Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Alenko kochana a masz gdzieś pokazane takie u siebie? Nie wiedziałam ze też robisz:) od razu bym do Ciebie pukała.Ja chce sobie do domu zrobić jedną z koralikami :) .Na balkon bardzo fajny pomysł.Ja się zastanawiam czy kupować w tym roku jak co roku takie z wieszakami w koło domu co wieszam czy zrobić takie sznurkowe.Chciałam na fuksje,jak myślisz?
Awatar użytkownika
Dusia 123
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 kwie 2014, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Wow. świetny pomysł z tymi doniczkami :) Klaudia kiedyś to robiło się takie ze sznurka do snopowiązałek hihi
robiliśmy to na pracach ręcznych w szkole (ale bardzo dawno temu) :;230
Pozdrawiam serdecznie Duśka :)
Zapraszam - Fiołkowy Świat Duśki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=75982" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Mam na hoye właśnie w domu, ze zwykłego sznurka..
A przed chwilą skończyłam na dużą donicę z fuksją ;:138 Może jeszcze dziś zamontuję na balkonie ;:138
Dzięki, że przypomniałaś ;:196
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Alenko wstaw swoją proszę ,tą na fuksje :) Widziałam u Ciebie na hojach ale tylko sznurki hehehe. :)

Dusiu kochana jakie dawno temu ??? Ciesze się że Ci się podobają :)
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Jestem i ja ;:138 kosaciec piękny... hibiskus też, pelargonie i jaka pomysłowa zawieszka- kreatywna kobieta z Ciebie :wink: jakieś odnóżki widziałam- to niech Ci rosną ;:224 a foliak idę podziwiać do poprzedniej części ;:108

foliak obejrzany- no masz gdzie szaleć ;:138 i jak Ci rozrosną roślinki wysłane ,,pod gruszę" to nie będzie jak przejść- czego Ci życzę :wink:
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Bardzo często odwiedzam wątek i gapa :oops: ze mnie nie zwróciłem uwagi, że Właścicielką wątku jest Sąsiadka zza miedzy. Może niedosłownie, bo obecnie mieszkam około 200 km dalej, ale lata dziecinne i młodzieńcze spędzałem u moich Dziadków w Wistce, a to tylko "rzut kamieniem" od Dworszowic lub Brzeźnicy. Widzę kilka roślin - hoje, które również są moimi ulubionymi, szczególnie te o drobnych listkach, a to z faktu że zajmują mało miejsca.
I hoja Serpens,moja jedna z wielu ulubienic:)
- to jest jedna hoja, której jeszcze nie mam, ale robię starania żeby i ona znalazła się w moim "mini" zbiorku.
Pokaże mój foliaczek bo taka jestem dumna zemnie rozerwać chce :)
- z takiego tuneliku również byłbym bardzo dumny, a moje Adenium byłyby w "siódmym niebie", gdyby mogły wygrzewać i doświetlać się w takim "namiociku".

Pozdrawiam.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Akwelan_2009 jak miło ze mnie odwiedziłeś :),patrz jaki ten świat mały . Hoje serpens polecam Ci bardzo,nie wiem jakie jeszcze są o małych liściach ale ona i curtissi to moje ulubione są no jeszcze Mathilde hihhiih czyli wszystkie :) Ja miałam kiedyś adenium miałam je trzy lata z hakiem,w tamtym roku mi go deszcz zaatakował i mi umarło :( a takie było już piękne,rok temu to było a do teraz mi go strasznie szkoda :( Więc jak chcesz odstąpię ci kawałeczek mojego foliaka i dawaj swoje Adeńki do mnie :) naciesze chociaż oko :)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

/ ... / nie wiem jakie jeszcze są o małych liściach / ... /
- o małych i niewielkich listkach mam kilkanaście hoi. Kilka moich to już dorosłe rośliny, część to jeszcze młodzież, ale pod troskliwą :wink: opieką rosną - w sumie mam około 20 hoj.
/ ... / dawaj swoje Adeńki do mnie :) naciesze chociaż oko :)
- proszę bardzo, tak kwitły w tym roku moje Adenium, które wyhodowałem od nasion. Całe rośliny oraz iloma kwiatami kwitły, możesz zobaczyć w moim wątku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Piękne,na prawdę cudowne :) I pomysleć że moje byłoby już gotowe teoretycznie do kwitnienia :( Ja to swoje tez miałam od nasionka dlatego tak go żałuje :( Możesz mi podać nazwę nasion które w miarę szybko kwitną? Byłam u Ciebie kilka razy podziwiałam :) Musze na spokojnie siąść i poczytać Twój wątek :)

Ja mam hoi ok 23 chyba teraz mi dojdzie jeszcze jedna na pewno :) Niestety już mi się miejsce kończy :) Chce teraz epikaktusy i stapelie wystawić do folióweczki,myslałam tez o hojach niektórych ale muszę poczytać które lubią ciepełko
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Możesz mi podać nazwę nasion które w miarę szybko kwitną?
- tu nie ma 100% pewności, że rośliny otrzymane z wysiewu "tych" nasion zakwitną wcześniej, a z "tych" później. Wszystko zależy od warunków w jakich są trzymane rośliny. Moje Adenium, których kwiaty pokazałem zakwitły dopiero w czwartym roku od wysiewu nasion. Możliwe, że część roślin miałaby kwiaty rok wcześniej, ale miałem plagę "przędziorków", które to pajęczaki zbyt późno rozpoznałem i poczyniły bardzo dużo szkód w moich kwiatach. Forumowicze, którzy mogą zapewnić bardzo dobre warunki do wzrostu roślin (dużo słońca, wysoka temperatura, dobre odżywianie roślin, doświetlanie odpowiednimi lampami w czasie zimy) mieli rośliny, które zakwitły w drugim roku od wysiewu nasion. Wg mojego skromnego = krótkiego doświadczenia, na parapecie niestety trzeba poczekać troszkę dłużej na pierwsze kwiaty, ze względu na klimat w jakim mieszkamy.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

W takim razie muszę się przełamać i zakupić nasionka :) .
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Nie wiem jak to zrobiłam, że umknął mi kolejny wątek :roll:
Ten Denim pięknie wygląda, on na żywo też ma taki genialny kolor?
Takie sznurkowe doniczki to super sprawa, mnie właśnie Alenka kiedyś na nie "nawróciła", tylko ja jakoś ciągle nie mogę się za nie zabrać :oops:
H. mathilde i serpens to teraz moje dwa największe chciejstwa, trzymam kciuki za twoje, niech szybko rosną!
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Klaudia,ale mnie zauroczyłaś tymi wiszącymi hamakami na doniczki,że chyba takie sobie zrobie ;:108 Tylko sznurka brak :( .Ale jest w domu od prasy,tylko taki pociety,bo z belek,ale na próbe mozna takiego zrobić,co nie?
A adenium kupiłam 10 nasionek i nawet jedno nie wzeszło,chociaz trzymałam sie instrukcji :(

A jak prowadzisz ceropegie?Tak żeby zwisała z doniczki czy przy drabince?
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”