Moje kwiaty <3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Milenko , piękne masz grubosze ;:oj .
Fiołki są bardzo wrażliwe na zalanie . Swoje maluszki podlewam gruszką , po kilka kropel , a i tak dwa zamordowałam . Teraz listki ukorzeniam w ziemi . Kiedyś dawałam do wody , ale przegotowanej i też rosły.
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

daraxus będę próbować jeszcze na wiosnę może się uda w końcu. :heja
Danusiu dziękuję ślicznie za miłe słowa dbam o grubosze bardzo uwielbiam te roślinki a fiołki chyba nie lubią mnie dlatego padają za to Grubosze rosną ślicznie z tego najbardziej się cieszę ;:167
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Widzę ,że masz roślinki doniczkowe, ja też wcześniej miałam ich masę, ale zmniejszyłam stan na korzysć roślin ogrodowych . Nie dla wszystkich ma się czas :wink: Ty będziesz miała zielono również zimą ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

karolacha dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ,zielono mam co zimę na moim parapecie .
Tak racja nie zawsze mamy czas a moje roślinki nie wymagają dość dużej pielęgnacji i podlewania a i tak rosną bardzo ładnie czekam tylko na ich kwitnienie i chyba się nie doczekam :heja ;:306
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Bardzo proszę o pomoc przygarnęłam dzisiaj grudnika bo w bloku robią remont i chyba woleli się go pozbyć i nie wiem czy go za bardzo nie przesuszyli bo ziemia była strasznie sucha i mało przepuszczalna to wzięłam dałam ziemię z piaskiem i do nowej doniczki poobcinałam pędy połamane i posadziłam, pędy oczywiście są tak jakby zwiędnięte bo stał chyba noc na dworze powiedzcie czy to coś da i da się go uratować czy już po grudniku ;:303

Tu są zdjęcia jak wyglądał przed posadzeniem no korzonki ma ładne :wit
Obrazek

A tu po posadzeniu oczywiście te małe szczepki z tyłu te różowe i białe to moje, które uszczypnęłam z dużej już roślinki :heja
Obrazek
Czekam na Wasze rady i odpowiedzi :tan
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Eeeee, myślę, że będzie żył! Może trochę suchy korzeń, ale segmenty ma piękne zielone i sprężyste. Ja bym mu już nic nie robiła, tylko czekała jak się będzie zachowywał dalej. Jest bardzo ładny :) Dobrze, że go uratowałaś!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Witaj Ewuniu w moim wątku ;:196
No niestety nic z niego nie zostało dałam go do ziemi, w ładną nową doniczkę , zmieniłam podłoże ale nic to nie dało jakoś wieczorem zmarniał jeszcze bardziej zwiędł cały połamało się parę pędów i nic z niego nie zostało bieeeednulek myślałam ,że jest do odratowania no ale się nie udało a szkoda ;:145 ;:145
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Jeśli go jeszcze nie wywaliłaś to zrób sobie szczepki z segmentów, które najzdrowiej wyglądają. Poza tym nawet jeśli początkowo oklapł to nie znaczy, że całkowicie obumarł! Stracił na pewno część korzeni, więc nie ma takich możliwości pobierania wody jak wcześniej. Ale może się jeszcze ogarnie. Tak czy siak - zrób sobie szczepki dla pewności.
Ja miałam przez rok grudnika i zastanawiałam się właśnie dlaczego nie rośnie jak reszta i się robi taki "wątły". Wyjęłam go z ziemi i się okazało, że nie ma korzeni! No szok. Ale nie, że jakieś uschnięte, czy coś, tylko po prostu w ogóle nie miał korzeni. Włożyłam go z powrotem, trochę głębiej i odżył, tzn. myślę, że zaczął po prostu puszczać korzenie z innego segmentu.
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

To cieszę się ,że udało Ci się uratować Twojego Grudnika Ewuniu ja z niego nie zrobiłam szczepek niestety bo zaczął się łamać i nie za bardzo było co ratować korzenie miał spore i silne ale segmenty jak je nazywasz były słabe i się łamały ale mam szczepki z innego Grudnika i są mocne i nawet różowe i białe kwiaty mają więc nie mam się co martwić ;:306
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Hej hej, halo halo! Jak tam w nowym roku? Jak życie? Jak roślinki?
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Witaj Ewuniu roślinki mają się dobrze chociaż ostatnio dołączył do nich maluszek bo jak zobaczyłam go w supermarkecie to nie mogłam się pochamować by go nie kupić :tan :tan

Eszeweria

Obrazek

Obrazek
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Witaj :wit
Ładnie prezentujące się te Twoje eszewerie,sympatyczny widok ;:138
Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę ;:3
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Moje kwiaty <3

Post »

Fajne sukulenty :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”