Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko gdyby nie moja rodzina to już bym żyła w dżungli ;:224 Piszesz że irytują cię niedopasowane doniczki... To w takim razie ja mam obsesję na tym punkcie - jak nie pasuje cokolwiek w moim otoczeniu, to będzie mnie denerwować, dopóki tego nie zmienię. Ot, perfekcjonalizm w akcji :roll:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Ufff...jednak nie jest ze mną tak źle :tan
Plasuję się tak mniej więcej w połowie między Terenią, a Natalią ;:306
Swoją drogą to niesamowite, jak jesteśmy różne, a mimo tego...wszystkie szczęśliwe ;:4 ;:196

Zapomniałam jeszcze dodać, że zdenerwowałam się, że fikusy beniaminy za szybko rosną i niedługo będę musiała zestawić je z szafek na podłogę...czyżby jednak czekała mnie dżungla :;230
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Świetna ta begonia Iwonko!
No i grudniki się spisały. Szkoda, że nie ma wśród nich białego i żółtego. Ale penie masz?
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko, czy chodzi ci o begonie, czy grudnika ?
Pewnie nie mam skoro nawet nie wiem o co chodzi :oops:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Bardzo, bardzo ładna begonia koralowa ;)

Tak, tak, Iwonko, chyba każdy z nas dochodzi do podobnych wniosków, jak Ty.
Też uwielbiam kolory, co czasami, bywa zgubne.

Mam też sporo osłonek w piwnicy (niedawno liczyłam i wyszło około 70 sztuk "zapasu").
A że lubię zmiany... to czasami wybieram jeden kolor doniczek. Lecę do piwnicy...przynoszę wszystkie osłonki w tym kolorze i robię remanent w kompozycjach roślin.

Wnet mnie to czeka znów. Powoli przekwitają fiołki. Za to będą kwitnienia storczyków, hoi i hippeastrów. Trzeba stworzyć nowe aranżacje na komodzie, np.

A czasami jak jestem nawet w innym sklepie, niż ogrodniczy. I jakiś "sprzęt" wpadnie mi w oko...chętnie wykorzystam go jako osłonkę do roślin - to kupuję.

Ciekawa jestem efektu umycia okna. Upchane wszystko.... i dżungla pewnie też jest ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

raflezja pisze:Świetna ta begonia Iwonko!
No i grudniki się spisały. Szkoda, że nie ma wśród nich białego i żółtego. Ale penie masz?
Chodziło mi o to, że pewnie masz białego i żółtego grudnika, ale nie kwitną obecnie. Zjadłam literkę. :D
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko, ja też lubię gdy kolory pasują do siebie, nie lubię jarmaku, ale te piękne doniczki są bardzo drogie jak dla mnie dlatego prawie w całym domu mam białe plastikowe. Wszędzie pasują i mogę przenosić kwiaty z jednego pokoju do drugiego. Jeśli już kupuję jakąś piękną ceramiczną doniczkę,to staram się aby była w beżach lub odcieniach brązu, bo w tedy też będzie do wszystkiego pasowała.
Masz piękną begonię koralową ;:138 , czy begonia drzewiasta , to to samo? Dostałam małą sadzonkę, jej listeczki są bardzo podobne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Z tym myciem okien to i ja myślę, że pozdejmować łatwo, ale potem postawić tak, aby jeszcze i roślinom było dobrze... ;:223 jedno drugiego nie zasłaniało... ;:219 Ale u mnie po myciu właśnie więcej wchodzi, wygląda więc na to, że wcześniej ustawiam bez sensu ;:306 No, ale wyłamię się z towarzystwa polującego na doniczki ;:131 już mi ten fioł minął, mam nadmiar dobrych kilkudziesięciu :shock: aż zaczęłam wywozić do teściowej ;:224 No i też mi już obojętne, może być kolorowo ;:224 a kiedyś miałam tak jak i wy, tu tylko ceramiczne, to tylko w odpowiedniej kolorystyce... ;:306 Najpierw uznałam to za psychozę ;:224 ale potem stwierdziłam, że zwyczajnie nie ma tego co chcę, albo jak jest to w cenie ;:oj więc skapitulowałam...
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Justynko świetny pomysł z tymi osłonkami ;:215
Może nie kupię od razu 70-ciu, ale warto nad tym pomyśleć...swoja drogą, to powiedz mi skąd masz TYLE zapasu,
bo nie uwierzę, że tyle roślin wykończyłaś ;:oj

Iwonko, gdyby chodziło o inną osobę, to pewnie kapnęłabym się, że to literówka. Jednak z Tobą, to nie taka prosta sprawa.
Regularnie bywam w twoim wątku, więc wiem, że czasami "sypniesz" jakąś łaciną, czy inną chińszczyzną i człowiek nie wie o co chodzi ;:219

Aniu powiem Ci szczerze, że do tej pory nie słyszałam o begonii drzewiastej ;:oj
Jesteś pewna, że tak się nazywa ? Chyba najlepiej zrobię, gdy zajrzę do Twojego wątku, wtedy coś wymyślimy ;:170

Aga czytałam o twoich przygotowaniach do wielkiego dnia i powiem Ci, że z jednej strony bardzo Ci zazdroszczę ;:173
Kiedy rodziły się moje dzieci, to pieluchy były na kartki, a o pampersach nikt nie słyszał.
Teraz kiedy mijam wystawy sklepów z ciuchami dla maluchów, to mam ogromną ochotę na zakupy...większą, niż na widok kwiaciarni ;:306
Dbaj o siebie...o synusia też ;:196
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko ja mogę sobie pozwolić na taką obsesję bo roślin mam w stosunku do was (jeszcze) mało. Ale znając życie tak łatwo się nie poddam i będę dążyć do "doskonałości" ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Piękna begonia koralowa odmiana luzerna...ja bym chciała mieć do każdego kwiatka ceramiczną doniczkę, ale przy większych ilościach kwiatów nie da się podołać na raz takim zakupom...więc po mału po parę doniczek przybywa;) :wit
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Witam, :wit
pięknie ci kwitły grudniki. ;:63
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko- Znasz chyba odpowiedź... nawet, jak nie są potrzebne doniczki, a nuż się coś spodoba - to kupuję. Hihi... i wyszedł niezły zapas ;:224

Dużo roślin mam w doniczkach niezbyt estetycznych (np.: storczyki) - wtedy właśnie wykorzystuję doniczki, które traktuję jak osłonki.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”