdzie tylko wystawia maleńkie głowki, irysek niebieski zupełnie przekwitł, podobnie jak miecznica z nim rosnąca. Tyle że miecznica ma ozdobne kuleczki na listkach.

Obrazek

Jakoś szybko przestała wytwarzać bardzo urocze niebieskie kwiatuszki.

Pod koniec maja niemiłą przygodę miałam z szałwią. Wsadzona w donice marniała w oczach, odseparowałam ją od innych i przyglądałam się jej bardzo uważnie. W pewnym momencie zauważyłam jakąś gąsiennicę zwisającą na nitce. Była dokładnie taka jak kolor łodygi. Fantastyczny kamuflarz. I gdyby nie zechcialo się jej wić kokonu pewnie przeoczyłabym zupełnie. A przeciez wyoglądałam roślinę z każdej strony, każdy listek. W pierwszym odruchu, w złości i strachu o inne rośliny, została wyeksmitowana do kosza. Poźniej żałowałam jednak, bo mogłam ją wsadzić na trawniku i tam opryskać, żeby zaraza się nie panoszyła.
Ale przestraszylam się że będzie ubiegłoroczna powtórka gąsiennicowa, kiedy straciłam wszystkie balkonowe zioła i częściowo inne rośliny.

Obrazek

a tak pieknie się zapowiadała. ;:98

Teraz pokażę kilka aktualnych fotek :)

Obrazek

Lewizji pewnie pasuje taka wilgotna pogoda, bo wznawia kwitnienie.

Obrazek

Zawciąg za to nie znosi wilgoci, pewnie muszę go wsadzic w inne, suche i piaszczyste podłoże.

Obrazek

Sitowie- Juncus spiralis dla odmiany woli więcej wody.

Obrazek

Wilec Ipomena tez jakoś się nie wysila. Przesadziłam go i dodałam mu inne towarzystwo. może razem stworzą ładną zdrową kompozycję.

Obrazek

Powój ogrodowy też się nie spieszy z kwiatuszkami.

Obrazek

Doczekać się nie mogę, kiedy wreszcie powój zajmie miejsce na drabince.

Obrazek

Pokrzelica - komarzyca tez dostała lokatora do większej doniczki, będzie niebieściej ;:197
hihii ale słówko mi sie wymyślilo :!:

Obrazek

Wieczorem postaram się dodać więcej fotek. Miłego dnia Wszystkim życzę ;:3
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”