Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witajcie!
Mam wrażenie, że w tym roku sezon balkonowy wyjątkowo szybko się kończy, niewiele barw pozostało na roślinniku oprócz żółci...
Ale było owocnie :D

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Teraz skrzynki powoli pustoszeją :(
Obrazek

Obrazek

Koloru dodają jedynie niezawodne pelargonie ;:167

Obrazek

Dziękuję wszystkim za odwiedziny :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Jestem pod wielkim wrażeniem tej niedużej przestrzeni w jaką się wcisnęłaś z taką ilością roślin!
I to jest świetne i piękne. Podoba mi się jak ludzie nie rezygnują z roślin pomimo niewielkiej ilości miejsca,a co więcej idą w coś więcej niż standardowe kwiatki.
jestem w szoku ile masz r?źności.
Z chęcią będę podglądać,bo i ja się wcisnęłam w maleńką przestrzeń z roślinkami,a widzę,że u ciebie sporo ciekawych patent?w można podejrzeć.

A ten z?łty pomidorek to jaka odmiana?
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witam się pozimowo :wit
Jak co roku roślinnik przetrwał zimę w całkiem dobrym stanie, moi ulubieńcy, czyli powojniki, kocimiętka, róże, truskawki i skalniaczki obudziły się już do życia, jest też trochę strat, np. nie pokazała się jeszcze żadna z moich host, przetrwały już na balkonie kilka zim, ale coś po tej nie chcą się obudzić :(

ObrazekObrazek

Wierzcie lub nie, ale w środku tej kępki listków jest pączek powojnika alpejskiego,coś mi telefon ostatnio kiepskie zdjęcia robi :( tego samego powojnika, który zakamuflował się z zielonym za doniczką z prymulką :D
ObrazekObrazek

Do przezimowanych zieloności dosadzam oczywiście co się da w kolorze :wink: na zdjęciach poniżej kupne pierwiosnki, bratki, szafirki, stokrotki niezapominajki i jeden jedyny hiacynt z posadzonych jesienią ok. 30 cebul (kilka hiacyntów i ze 20 przebiśniegów na życzenie Starszego Potomka - wszystkie poprzestały na wypuszczeniu liści :evil:

ObrazekObrazek

Obrazek

I oczywiście mimo deklaracji, że w tym roku to już nic absolutnie nie sieję, jakoś wszędzie stoją rozsady ;:306 na zdjęciu popikowane wreszcie dzisiaj pomidorki (mikrusie Azteki z własnych nasion i bezcenne Dwarfy od Ani Skoanny ;:167 ) podglądamy też rzodkiewki, z których część w weekend trafi w ramach przerywania do sałatki, a reszta mam nadzieję zrobi się grubiutka :wink:

Obrazek

Obrazek

Dużo słońca wszystkim roślinomaniakom życzę :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Twoje pomidorki już są żwawe to widać, reszta też się budzi.
U mnie pochmurno i zimno a zapowiadają jeszcze większe oziębienie. Tym jesiennym cebulkom daj jeszcze czas, może coś z nich będzie.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Jak tu ładnie, od razu i zielono, i kolorowo ;:oj Te miski z rojnikami są super! Co to za krzak w tej niebieskiej misie?
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Cześć!

Obejrzałam Twój wątek od A do Z i serdecznie gratuluję. Masz zawsze fantastycznie zielono na balkonie! Ja dopiero zaczynam swoje balkonowanie i powoli zagospodarowuje miejsce - Twój balkon to świetne miejsce na inspirację.

Zastanawiam się, co z jadalnych roślinek polecasz? Widziałam u Ciebie sałaty, rzodkiewkę, szczypiorek... Czy sałaty zawsze wsadzasz z rozsady? Jak głęboką masz donicę na rzodkiewki?

