Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
magda2
50p
50p
Posty: 75
Od: 25 lut 2012, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Bardzo Ci dziękuję- twoja odpowiedź potwierdza moje podejrzenia- ZASUSZYŁAM!!! Może coś z niej jeszcze będzie? Wkładam do wora i spryskuję. Pewnie bez powodzenia,.. ;:145
Co robić-wyczytałam. że podlewanie co tydzień to maximum dla hoja lobbi, u mnie chyba za mało, ginie w oczach- przesuszm? Ma mocno przewiewne podłoże. Inne hoye sobie chwalą, co robić aby miała dobrze?
Gdy ci coś wpada do oka pamiętaj ze to odrobina kosmosu /Tuwim/
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Na pewno spróbuj ją ratować. Myślę że metoda z workiem jest dobra. Ja bym jeszcze zobaczyła w korzenie jakiem ma, czy ma i ewentualnie ukorzeniała od nowa. Szczerze powiedziawszy to ja doczytuje jakie preferencje ma dana hoja. Tylko stosuje metodę prób i błędów. Podlewam rośliny jak podłoże przeschnie, wskaźniki opadną, i to jest różnie, nie wszystkie w tym samym czasie podlewam.
Może spróbuj dać do hydro. Ja tą co teraz mam we wkładzie wyhodowałam z małej sadzonki w seramisie. Teraz przesadzona do hydro też jest zadowolona bo zaczęła rosnąć i dorobiła dwa pięterka listków.
magda2
50p
50p
Posty: 75
Od: 25 lut 2012, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Wysuszam niemożliwie- wiem teraz w czym jest problem- serdecznie Ci dziękuję za odpowiedź. Zawsze mnie uczulano, aby nie przelewać hoyi- przesadziłam w drugą stronę chyba...Dzięki- boję się hydro bo mocno wietrzę - prawda to że hoye padają w hydro jak muchy po otwarciu balkonu na parę minut?
Gdy ci coś wpada do oka pamiętaj ze to odrobina kosmosu /Tuwim/
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Tak, przelewanie nie jest dobre w przypadku hoi tak jak i innych roślin, ale zasuszanie też nie jest dobre. Trzeba wyczuć odpowiedni moment, a to czasami bywa trudne. Tak, niestety jak się ma rośliny w hydro szczególnie zimą trzeba uważać. Wietrzenie pomieszczeń, ale też i podmuchy wiatru od czasem nieszczelnych okien mogą doprowadzić do śmierci rośliny. Ja rośliny w hydro stawiam w drugim rzędzie nad kaloryferem żeby miały cieplej. Czasem otwieram drzwi balkonowe ale nie robię tego za długo.
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Wpadłam z rewizytą i się nie zawiodłam ;) Piękne masz hoje. Będę do Ciebie zaglądać, bo ciekawie się zapowiada :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Masz cudowne hoje i jak ich dużo.Czekamy na więcej fotek,tych piękności.
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

hanna133agnieszka00Witam w moim wątku.
Jeszcze trochę roślinek mam do zaprezentowania, tylko muszę zrobić im zdjęcia.
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Tak, mnie też wpadło w oko... ciekawe jak będzie kwitnąć ;:oj
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Witaj Piotrze.
Tak, epi. chrysocardium, jest piękną rośliną. Jak jeszcze uda się doprowadzić do kwitnienia to warto. Ma piękne, duże białe kwiaty. Jak kwitnie można zobaczyć tutaj.
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Tak kwiaty ma piękne ;:oj
magda2
50p
50p
Posty: 75
Od: 25 lut 2012, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Znowu ja- słucham autorytetu- obym dochowała się takich hoyek jak Twoje, miód malina. Wsadzam moją bidę lobbi do wora i hydro- tak jak radziłaś wywlokłam z doniczki i obejrzałam korzenie. Może nie wszystko stracone. Na osłodę oglądam Twoje zdjęcia, cudną masz kolekcję. Będę <bywać>, dziękuję za rady.
Gdy ci coś wpada do oka pamiętaj ze to odrobina kosmosu /Tuwim/
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

brombiel Tak, i mam nadzieję że kiedyś będę mogła je podziwiać na żywo u siebie, a nie tylko na zdjęciach w necie. :)

magda2 Mnie jak raczej nie należy tak nazywać. Ja też na razie się uczę hodować hoje, i przyznaje się wychodzi mi to różnie. Wiele roślin niestety u mnie padło, ale staram wyciągać wnioski ze swoich błędów i nie robić tego ponownie. Mam nadzieję, że po wyciągnięciu hoi z podłoża a przed włożeniem do hydro, bardzo dokładnie wypłukałaś korzenie, żeby nie pozostało podłoże. Od niedokładnego wypłukania, i pozostawienia korzeniu "brudnych", hoja też może chorować zacząć od tego gnić. I pamiętaj postaw hoje w hydro w jak najcieplejszym miejscu, i uważaj na nią.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Dominiko masz bardzo fajne hoje :) będę zaglądać do Twojego wątku i śledzić sukcesy w uprawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”