Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Cudna ta biała lilia. :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Piękne lilie! W ogóle widzę, że w tej donicy z liliami jest coś jeszcze, ładnie się z nimi komponuje ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Aga, dzięki ;:196 z balkonu musi być też jakiś pożytek, zwłaszcza z takiego, gdzie nie da się usiąść wygodnie, to chociaż podjemy :wink:
Madziu lilie to już od dawna ;:167
Grażynko nie mogę się z Tobą nie zgodzić :wink: miała jeszcze 2 kwiaty wielkie, ale rozwinęły się, jak byłam na wyjeździe z Potomkami, teraz to już wyglądają smętnie :(

Obrazek

Moniko, dziękuję za odwiedziny! z liliami jest jeszcze wieczornik damski, tytoń, lewkonie i goździk brodaty, wszystko na biało, niestety, poprzekwitały i teraz cała kompozycja straciła urok, muszę ją przemyśleć :wink:

Jeszcze przed wyjazdem załapałam się na pierwszy groszek pachnący i wysyp wilcowych kwiatków, na moim zielonym dachu, więc trudne do uchwycenia aparatem :wink:


Obrazek

Obrazek

A teraz jest tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słoneczne pozdrowienia :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Moje tegoroczne zachwyty: cyklantera i żółciutki karłowy Aztek - koniecznie do powtórzenia w przyszłym roku!

Obrazek

Obrazek

Wyczekane kwitnienia: szczęślin ugandyjski i powojnik Cassandra :tan

ObrazekObrazek

I ciesząca oczy reszta :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ze szczęślinem ugandyjskim nie spotkałam się w realu ale bardzo ciekawie wygląda.
Aztek w sam raz do schrupania. :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ja dojrzałam tam jeszcze rojnika i poziomki/truskawki, czy dobrze widzę? I to z różowymi kwiatami też mi się podoba, co to jest?
Full wypas na tym Twoim balkonie, nie da się ukryć ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witaj emka29. Mam jedno pytanie: jak uprawiasz szczęślina ? Ja zamówiłem tą roślinkę na allegro i nie mam zielonego pojęcia jak ją się uprawia i pielęgnuje. Pozdrawiam :uszy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witam się już wrześniowo!
Grażynko pomidorki są chrupane codziennie, jakbym nie pilnowała Potomków, to by pożarli wszystko co jest, nieważne żółe, czerwone, czarne czy zielone :wink: a szczęślin też mi się podoba, ma bardzo wdzięczne te kwiatki, ale poza tym przez resztę roku to taki drapak straszący :( na pierwszym zdjęciu widać go w całości i nie jest to ładny widok :wink:

Obrazek Obrazek
Moniko dobrze widzisz, mam rojnikowe skalniaczki, są też krzaczki poziomek i truskawek, nadal codziennie moje chłopaki znajdują na nich coś do podjedzenia :D jeśli ma na myśli to różowe poniżej to jest to pełna odmiana Million Bells, w poprzednich latach coś mi nie rosły i miałam ich juz nie kupować, ale jak zobaczyłam te różyczki, to jakoś tak wyszło, że wróciły ze mną do domu :wink:

Obrazek

Maćku ze szczęślinem niewiele Ci pomogę, bo nic z nim nie robię :wink: zimą stoi u mnie na parapecie okna południowo-zachodniego i gubi liście :wink: jak się na wiosnę zrobi bardzo ciepło to wystawiam go na balkon, nawożę sporadycznie tak jak inne moje rośliny, przycinam, jak mnie zaczną denerwować te wyłysiałe kikuty gałązek i tyle, jakoś na razie rośnie, zrobiłam z niego parę sadzonek i czekam żeby zakwitły. Podejrzewam, że byłoby mu lepiej w jakiejś oranżerii, no ale to pomarzyć może i on i ja :wink:

Roślinnikowo pomidorowo :D żebym jeszcze pamiętała, co to za odmiany :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Smagliczka posadzona z malutkiej sadzonki na początku czerwca kwitnie nieustannie i bez przycinania, pierwszy raz tak mi się udało z tą roślinką, w poprzednich latach padały dosyć szybko lub nie odbijały po przycięciu.
Obrazek

Cassandra ;:167
Obrazek

Udanego weekendu!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witajcie!
Czas obudzić się z zimowego snu, chociaż na balkonie niewiele się dzieje, nadal zimno. Dopiero wczoraj udało mi się kupić i posadzić parę bratków, to chyba najpóźniej zaczynany sezon w historii roślinnika!
Ale już są i cieszą oczy :D

Obrazek

Obrazek

Różne różności powoli rosną, postanowiłam w tym roku oprócz warzyw wysiać też kwiatki na roślinnik, mam nadzieję zaoszczędzić w ten sposób na sadzonkach (taaak, wiadomo, oszczędności pójdą na inne roślinne chciejstwa :wink:

Obrazek

A zimowany na parapecie rozmaryn jakiś czas temu zrobił mi przyjemność i nie tylko przeżył, ale i zakwitł :D
Obrazek

Dużo słońca wszystkim zbierającym siły na balkonowe szaleństwa! :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

A tuś mi bratku ;:306 U mnie nie ma nawet tego, chociaż dzisiaj łapczywym wzrokiem pochłaniałam rozsady wystawione przed miejscową kwiaciarnią. Może też sprawię sobie frajdę za Twoim przykładem. Naprawdę....kwiecień za pasem a tu ani listka na tarasie :roll: Jak nigdy.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Brawa dla kwitnącego rozmarynu. ;:63
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Aniu Grażynko witajcie :D
Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się szare, bure i uschnięte, ale ZIELENI SIĘ :D wiosna naprawdę zawitała na balkonowy roślinnik :tan

Rozchodnik
Obrazek

Powojnik alpejski
ObrazekObrazek

Orliki
Obrazek

Kocimiętka
Obrazek

Nawet da się wyjść na balkon bez kurtki i czapki :wink: i dobrze, parapetowe rozsady nie mogą się już doczekać świeżego powietrza i słonka! Będzie się działo :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witajcie!
Niniejszym chciałabym wyrazić swój podziw i uznanie dla osób samodzielnie wysiewających takie maleństwa jak lobelia, w ostatni weekend przekonałam się, jak trudne jest ich pikowanie! a jeszcze drugie tyle mi zostało (tradycyjnie zabrakło ziemi do pracy :D
Obrazek

Popikowane Azteki grzeją się na słonku (dopiero jak sobie przypomniałam, jak małe są dorosłe egzemplarze, przestałam się martwić, że takie mikre porosły te sadzonki :;230
Obrazek

Jest przylaszczka, jest wiosna ;:167
Obrazek

W zeszłym roku zakochałam się w zapachu wieczornika damskiego, zebrałam więc nasionka... no i rosną maluszki :D szkoda, że w tym roku nie zakwitną :(
Obrazek

A tutaj pod osłoną bratków niepostrzeżenie wyrosło COŚ :wink: rok temu były tu lilie, ale takie te pędy nieliliowe mi się wydają (zwłaszcza że wydawało mi się, że wszystkie cebulki wykopałam :wink: pożyjemy, słońce pogrzeje i zobaczymy, co z tego wyrośnie :D
Obrazek

Słonecznego balkonowania miłym zaglądającym życzę :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”