Będę obserwować Twój wątek! :wit
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Wiosenny raj! Wspaniale, że wracasz z nowinkami z balkonu, jest tu tak dużo wszystkiego i tak radośnie, takie mini "arboretum". Ekspozycja rojników nadal ma swój wyjątkowy urok. ;:333
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witajcie!
Dziękuję wszystkim za odwiedziny, ja sama jakoś w tym roku jeszcze bardziej niż zwykle nie nadążam z pokazywaniem zmian na roślinniku, który zdążył już się zamienić w busz, mimo że coraz mniej czasu dla niego mam. Poniżej dzisiejsze zdjęcia tak na szybko, postaram się wkrótce znaleźć chwilę na opisy :wink:

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Swietnie to wygląda. Kastra budowlana zamieniona w tajemniczy leśny zakamarek. Ekstra.
A co to jest to łaciate takie małe przed hostami? Trochę wygląda jak jakas dąbrówka?
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedzanie roślinnika, który mimo moich zaniedbań i aż zbyt pięknej pogody radzi sobie całkiem nieźle. Tak jak wszędzie, tak i u nas panują rekordowe upały i od godziny 12 do wieczora balkon nasz jest zalany słońcem, co rośliny jakoś znoszą i muszą znosić, bo nie mam za bardzo możliwości ich ocienić. Na szczęście niektórym wydaje się to nawet służyć, tylko moje ręce i kręgosłup narzekają wymęczone dźwiganiem hektolitrów wody do podlewania :wink:

Foxowa masz rację, to dąbrówka, a dokładnie Ajuga reptans "Burgundy Glow", tak mi się podoba, że kupuję ją co roku, mimo że zwykle pod koniec lipca wykańcza mi ją mączniak.

Obrazek

Mój tegoroczny zachwyt to różowa tunberga, zawsze zazdrościłam Grażynce z południowego balkonu jej niebieskiej, a przypadkiem w pięknym ogrodzie pokazowym na Kaszubach udało mi się kupić takie cudo :D różowy to nie niebieski, wiadomo, ale z każdym dniem podoba mi się coraz bardziej ;:167

ObrazekObrazek
Nie wiem, czy Pypylna nadal tu zagląda, ale tak ku własnej pamięci i nauczce na przyszłość - Marta przestań już z tymi rzodkiewkami! co roku je wysiewam i co roku mam pyszne pesto z liści i kilka rzodkiewek! nie polecam, chociaż wiem, że innym się udają. Wiem też, że za rok znowu je wysieje, ech... Z jadalny polecam jak zawsze zioła, pomidory (na pierwszym zdjęciu na pierwszym planie oczywiście ogórecznik, który już kilkakrotnie wysiewałam bez powodzenia, aż wreszcie w tym roku udało mi się zakupić sadzonkę! będzie niebiesko :tan

Obrazek
ObrazekObrazek

sałaty (ja sieję i pikuję), cyklanterę (chociaż w tym roku aż 3 razy musiałam ją siać, bo mi burze zniszczyły 2 pierwsze wysadzone na balkon! także mamy opóźnienie :wink: ) sieję też groszek i fasolki, ale to tak bardziej do podjadania, bo plony ilością nie powalają :wink: debiutują u mnie w tym roku rodzynek Aunt Molly (z własnego siewu dzięki kochanej Ani -Skoannie) i okra (sadzonki zakupione na targach ogrodowych). Tym pierwszym jestem już zachwycona, bo mimo mikrości roślinki niezmordowanie kwitnie i zawiązuje owoce ( musicie mi wierzyć na słowo, bo zdjęcie kiepskie :wink:
Obrazek

Okry od zakupu ponad miesiąc temu puściły po 1 liściu, więc zachwytu nadal nie ma, czekam...

Obrazek

I ogólnie jest cudnie, mimo wszelkich przeciwności klimatowych i innych :D
ObrazekObrazek
Obrazek

Miłego dnia!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Gęściutko u Ciebie. ;:oj
Przepiękna różowa tunbergia, takiej nie spotkałam w sprzedaży ani takiego koloru nasion nie widziałam. Niech rośnie !
Twoim pomidorkom też nic nie brakuje. :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Faktycznie gęsto, ale miło i pięknie!
Pomidory super, zaraz będą owoce. I to nie mało.
A z rzodkiewką się nie martw, mi też co roku nie wychodzi. Choć ja akurat w gruncie odnoszę klęski, wysiałam raz w doniczce i wyrosła. Nie wiem tylko czemu tak dziczeje - za żyzna ziemia, słońca za dużo?
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Znalazłam piękny wątek. :wit Witam się i od razu pytam; jak wygląda teraz sprawa z nawadnianiem zielnika.
Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”