Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witajcie!
Skończyły się tropikalne upały i nastały typowe dla nadmorskich wakacji chłody i wichur :wink: ale roślinnik jakoś sobie radzi ze wszystkim, mimo pewnego zaniedbania z mojej strony, związanego z koniecznością urządzenia 3 przyjęć urodzinowych dla Pięciolatka i dwóch imprez dla Czterdziestolatka :D dobrze że się czerwiec kończy, teraz mam spokój aż do październikowego Trzylatka :D
A roślinnik się zieleni i kwitnie i owocuje :tan


ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Pierwszy raz zakwitł mi powojnik włoski, który mam od zeszłego lata :tan na razie skromnie, ale i tak się cieszę jak dziecko :D

Obrazek

Udanego balkonowania!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ależ u Ciebie ciekawie! ;:oj
I jest na czym wzrok zatrzymać i podjeść też można.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Zapraszam na lipcową aktualizację roślinnikową :D

Kwitnienia ;:167
ObrazekObrazek

Obrazek

Zeszłoroczne lilie tradycyjnie nie przetrwały, a to wyrosło z cebulki, kupionej jako Crystal Star! najgorsze, że nie pachnie, ten kolor już bym przebolała :wink:
ObrazekObrazek

Najlepszy sezon pomidorkowy :D jeszcze tylko trochę słońca potrzeba...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

I inne do schrupania :wink:

ObrazekObrazek

Fasolka Berggold coś nie żółknie, a strączki już zacnych rozmiarów, zrywać już? ;:131

Obrazek

Słonecznego weekendu!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Marto powtórzę chyba kolejny raz, że masz cudnego powojnika!
Wilec widzę kwitnący a u mnie nic tylko pączki widzę, już się zastanawiam czego mu brakuje? Lubię lilie w tym kolorze, takie wesołe.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Piękne roślinki i te cieszące oko swoimi kolorami i te zawiązujące smaczne owoce ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Grażynko, Arkadiuszu dziękuję!

Powojnik Cassandra - nieustająco ;:167

Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Kogo dzieci rano budzą, ten ma piękne widoki :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witaj Marto,
Mam kilka pytań, ale zanim je wypiszę, chcę skomplementować Twój balkon, który jest taki bogaty w różnorodność roślin i niezwykle inspirujący. Sam pomysł piętrowego regału jest fantastyczny, a to przecież nie wszystko... Oprócz wspomnianej różnorodności roślin, bardzo podobają mi się błękitne akcenty w postaci wielu doniczek, latarenki... Widać staranność i konsekwencję w tym wszystkim. Panuje tu wyciszająca atmosfera, nic nie narzuca swojego uroku, a nieustannie ukazują się nowe rośliny wraz ze zmianami pory roku. Pięknie! :)

Moje pytania:
1) Zauważyłam u Ciebie zimujące powojniki... Czy zimują na balkonie? Mnie nie udaje się przezimować, traktuję je niestety sezonowo, ale w tym roku mam bardzo urokliwy okaz o maleńkich dzwonkowatych kwiatach i chciałabym coś wykombinować, aby w przyszłym sezonie mieć go nadal, więc chętnie skorzystałabym z rad osoby doświadczonej. Przy okazji, czy Clematis "Rubromarginata", udało Ci się przezimować? Taki niepozorny, a mnie bardzo zachwyca.
2) Kolejne pytanie dotyczy rojników, czy również zimują na balkonie?
3) I jeszcze róża... zdaje się, że masz ją co najmniej drugi rok, czy bez problemu znosi zimę? Znasz jej nazwę?

Szkoda, że starsze zdjęcia są już niewidoczne.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Powojnik Cassandra jest niemożliwie piękny!
Czy on jest bylinowy?
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witaj Ariael :wit dziękuję za miłe słowa! Tak na szybko odpowiedzi na Twoje pytania:
1) 2 z moich powojników przetrwały już na balkonie dwie zimy, to Cassandra i Rubromarginata, pozostałe dwa są po jednym zimowaniu, obawiam się jednak, że nie mogę Ci nic doradzić w tej kwestii, bo nic z nimi nie robię, nawet nie mam ocieplonych skrzyń, po prostu same sobie radzą :)
2) rojniki mam już od lat te same, zimują bez problemów, na wiosnę dostają świeżą ziemię, oddzielam czasem maluszki i robię nowe kompozycje i tyle, ale to tylko takie zwyklaki, jak miałam wymyślniejsze odmiany, to nie przetrwały.
3) moja róża to kupiona 2 lata temu w markecie różowa angielka, nie znam nazwy, pięknie pachnie, zimy przetrwała bez problemu, ale zaszkodziłam jej tej wiosny, za szybko ją przycięłam i marnie kwitła w tym roku, zobaczymy co dalej.
Powodzenia w uprawach balkonowych i liczę, że pochwalisz się swoimi roślinnkami :D

Grazynko tak, jest bylinowy, zdjęcia trochę przekłamują kolor, ten niebieski jest trochę mniej intensywny, ale rzeczywiście jest cudny i do tego słodko pachnie! polecam :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, podpowiedz jeszcze do jakiej wysokości wyrasta u Ciebie.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

U mnie ma kiepskie warunki, więc nie rośnie zbyt okazale, najdłuższy pęd sięga mi do ramienia, czyli jakieś 150 :wink: widziałam w ogrodach wyższe, ale to takie pokładające się krzaczki, więc zależy jak go poprowadzisz, ja przywiązuje do pergoli :)
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dziękuję Marto za odpowiedź. :) Jeszcze raz podziwiałam u Ciebie powojnika "Rubromarginata". Jak na balkonowe warunki, naprawdę okazale prezentuje się w okresie kwitnienia na fotkach z 2016 i 2017 roku. Dobra wiadomość, że daje radę przezimować na balkonie bez okryć. W przyszłym roku, spróbuję zadomowić go na swoim balkonie. Dla mnie jego niepozorność ma wyjątkowy urok, choć każdy Twój powojnikowy okaz wart jest zwrócenia uwagi. :)
Z rojnikami dopiero będę nabierać doświadczenia, więc też zacznę od tych bardziej pospolitych. Dotychczas myślałam, że trudno jest je zimować.
Zauważyłam u Ciebie parę iglastych roślinek i nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: jakie dokładnie to okazy, i które z nich radzą sobie z przezimowaniem bez konieczności ich chowania np. w piwnicy itp. ?
Myślę, że z czasem jakieś własne fotki pokażę. Mam archiwalny zbiór zdjęć swoich roślin, tylko póki co, przerasta mnie jego selekcja i jakakolwiek prezentacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”