Moje kwiaty <3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
chika1979
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 gru 2011, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Milena możesz na wiosnę, ale ją obserwuj, gdyby działo się z nią gorzej to wtedy ją przesadzisz a na razie ja bym jej nie ruszała.
Kwiaty lepiej znoszą przesadzanie na wiosnę niż teraz, bo one zimą wegetują. :D
Moje skromne królestwo http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=49370" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Tak wiem i tak też zrobię będę ją obserwować ... dziękuję za cenne rady ;:196

Pozdrawiam Milena :uszy
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Sporo mnie tu czasu nie było ale już wróciłam ;:138
Trochę roślin mi się nie przyjęło ale mam też parę nowych dużo ich nie ma więc można powiedzieć ,że zaczynam od nowa :heja :heja

To mój dwu letni Grubosz Crassula Ovata Hummel's Sunset ;:167
Obrazek

Szczepka zrobiona z Crassuli Hummel's Sunset przyjęła się i ma już ogromniaste korzonki :tan
Obrazek

Grubosz Hobbit kupiona wczoraj nie mogłam się powstrzymać ;:138
Obrazek

Grubosz Crassula Tricolor Też ma już korzonki ;:167
Obrazek

Grubosz Crassula Hummel's Sunset ładnie wybarwiony :heja
Obrazek

Sedum nussbaumerianum ukorzenia się w ziemi z mieszanką z piaskiem :heja :heja
Obrazek

Obrazek

Crassula Blue Waves ;:167
Obrazek

Kalanchoe Tomentosa też brałam z listka i urósł już spory okaz :heja
Obrazek

Kalanchoe
Obrazek

Aloes
Obrazek

A tak wygląda teraz mój parapet ;:167 ;:306
Obrazek

I mam pytanie jak ukorzenić listki Fiołka Afrykańskiego by się przyjął nie wiem czy dobrze zrobiłam ,że dałam je do wody końcówki zaczynają gnić i czy nie lepiej miały by w ziemi :? zdjęcia dodam pózniej
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Ja liści fiołków trzymam zawsze w wodzie, po jakiś 2 tyg puszczają korzenie i do ziemi. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby mi któryś listek zgnił. Pamiętaj o wymianie wody i powinno się udać :wink: ewentualnie spróbuj posypać ukorzeniaczem i do ziemi. Przykryj jakąś folią lub słoikiem.
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Ślicznie dziękuję za odpowiedz i miło, że ktoś tu jeszcze wchodzi próbowałam w wodzie i potem do ziemi, ale zawsze zgniły końcówki listków i nie udało się a w ukorzeniaczu nie próbowałam jeszcze ostatnio dwa listki musiałam wyrzucić bo nic nie zostało z listków a szkoda bo wiem ,że ślicznie kwitną a jak kupiłam całego w sklepie to zmarniał chyba nie ma ręki do tych fiołków ale może w końcu się uda coś wyhodować a przykrywać słoikiem czy folią przyznam się ,że nie próbowałam jeszcze :heja :heja
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Koniecznie spróbuj i daj znać :wink:
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Milenko , piękne masz grubosze ;:oj .
Fiołki są bardzo wrażliwe na zalanie . Swoje maluszki podlewam gruszką , po kilka kropel , a i tak dwa zamordowałam . Teraz listki ukorzeniam w ziemi . Kiedyś dawałam do wody , ale przegotowanej i też rosły.
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

daraxus będę próbować jeszcze na wiosnę może się uda w końcu. :heja
Danusiu dziękuję ślicznie za miłe słowa dbam o grubosze bardzo uwielbiam te roślinki a fiołki chyba nie lubią mnie dlatego padają za to Grubosze rosną ślicznie z tego najbardziej się cieszę ;:167
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Widzę ,że masz roślinki doniczkowe, ja też wcześniej miałam ich masę, ale zmniejszyłam stan na korzysć roślin ogrodowych . Nie dla wszystkich ma się czas :wink: Ty będziesz miała zielono również zimą ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

karolacha dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ,zielono mam co zimę na moim parapecie .
Tak racja nie zawsze mamy czas a moje roślinki nie wymagają dość dużej pielęgnacji i podlewania a i tak rosną bardzo ładnie czekam tylko na ich kwitnienie i chyba się nie doczekam :heja ;:306
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Bardzo proszę o pomoc przygarnęłam dzisiaj grudnika bo w bloku robią remont i chyba woleli się go pozbyć i nie wiem czy go za bardzo nie przesuszyli bo ziemia była strasznie sucha i mało przepuszczalna to wzięłam dałam ziemię z piaskiem i do nowej doniczki poobcinałam pędy połamane i posadziłam, pędy oczywiście są tak jakby zwiędnięte bo stał chyba noc na dworze powiedzcie czy to coś da i da się go uratować czy już po grudniku ;:303

Tu są zdjęcia jak wyglądał przed posadzeniem no korzonki ma ładne :wit
Obrazek

A tu po posadzeniu oczywiście te małe szczepki z tyłu te różowe i białe to moje, które uszczypnęłam z dużej już roślinki :heja
Obrazek
Czekam na Wasze rady i odpowiedzi :tan
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Eeeee, myślę, że będzie żył! Może trochę suchy korzeń, ale segmenty ma piękne zielone i sprężyste. Ja bym mu już nic nie robiła, tylko czekała jak się będzie zachowywał dalej. Jest bardzo ładny :) Dobrze, że go uratowałaś!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Witaj Ewuniu w moim wątku ;:196
No niestety nic z niego nie zostało dałam go do ziemi, w ładną nową doniczkę , zmieniłam podłoże ale nic to nie dało jakoś wieczorem zmarniał jeszcze bardziej zwiędł cały połamało się parę pędów i nic z niego nie zostało bieeeednulek myślałam ,że jest do odratowania no ale się nie udało a szkoda ;:145 ;:145
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”