Życie na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Życie na zielono

Post »

Jako że jestem z Wami od kilku miesięcy, postanowiłem w końcu założyć własny wątek roślinny. Dotychczas oceniałem cudze doniczkowce, czasem o coś pytałem, a od dziś sam będę oceniany.
Na początku pokażę część swojej sypialni. Właśnie tę, która sukcesywnie mi zarasta.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/d464ef76eae7ac33

https://m.fotosik.pl/zdjecie/08bbfd7495c3aef7

https://m.fotosik.pl/zdjecie/caad97b26a06997f

https://m.fotosik.pl/zdjecie/ed4fce55f40b6908

A teraz, uwaga, zgorszenie! :twisted:

https://m.fotosik.pl/zdjecie/d058a44cc046c1cc
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Obrazek

Teraz napiszę parę słów o cytrusach. Na zdjęciu widać pomarańcze z własnego wysiewu, którym na razie nic nie ubywa. Wprost przeciwnie - rosną na schwał. Z ośmiu pestek aż czternaście sztuk, ha! Stoją w ogrzewanej sypialni, jednak w dużym oddaleniu od kaloryfera, tuż przy nieszczelnych drzwiach balkonowych. Mam je od sierpnia. Czekam jeszcze na wzejście nasion klementynki i cytryny...
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Dzisiejsza pogoda nie nastraja optymistycznie. Pada rzęsiście. Żeby życie znów było na zielono, zamieszczam dwie fotografie mojego sukulentowego przychówku:


Obrazek


Obrazek

Na drugim zdjęciu możecie dojrzeć tylko rozmnóżki Kalanchoe orgyalis, bo roślinę mateczną uszkodził mi pewien seledynowy pająk. Cóż, zdarza się :( Za to maleńkie Kalanchoe blossfeldiana właśnie pęcznieje przed kwitnięciem. Zakwitnie na pomarańczowo ;:oj
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Życie na zielono

Post »

Jak miło oglądać zadbane roślinki. Bluszcze i grudniki, choć małe, są bardzo ładne. A to "zgorszenie" całkiem ciekawe ;:173 To tylko ozdoba, czy też przedmiot użytkowy :?: Sukulenty nie mają zbyt ciepło nad grzejnikiem?
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Witaj, ivonar! Fajnie, że tak chwalisz moją kolekcję roślin. Nie pokazałem jednak wszystkich, a mam ich aż osiemdziesiąt! Grudniki kończą powoli kwitnienie, a zaczęły w październiku, kiedy przywiozłem je z marketu. Chociaż nadal coś knują, zwłaszcza biało-różowy.
Grzejnik nie szkodzi sukulentom. Bez obaw. Dzięki niemu ziemia szybciej przesycha i nie zagniwają. Na jedynym parapecie bez kaloryfera trzymam wyłącznie pelargonie, bo te faktycznie źle reagowały na ciepły powiew.
To popiersie jest reprodukcją dzieła "Natura" Alfonsa Muchy. Dzieła w stylu secesyjnym, dodajmy. Kupiłem je w cenie promocyjnej :D
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Skoro nikt więcej nie chce komentować wklejanych przeze mnie zdjęć, nie pokażę innych roślin, o! Tylko zbliżenie na "facjatę" sukulentów i dowód na znikomą szkodliwość grzejnika ;:173


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Z kolei tego sukulenta nie mogliście zobaczyć na wcześniejszych zdjęciach, bo zwyczajnie go tam nie było. Sechł mu dolny brzeg liścia, tworzył się kalus i czekał na nowy dom. Na razie jest nim wyparzony pojemnik po maśle, o ironio, roślinnym. Przypadek? Nie sądzę:

Obrazek
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Życie na zielono

Post »

I teraz na dnie mojego charakteru zapaliło się światełko zazdrości :D Chwalić nie będę, bo już to zrobiłam i podtrzymuję. Zapytam i owszem. Cóż to za cudo z brązowym obrzeżem? I to na 9 i 10 zdjęciu?
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Na zdjęciach dziewiątym i dziesiątym są grubosze widłakowate. Z kolei sukulenty ze rdzawym obrzeżeniem liści to żyworódki omszone (3-6). Lubię je za łatwość uprawy i rozmnażania, a także za feerię kolorów. Te zmieniają się nieco przy lepszym oświetleniu ?
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Mnie intryguje, w jakim podłożu je uprawiasz :)

B.
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Miło mi Ciebie gościć, basia_styk, po raz pierwszy w swoim wątku ;:7
Jeśli chodzi o podłoże u moich sukulentów, to nic wymyślnego. Ot, zwykła, najzwyklejsza ziemia uniwersalna. Bez domieszek i drenażu. Jak widać, rośliny żyją. Podlewam je, gdy doniczki stają się lekkie, a nadmiar wody wytrząsam nad zlewem :lol:
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Ja bym przelała rośliny w takim podłożu w ciągu tygodnia - gratuluję Ci umiaru w podlewaniu :)

B.
Karoloukh
50p
50p
Posty: 59
Od: 3 sty 2017, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Mimo że nadal jest zimowa pora, dziś moje pnącza zażywają słonecznej kąpieli. Oto cissusy, które wielu nazywa bluszczami, co mnie wnerwia :evil:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

W tej doniczce po sukulencie ukorzeniają się gałązki pobrane z cissusów. Będą rosły razem, bo chcę wyhodować egzemplarz miszmaszowy ;:oj

Obrazek

Tak wygląda cały stojak...

Obrazek

...a tak toaletka...

Obrazek

Nawet po drugiej stronie lustra coś się zieleni :shock:
Życie na zielono: viewtopic.php?f=36&t=104217
Dora1964
500p
500p
Posty: 689
Od: 21 sty 2010, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Życie na zielono

Post »

Brawo dla Cissusów, jak się nimi opiekujesz ,że są takie zdrowiutkie? ;:167
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”