Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Roślinnik balkonowy

Post »

Witam słonecznie!
Od dawna podziwiam dokonania balkonowe Forumowiczów i w końcu postanowiłam pochwalić się swoim ogródkiem balkonowym, zwłaszcza że w tym roku, w związku z pojawieniem sie najmłodszego użytkownika i koniecznością wygospodarowania dla niego miejsca na zabawę na i tak mikrym (ok. 1x2,5m) balkonie, zaprowadziłam przy pomocy mojego Ł dużą rewolucję i zbudowaliśmy coś, co nazwałam roślinnikiem :wink:
Obrazek

Z racji rozmiarów balkonu ciężko zrobić zdjęcie oddające całą konstrukcję, ale mam na niej 4 grządki, na dole są pnącza i iglaki, wyżej zielnik, potem warzywnik, a na samej górze kwietnik :)
Postaram się pokazać później zdjęcia poszczególnych "pięter" i reszty balkonu.

Jeszcze tak na szybko parę zdjęć z roślinnika i druga strona balkonu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Fajny pomysł z tymi piętrowymi skrzynkami :)
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Super pomysł z piętrowym ogrodem na balkonie. ;:138
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Cieszę się, że podoba się Wam mój pomysł, dziękuje za zainteresowanie. Ja sama każdego dnia coraz bardziej lubię mój roślinnik, mieści się tam mnóstwo roślinek i ciągle myślę, co by tam jeszcze dosadzić :wink:
Dziś chciałam pokazać jeszcze raz parter konstrukcji, posadziłam tam winobluszcz, który jest na moim balkonie już 3 sezon i bardzo ładnie zimuje, w tym roku postanowiłam zaryzykować więc z innymi pnączami i kupiłam wiciokrzew i powojnik, na razie jakoś sobie radzą, wiciokrzew nawet szykuje się do kwitnienia. Towarzystwa dotrzymują im m.in. kosodrzewina i hosta, dzwonki, paproć, miniaturowe orliki i pierwiosnek (niestety te ostatnie właśnie przekwitają).
Ups, tyle się napisałam, a niestety nie mogę coś dodać zdjęć przez fotosik, więc obiecane zdjęcie będzie jutro.
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Obiecane zdjęcie "parteru"
Obrazek

A tu widok na roślinnik z boku
Obrazek

Jeszcze rzut oka na ciągle migrujące roślinki na parapecie :wink:
Obrazek

Mój najnowszy nabytek, pięknie pachnące goździki:
Obrazek

I pierwsze plony :wink:
Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witam się :wit O tak... piętrowy kwietnik = super pomysł ;:333 Widzę sporo warzyw i ziół. Będzie ciekawie.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Marto piękne i ciekawe roślinki masz ,balkonik też super ;:215 ;:215
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Marto, witaj :wit Super pomysł z tym regałem. To konstrukcja własnego pomysłu i wykonania? Czy ktoś ją Wam robił na zamówienie?
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witaj, genialny pomysł z tym piętrowym roślinnikiem bardzo mi się podoba i jak przestrzeń do uprawy zwiększa. Widze masz troszkę pomidorów i truskawki :D
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, miło mi, że coś co daje mi wielką radość, podoba sie też innym :)
Magdalleno do wykonania tej konstrukcji natchnęła mnie pionowa grządka, zobaczona przypadkiem w gazetce sklepu, który przecież sprzedaje kawę :wink: ale ostateczny projekt był mój, a wykonanie to wspólne dzieło mojego Taty, który zapewnił i dociął materiały oraz mojego Ł, który zmontował wszystko w całość.
Marcin1988 rzeczywiście ilość miejsca do sadzenia zwiększyła sie znacznie, mam wysiane różne rodzaje sałat, fasolkę karłową, groszek, mizunę, burak liściowy, rukolę, posadzone różne rodzaje ziól, i to wszystko na tylko 2 poziomach. A z pomidorkami się w tym roku ograniczam, mam tylko po 2 sztuki Citrone i Black Zebra (jeśli dobrze pamiętam co kupilam :wink: Truskawka zwisająca i posadzona dzisiaj poziomka (uratowana na wpół zasuszona z Lidla - oby przeżyła!) to pod kątem łakomego i wszystko-zrywającego Potomka.
A tak było przed roślinnikiem (lipiec 2012 - w zeszlym roku z racji pojawienia się rzeczonego Potomka działania balkonowe musiałam ograniczyć :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej niedzieli :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Martusiu no jak to możliwe że mnie jeszcze u ciebie nie było ;:oj no wstyd ;:224
Pomysł genialny, gratuluję bo jest czego ;:215
Będę zaglądać i podziwiać co się dzieje na tych zielonych pięterkach ;:172
Pozdrawiam ze słonecznego Lubicza ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
nikka83
200p
200p
Posty: 214
Od: 2 kwie 2014, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

emka29 roślinnik wygląda super ;:oj bardzo fajnie zagospodarowany balkon :D
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witam wszystkich i dziękuję za miłe słowa :)
Dzisiaj pogoda u nas nie zachęca do wychodzenia na balkon, ale udało mi się wykorzystać przerwę w deszczu i zrobić zdjęcia najwyższego piętra mojego roślinnika. Jest to najbardziej problematyczny poziom, bo wyszedł bardzo wysoko (oczywiście wina mojej pazerności, chciałam jak najwięcej miejsca na kwiatki :wink: ) i muszę wdrapywać sie na krzesło, żeby mieć do niego dostęp. Stąd też wybór wszelkich zwisających roślin, żeby z dołu było widać, że coś tam w ogóle rośnie. A rosną sobie jak widać poniżej:

Obrazek

Obrazek

I jeszcze moje nemezje, wysiane zgodnie z poradami z tego forum w połowie kwietnia, przymierzają się do kwitnienia. Do tej pory zawsze kupowałam gotowe sadzonki i bardzo jestem ciekawa, jakie kolory mi sie pojawią na tych wysianych.

Obrazek

A sałaty i zioła szaleją, mimo że praktycznie codziennie część trafia do kuchni :wink:

Obrazek

Dużo słońca Wam i sobie życzę!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”