Kuleczkowy kolorowy świat

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

kuleczko ja mam piwonie koło liliowców i obcięłam im po prostu liście żeby mi nie zasłaniały światła piwonii :)
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Witaj Dorotko
Ja też uwielbiam maj. Masz tam płomyka, kokoryczkę, bergenię i trzmielinę.
Wierzba jak będzie zmieniać kolorki to ją śmiało przytnij. Później znowu pokaże kolorowe listki.
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Kasiu też nie mogę się doczekać, bo mało mam kwitnących, tyle roślin potraciłam, albo coś je zjadło, ale szukam wytrwałych :D
deissy piwonie też są piękne, faktycznie szkoda je zasłaniać. Koło moich liliowców oprócz funkii wsadziłam astry, gipsówkę i niskie słoneczniki, zaczną więc kwitnąć, gdy tamte już będą w stanie przekwitania i nie będą tak rosłe. Tylko wkurza mnie ten ich kłączowy rozrost, planowalam je w donice wsadzić (w ziemię), ale gdzie ja takie znajdę?
Alu dziękuję ci kochana za nazwy, muszę zapisać, bo mi umkną. Wierzba już wypuszcza młodziutkie, więc podpowiedz mi kiedy ją ciąć, bo myślę,że w czerwcu - lipcu będzie miała już wystarczające kolorki.

Właśnie sprawdziłam w necie, niestety ta roślinka to nie płomyk , ma inne listki :roll:
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Dorotko to jest floks szydlasty. Napisałam tak potocznie, bo ja je mam i nazywam je płomykami. Niska, tworzy kobierce i teraz kwitnie. Mam nimi obsadzony wjazd. Przepraszam powinnam Ci napisać prawidłową nazwę. Reszta się zgadza?
A co do wierzby moja już dawno była przycięta , jak tylko opuszczała się. Jest ładna i ma kolorowe listki. Jak liście będą zmieniać kolorki znowu będzie przycinana i formułowana.
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Dziękuję ci Alu ;:196 Nie musisz przepraszać, każdy ma czasem potoczne nazwy :D Reszta się zgadza, podpisuję właśnie zdjęcia i może w końcu się nauczę ;:124 Z wierzbą poczekam, aż zrobi się ciepło i uformuję jej płaszczyk, bo w sumie, to młoda jeszcze jest :wink:
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”