Moi zieloni domownicy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Moi zieloni domownicy

Post »

Witam wszystkich :wit

Jestem nowym użytkownikiem Forum.
Mam na imię Marta i bardzo bym chciała pokazać wszystkim moje kwiatuszki. Staram się jak mogę, chociaż nie powiem, czasami zamiary mam większe niż możliwości... I umiejętności... A może po prostu nie wszystkie kwiatki mnie lubią? ;:218
Jeszcze nie umiem wklejać zdjęć i chwilowo krucho z czasem, ale postaram się doczytać co trzeba i nadrobić jak najszybciej.
Liczę też na cenne wskazówki 8-)

Z góry przepraszam za wszelkie błędy i gafy i bardzo proszę o poprawianie mnie jak najszybciej, gdy takowe zostaną zauważone.

Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę samych kwitnących snów ;:168
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Witaj na forum :wit Z niecierpliwością czekam na zdjęcia :)
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Witaj Olu. Dziękuję za odwiedziny :D

No to zabieram się za wrzucanie zdjęć. Na razie tylko jeden kwiatek, ale postaram się sukcesywnie dodawać kolejne.
Jest to mój "prawie" najnowszy nabytek. Na etykiecie było: "Musa tropicana. Banan". Prawidłowa nazwa to to raczej nie jest... Dlatego proszę o pomoc w nadaniu imienia 8-)

Zaraz po zakupie "bananek" wyglądał tak:
ObrazekObrazek
Obrazek

W tej chwili listek się rozwinął i roślinka wygląda tak:
ObrazekObrazek

Jakby ktoś się zastanawiał, dlaczego jeden z liści ma dziurę, to z przykrością muszę się przyznać, że to moja wina. :oops:
Otóż na drugi dzień po zakupie zauważyłam, że po liściu łazi jakiś pająk dziwny, a że kobieta i akurat sama w domu byłam, to wiecie... ;:202
No i jakoś tak wyszło, że złapałam odkurzacz w celu "złapania" pająka... I jak widać rezultatem jest dziura w liściu... ;:219 ;:223

Podobno "bananka" należy często podlewać i zraszać wodą. Jak na razie metoda się sprawdza. Myślicie, że należałoby go przesadzić do większej doniczki? I co mam zrobić z tymi małymi odrostami? Oddzielić i posadzić osobno, czy lepiej nie ruszać?
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Większa doniczka to dobry pomysł :) A te maluchy możesz spokojnie oddzielić i posadzić do osobnych doniczek, a jeśli któryś nie ma jeszcze korzonków to niech posiedzi przy "mamie" jeszcze :)
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Trochę z opóźnieniem, ale dziękuję za porady. ;:168
A do jakiej ziemi wsadzić takiego "bananka"? I jeszcze odnośnie tych maluchów, to jeżeli będą korzonki miały, to mam je po prostu odciąć z kawałkiem korzonków? Bo odplątać pewnie się nie da, chociaż jeszcze nie zaglądałam, więc nie wiem :)

Dzisiaj mam zdjęcia mojego jedynego (jak na razie ;:173 ) fiołeczka. Trochę go zaniedbałam, ale już dochodzi do siebie. Mam jeszcze dwa listki "pożyczone" od fiołeczka z Kauflanda, takiego z kwiatkami w kolorze czerwonego wina :D Może mi się uda ukorzenić. Nigdy nie próbowałam, więc nie mam pojęcia co mi z tego wyjdzie...
ObrazekObrazek
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Nie wiem, dlaczego na zdjęciach wyszedł kolor chabrowy. W rzeczywistości końcówki płatków są fioletowe :wink:


A tutaj mój eksperyment :heja
Z żółtego pomidorka kupionego normalnie w sklepie, a konkretnie w Piotrze i Pawle, wydłubałam kilka nasionek i oto rezultat:
ObrazekObrazek
Obrazek

Zobaczymy, co mi z tego urośnie :twisted:
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Mój banan rośnie w ziemi uniwersalnej :) A z maluchami postępuj tak jak napisałaś. Fiołeczek bardzo ładny, trzymam kciuki za korzonki :D A jak będziesz chciała listki to napisz na forum :wink: Na pewno znajdzie się ktoś kto chętnie się podzieli :D

Fajnie, że eksperymentujesz z nasionami :) Taka roślinka wyhodowana własnoręcznie to bardzo duża radość ;:108
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Dobrze się zapowiada, tylko na przyszłość z odkurzaczem musisz uważać ;:306
A za bananem tam gdzieś ukrył się storczyk, kwitnie?
Z listkami fiołka chyba problemów być nie powinno, nawet tak niefiołkowej osobie jak ja udało się do tej pory wszystkie ukorzenić, więc ty też na pewno dasz radę.
A pomidorki będą stały w mieszkaniu? Bo na dworze już raczej nie zdążą zaowocować, chyba, że może we wrześniu?
Niedługo będziesz mogła je przepikować do osobnych kubeczków, najlepiej jak najgłębiej - tak, żeby ziemia sięgała prawie do listków :wink:
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Witam :wit
Piękny banan, czyżby kupiony w lidlu? :wink:
Czekam z niecierpliwością na resztę roślinek :wink:
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Wspanialy banan zapewnij mu ciepelko jak słonko sie pokaże;)
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Olu, dziękuję w imieniu fiołeczka :D Na razie nie planuję powiększać kolekcji. Zobaczę, czy nie zmarnuję tego jednego "biedaczka", którego mam. Muszę się przyznać, że mam sklerozę postępującą odnośnie podlewania, dlatego fiołek był trochę zmarnowany :oops:

Malachitek, asia124, Filigranowa27 fajnie, że wpadliście :wit

Doroto, tak, za bananem stoi storczyk, niestety już przekwitł i jeszcze w dodatku jakieś takie obwisłe i pomarszczone liście mu się zrobiły ;:174 Chyba muszę mu obejrzeć korzenie, tylko nie mam nigdy czasu. Ech...
A może to dlatego, że był kupiony w Tesco i w dodatku po przecenie i jest to storczyk jednorazowy ;:191
Jeszcze nie wiem, co zrobię z pomidorkami, będę się martwić jak podrosną. Jakby co, to balkon mam. A jak nie wyrosną to trudno, spróbujemy w przyszłym roku. Naprawdę mam je tak głęboko posadzić?

Asiu bananka kupiłam w Tesco, nawet tani był jakiś, bo po 12,99, może dlatego pająki po nim łaziły 8-) A ze zdjęciami się staram, chociaż różnie wychodzi...
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Ach, i zaliczyłam dzisiaj wizytę w Obi i coś zakupiłam ;:224 (no jakże by inaczej ;:172 )
Ale zdjęcia niestety później, bo bateria w aparacie kaputto. Liczę również na porady odnośnie nowego nabytku, bo niestety nie mam o tym okazie pojęcia zielonego.
I muszę jeszcze stwierdzić, że Obi to się ceni... :?
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Re: Moi zieloni domownicy

Post »

Witaj na forum :wit
czekam na zdjęcia ;:108
Zgadzam się _Obi tanie nie jest ;:19
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”