Zielona chwila wytchnienia

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

:wit
Fajny Twój taras taki zielony :lol:
;:196
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Fajny zielony balkon, ale przyczyna całego zamieszania jeszcze fajniejsza :) uwielbiam papugi ;:167 mam nadzieję, że nie będzie za bardzo skubana roślin,bo widzę, że masz same dorosłe i bardzo zadbane, zdrowe egzemplarze :)
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Już mam same nowe roślinki. W sumie Matylda nie rusza kwiatów. Jedyne co musiałam zmienić, to miejsce paprotki, ponieważ zrobiła sobie tam lądowisko. Reszta rośnie spokojnie. Hoje które zostawiłam sobie, przykrywam workami na śmieci gdy papużka jest wypuszczana na spacer. Na ten moment czekam na paczuszkę z hibiskusem :D.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Hibiskusy doszły, ale zanim pojawiły się u mnie, zdążyłam w jednym z marketów kupić zwyklaczka. Niestety, z uporem maniaka zrzuca pąki i nie mam pojęcia dlaczego.

Obrazek

Moje okno na razie wygląda w ten sposób:

Obrazek

Razem z kwiatkami dostałam gratisik, ale nie mam pojęcia co to takiego, czy ktoś ma jakieś przypuszczenia?

Obrazek
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 806
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Witaj! Trzymam kciuki za ukorzenianie hibiskusów ;:196 Ta roślinka gratisowa to prawdopodobnie aptenia. Ja próbuje ją ukorzenić, ale chyba mi się nie uda, ale może Ty będziesz miała więcej szczęścia :wit
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Bardzo dziękuję Halinkab, rzeczywiście, roślinka wygląda na aptenię.

Wreszcie się udało. Wczoraj spółdzielnia wycięła dwie wielkie wierzby płaczące przed moim blokiem, co spowodowało, że do mojego północno - zachodniego okna zawitało więcej słońca a dzisiaj ... taki widok:

Obrazek

Kupiłam go nie mając pojęcia jak wygląda. Miał jakiegoś jednego,padniętego kwiatka, który wyglądał jak ostatnie nieszczęście, ale nie był pełen. Na dodatek odpadł jak tylko go do domu przyniosłam. Reszta doniczek, która tam stała, miała pojedyncze kwiaty. Jestem ogromnie zaskoczona tym hibiskusem.
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

:wit
Piękna niespodzianka ;:138 Bardzo ciekawy kolor
;:196
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Piękny kolor hibuskusa ;)

Życzę powodzenia w hobby roślinnym ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Dziękuję. Hibiskus nadal szaleje mimo tego że zima tuż tuż. Co chwilę widzę na nim nowe pąki, choć wiadomo, pora nie sprzyja rozwojowi roślinek więc większość pąków zostanie zrzucona. Wydaje się jakby wszystkie hibiskusy się przyjęły. Niektóre co prawda nie tworzą nowych listków, ale też nie marnieją. Po prostu stoją w miejscu.

Niedawno doświadczyłam powiedzenia, że dobro powraca. Wysyłając moje roślinki w świat podokładałam co mogłam i ... stała się rzecz niesamowita. Osóbki od których kupowałam kwiatki lub się z nimi dzieliłam tak hojnie mnie obdarzyły, że parapety znów pękają w szwach a i hoje jak bumerang do mnie wróciły. Nie, nie to moje które wysłałam, inne, malutkie nowe szczepki. Całe szczęście, że mój latający "stworek" nie interesuje się doniczkowymi. Mimo wszystko kiedy lata, to mam pierzastą na oku.

Hibiskus Brown Derby ledwo co odrósł od ziemii a już wytworzył pąk kwiatowy. Pewnym było, że go zrzuci, ponieważ jeszcze za malutki i zbyt słabiutki jest na taki wyczyn, ale miło z jego strony, że uraczył mnie takim prezencikiem. W tej chwili na parapecie swoich sił próbują hibiskusy: Papeete, Tahitian Taui, Moorea Rita Brown Derby i inne...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”