Kuleczkowy kolorowy świat

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Kochana ale roślinek masz :) Piękny grubosz a rzeźba z dyni-mistrzostwo :) ;:138 ;:138 Chryzantemy wygadają tak puchato :) A ja mam do ciebie pytanko,czy jak takie przekwitniete chryzantemy wsadze w doniczkach do kotłowni to na wiosne odbiją?

Kochana co do listka hoi moim zdaniem jak ma ciut łodygi to wsadź do wody i czekaj na korzonki jak to sam liść to nie wiem :oops: ale tak czy siak możesz spróbować może się ukorzeni i odbije
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

deissy z tego co wiem, to po przekwitnięciu chryzantemy trzeba ją obiąć i zostawić w chłodnym miejscu, podlewać raz na tydzień, tyle zdołałam się dowiedzieć od hodowcy, ja będę pierwszy raz eksperymentować, tyle, że muszę w warunkach domowych, boję się, że będzie za ciepło ;:131

Listek hojki już stoi drugi miesiąc w wodzie, a korzonka nie wypuścił :( ( w rzeczywistości jest bardziej zielony, aparat trochę przekłamuje)
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Jeśli to sam liść to może być jak z listkiem kerrii taka tylko ozdoba:) Po dwóch miesiącach już powinno coś być.nic się nie martw jak się nasze rozrosną to na wiosnę coś się znajdzie do podzielenia:)
A ja też w tym roku chce poeksperymentować z chryzantemami,a powiedz mi potem na wiosnę je do ogródka normalnie wsadzić?
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Na wiosnę, to trzeba młode szczepki odciąć i w doniczki, muszę podpytać moją mamę, kiedyś szczepiła :D Ale chyba w ukorzeniacz trzeba ... Jutro się dowiem :D
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Witam i ja się przyłączam :wit
Śliczne kwiatki masz ;:108 A co do cytrynki to dzieciom przekażesz, im zakwitnie ;:306 Przynajmniej ja się tak pocieszam bo moja cytrynka (1 z 3) ma już jakiś milimert a reszta jeczsze nad powierzchnię nie wystaje ;:224 Twoja bardzo ładnie się prezentuje, fajnie, że jest rozkrzewiona. Mogę Cię zapytać czy masz ja w zwykłej ziemi czy jakiś specjalnych mieszankach?
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

:wit Brendii troszkę ziemi było marketowej, a trochę z ogródka, po za tym w lato podlewam florowitem. Moja cytrynka ma już około 5 lat, miała ciężko ze mną, przeżyła suszę, ostre cięcie i niedawno przyniosłam ją z dworu, zgubiła kilka listków, ale mam nadzieję, że się zaaklimatyzuje :D

Z chryzantemami moja mam robiła tak: Na jesieni po przekwitnięciu, obcinała przy samej ziemi i do chłodnego pomieszczenia. Nie podlewała przez całą zimę, dopiero na wiosnę. Gdy chryzantema puściła młode, obcinała je ostrym narzędziem (nie wiem, czemu to ważne), gdy te miały ok. 8 cm. Potem w ukorzeniacz i do doniczki z ziemią i piachem. Gdy się ukorzenią, to do ogrodu. Ale teraz to ja zgłupiałam, idę poszperać w wątku chryzantemowym.
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

:wit
Drzewko szczęścia super ;:138 Właśnie takie rosnące samopas lubię najbardziej :lol:
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Prawda Haniu? A ile zaszczepek będzie, będę musiała go jednak poprzycinać, bo mi już z parapetu wychodzi, ale to na wiosnę może.

Różowy fiołek

Obrazek
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Dorotko śliczne masz marcinki a chryzantemki w ogóle bajka..... to moje ulubione jesienne kwiaty ;:167 Mam nadzieję, ze ładnie Ci przezimują i w przyszłym roku zachwycą swoją urodą :D Ja mam 2 doniczki kupione w tym roku, niby nie zimujące, ale spróbuję..... wysadzę do ogródka, okryję liśćmi i gałązkami iglaczków i mam nadzieję, ze przetrwają....
Fiołeczek śliczny ;:167
Awatar użytkownika
PlantoHolic
50p
50p
Posty: 91
Od: 1 lis 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Wspaniała kolekcja kuleczko :) Zazdroszczę cytryny, jaki widziałaś w mojej galerii moje mandarynki to jeszcze straszne szkraby. Ciekawy jestem czy Twój cytrus też wyrósł z pestki, którą sama zasadziłaś?
Zapraszam do galerii http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=71270" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

:wit PlantoHolic, właśnie zerknęłam do doniczki, cytrynki są 3, tylko się zrosły. Wszystkie z pestek :D
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

:wit
kuleczka pisze:Prawda Haniu? A ile zaszczepek będzie....
Ja staram się roślin nie rozmanażać, parapety nie z gumy ;:223 No chyba, że sadzonki są dla kogoś :lol:
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
Dorotak
1000p
1000p
Posty: 1648
Od: 4 maja 2012, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: gdańsk

Re: Kuleczkowy kolorowy świat

Post »

Dorotko moja imienniczko :wit ładne roslinki u ciebie mieszkaja ale rzeżba z dyni rewelacja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”