U Ani

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: U Ani

Post »

Super szklarenka i pomidorki super ;:63
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Ani

Post »

Witam wszystkich forumowiczów po długiej nieobecności. Mówiąc szczerze sądziłam, że już mnie stąd wywalono, ale na szczęście tak się nie stało i mam nadzieję, że się rozkręcę i znowu w moim wątku zawitają goście...

Na początek chciałam zademonstrować białego storczyka, którego pokazywałam kilka postów wcześniej. Skurczybyk jest niesamowity, rośnie jak na drożdżach i co chwilę kwitnie!! Rozwalił swoją poprzednią doniczkę i musiałam go przesadzić do większej. Jak widać na załączonych obrazkach, nie jestem w stanie pomieścić tych wszystkich jego korzonków w doniczce :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Te kwiatki, które miał na zdjęciu z czerwca zeszłego roku kwitły dość długo. Nie pamiętam jak długo, ale jeszcze nie opadły, a on już wypuszczał kolejny pęd. Niestety to chyba było dla niego zbyt wiele i stare kwiaty opadły, ale zaraz po nich były nowe. Kiedy i te opadły miał chwilową przerwę jakieś 2-3 miesiące i widzę, że znowu idzie pęd ;:oj

Obrazek



Generalnie moje storczyki oszalały bo z siedmiu jakie posiadam pięć będzie kwitło lada moment...
Niebawem podrzucę kolejne zdjęcia.
Pozdrawiam i zapraszam!
Anna
Mój wątek --> U Ani
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: U Ani

Post »

O, super, że wróciłaś :wit
Widać masz rękę do storczyków, skoro tak szaleją u ciebie - będę wpadać podziwiać, bo ja swojego pierwszego (i raczej ostatniego) ukatrupiłam. :oops:
A jak tam w tym roku warzywniak wyglądał?
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Ani

Post »

Cześć Malachitek :wit

W tym roku tunel opanowały pomidory, ale zajmowała się tym głównie moja mama. Trochę się z niej uśmiałam, bo bardzo jej zależało, żeby mieć sporo pomidorków na koncentrat pomidorowy. W pracy dostała od pewnej pani trochę sadzonek, zachwalała, że to super pomidory, że będzie zadowolona, ale nic konkretnie na ich temat nie powiedziała... Okazało się, że to były pomidory koktajlowe, za którymi moja mama nie przepada :D Nasadziła ich dość sporo, a jak wiadomo te krzaki potrafią obrodzić... Nie nadążałyśmy zbierać, było ich mnóstwo więc rozdawałam na prawo i lewo. Tylko moja mama była trochę zniesmaczona i zawiedziona, i powiedziała, że już nie będzie od nikogo przyjmować sadzonek i w przyszłym roku sama sobie kupi.
Anna
Mój wątek --> U Ani
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Ani

Post »

O, jaki ładny storczyk ;:215 Storczyki chyba teraz wszystkie się zbierają do kwitnienia ;:108
Widzę, już Ci wyłazi z doniczki :D I słyszę o obfitych zbiorach pomidorów, mi w tym roku średnio wyszły. Najwyraźniej ta pani chciała się pozbyć nadmiaru sadzonek za wszelką cenę :| Ale cieszę się, że mimo wszystko zostały zjedzone :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U Ani

Post »

Witaj Aniu :wit
co do Twojego białego storczyka, to mój ma podobnie :) bardzo długo utrzymują się na nim kwiaty, i jeszcze zanim zdąży przekwitnąć, to już puszcza odbicia z oczek, i idą następne kwiatki :)
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Ani

Post »

Czyli moją skromną teorię, jakoby mam rękę do storczyków mogę włożyć między bajki :( ;:182
Cóż nie pozostaje mi nic innego jak tylko przedstawić moją kolekcję obecnie puszczających pędy phalaenopsis:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anna
Mój wątek --> U Ani
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U Ani

Post »

Oj nie nie Aniu ;:196 widać, że masz ręke do kwiatów, są bardzo zadbane i jak ładnie prosto Ci puszczają pędy. Moje wszystkie takie jakieś krzywe są ;:223
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: U Ani

Post »

Jak dla mnie jak najbardziej masz rękę do storczyków, na przykład to to dla mnie już są jakieś czary ;:oj :
luna1202 pisze:[/url]
Obrazek
No to nieźle wyszło z tymi pomidorami. Może w przyszłym roku spróbujcie z nasion? :)
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Ani

Post »

Ale będzie u ciebie kolorowo pięknie jak się wszystkie rozkwitną storczyki ;:138 :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Ani

Post »

Gratuluję cierpliwości do takiego zaplatania pędów. Jak rozkwitną, to pewnie będzie pięknie wyglądało ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Ani

Post »

nieulozona-tak jak tylko pojawi się nowy pęd i troszkę podrośnie to praktycznie codziennie obracam doniczkę, bo strasznie się pchają w stronę słońca.

Malachitek uwierz mi, że dla mnie to też są czary :!:

wisnia897 akurat nie ja zaplatałam tego storczyka, takiego dostałam. Ze starych pędów wyrosły trzy nowe (plus jeden ze stożka) i teraz już rosną sobie jak chcą :D

Filigranowa27 właśnie nie mogę się już doczekać :D
Anna
Mój wątek --> U Ani
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Ani

Post »

Witaj Aniu :wit
Przybywam z rewizytą i co widzę?,duży,ładnie zagospodarowany ogród,ciekawe krzewy kwitnące różnymi kolorami i zielone zdrowe doniczkowe ;:oj
Ktoś tu wcześniej powiedział,że nie ma rąk do storczyków :;230 ,hoduję je już od kilku lat ale takiego długiego pędu jaki wypuścił Twój storczyk nie doczekałem się jeszcze na żadnym z moich ;:185 - ;:433
Niech Ci zdrowo rosną wszystkie Twoje zielone i kwitną na okrągło ;:108
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”