Zielona chwila wytchnienia

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

:wit
Śliczny hoyowy przedszkolak ;:333 Pięknie wybarwiony ;:333
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Piękne hoje ;:138
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Fraszka_1, hanka101 dziękuję za odwiedziny ;:167 ;:167 ;:167
Dzisiaj niestety pierwsze straty, trzykrotka spadła ze stołu i po drodze porządnie się porozbijała. ;:145
To co z niej zostało pozbierałam i włożyłam do dzbanuszka z wodą, teraz moczy nóżki, może uda mi się choć z jednego kawałeczka uzyskać korzonki ... Ach, wszystko przez ten remont w domu, nie ma się gdzie ruszyć a na dodatek wysiada aparat fotograficzny, jakieś zwarcie się w nim zrobiło. Czy to plaga złych zdarzeń? ;:223
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

:wit
To przykre, pewnie małym pocieszeniem będzie informacja, że i ja zaliczyłam już pierwsze straty
Cóż zima to nie ulubiona pora roku naszych zielonych pupili ;:223
Mam filotewą trzykrotkę, jeśli przypomnisz sie na wiosnę to wyślę Ci parę gałązek Więc uszy do góry :heja
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Z chęcią skorzystam z propozycji, fioletowej trzykrotki jeszcze nie miałam ;:3 ;:167 .
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Nie martw się, trzykrotka odbija jak chwast :wink:
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Bianka16 pisze:Z chęcią skorzystam z propozycji, fioletowej trzykrotki jeszcze nie miałam ;:3 ;:167 .
:wit
Tylko się, na wiosnę, przypomnij bo skleroza to moja siostra rodzona, a rekleks to brat przyrodni i jeszcze się do mnie nie przynaje ;:306
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Hanka101 przypomnę, przypomnę, jeszcze raz dziękuję. Troszkę zaniedbałam swój zielony wątek na rzecz storczyków, pora nadgonić. Z najnowszych wiadomości - połamana trzykrotka stojąc w wodzie zaczęła wypuszczać korzonki :heja
Skorzystałam z chwili nieobecności reszty domowników i ruszyłam na łów z aparatem fotograficznym a właściwie z resztką aparatu, ponieważ mam w nim jakieś zwarcie i nie dość,że ciągle cyka jak stary zegarek to na dodatek zaczął tracić ostrość. Mam nadzieję,że udało mi się jeszcze coś z niego wykrzesać.

Kwiatek NN (epipremnum złociste)

Obrazek
Tnę go systematycznie, rozdaję szczepki na prawo i lewo a on nadal rośnie.

Kolejny to bluszcz ( poprawka - cissus rombolistny) , także wciąż przycinany, bo rozrasta się do niebotycznych rozmiarów, niestety nie ma go wtedy jak pomieścić na parapecie.

Obrazek

Na koniec dzisiejszej prezentacji fuksja która jest dla mnie zagadką. Jej szczepki do kogokolwiek trafiły to rosną i kwitną jak szalone, u mnie od kilku lat nie kwitnie wcale, roślina była odmładzana ale w rzeczywistości ma kilkanaście lat (lub więcej).

Obrazek
Awatar użytkownika
olgierdyna
200p
200p
Posty: 286
Od: 26 sie 2013, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Bardzo fajne roślinki pokazujesz. Ta NN to może jakieś epipremnum?
Pozdrawiam
Kinga

Zielono mi- Zapraszam
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Piękna kolekcja hojek u ciebie się zapowiada;).
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Fajne roślinki a jaka dorodna fuksja :shock: NN to epipremnum, pewnie złociste :)
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Olgierdyna, Fraszka_1 dziękuję za pomoc przy NN, już poprawiam jego opis.
Filigranowa27 mam problemy z uwolnieniem się od choroby zwanej hojomania. W tym tygodniu zawitały do mnie dwie kolejne hoje, jeśli tylko uda mi się wycisnąć coś jeszcze z aparatu foto, to wstawię ich zdjęcia. Na tę chwilę muszę korzystać ze zdjęć z dysku.

Na moich parapetach można jeszcze znaleźć passiflorę, niestety choć ma 2 lata to nigdy nie kwitła, wyhodowałam ją z nasion które dostałam gratis z jakąś roślinką, szkoda mi ją wyrzucić, więc wije się wplatając w firanki i czepiając się wszystkiego co sięgnie.

Obrazek

Innym kwiatem jest paprotka którą wzięłam z półki z przecenionymi roślinami.była malutka i nie wyglądała najlepiej. Teraz wygląda tak:

Obrazek
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3525
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Bianko Twoja passiflora to jeszcze młoda jest i pewnie nie dojrzała do kwitnienie ;:303
Czytałam gdzieś że w zależności od odmiany to one potrzebują innej temperatury w zimie aby przejść okres spoczynku :lol:
Ja mam tą najzwyklejszą i dopiero mi zakwitła ja zimę spędziła w nieogrzewanym pomieszczeni gdzie maksymalna temperatura w zimie była +5
a w tym roku to dopiero 3 tygodnie temu wypościła pąki bo ja trochę przez wiosnę zaniedbałam i za późno dałam papu
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”