Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witajcie,

Na forum jestem nowa, jednak kwiaty balkonowe to moja mania za kazdym razem kiedy przychodzi wiosna.. Zawsze nie moge sie doczekac, kiedy zaczna pojawiac sie roslinki balkonowe i kiedy będę mogla pogrzebac sobie w ziemi, korze i innych tego typu rzeczach!

Oczywiscie w tym roku, jak to na mnie przystalo wpadlam w szal kwiatowy dosc wczesnie, bo juz teraz. Wiekszosc ludzi jeszcze na balkonie bratki i inne wczesnowiosenne roslinki a ja juz zaczelam urzadzac swoja kwiatowa zaslone!

W tym roku pierwsze pojawily sie u mnie bratki... Dostaly swoje miejsce na parapecie i przyciagala wszelkiego rodzaju owady latajace, ktore nie bardzo lubie, ale wychodze z zalozenia, ze one boja sie mnie bardziej niz ja ich :D
Obrazek

Kolejnymi goscmi staly sie - groszek pacnacy i wilec purpurowy...
Obrazek
Oczywiscie paskudy jeszcze nie wykielkowaly... Dzis postanowilam rozgrzebac doniczke z groszkiem, aby sprawdzic jak sie ma / jestem bardzo niecierpliwa/ i okazuje sie, ze nasionko trzykrotnie powiekszylo objetosc i zaczelo kielkowac! I to juz jest jeden moj osobisty sukces! W mniejszych doniczkach jest groszek, w wiekszych wilec.

I teraz tak sie zastanawiam... Pierwotnym zalozeniem bylo zasloniecie sie od doly, czyli rosliny zwisajace.. no ale czy będę w stanie zmysic groszek i wilca do "pniecia" sie w dol? Hmmmm...

I oczywiscie jako pierwsza na soiedlu posiadam juz pelnowartosiowe balkonowe kwiaty : komarzyca i stokrotka afrykanska

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym rooku pierwszy raz zastosowalam hydrozel... Nauczona doswiadeczniami z zeszlych lat, kiedy to musialam paskudniki podlewac 2-3 razy dziennie zeby nie uschly w tym roku w niego zainwestowalam.. Postanowilam tez przysypac warstwe ziemi kora, jaki byl tego powod? Kiedy pada deszcz, a kwiaty jeszcze nie sa pokaznych rozmiarow, krople rozchlapuja ziemie i korzenie nieraz juz byly na wierzchu... W tamtym roku jak szalona zbieralam szyski i ukladalam.. W tym dalam spokoj i kupilam 20l kory w Biedronce za 3zl :D

Chcialabym jeszcze pokazac Wam mi8ejsce docelowe groszku, badz wilca, ale chyba bardziej sklonna jestem do wilca :D

Obrazek postanowilam zmusic go do "wiszenia" miedzy stokrotkami afrykanskimi :D

Myslicie, ze w momencie kiedy zrobie mu podpory w dol, bedzie sie do tego stosowal?

Zastanawiam sie tez, czy przypadkiem nie kupic sobie w to miejsce Clemantisa bo tez wlasnie jest w biedronce:D

jak myslicie forumowicze?
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witaj :wit
Piękne bratki i stokrotki ;:138
Troszkę już masz kolorków na tą naszą późną wiosnę ;:215
Co do zwisania groszku..Nie wiem czy nie będzie mu za ciasno ;:131 Miałam go w zwisającej, ale małej doniczce-zwisał ładnie sam, ale słabo rósł. Jestem pewna, że miał za ciasno.
Ze zwisających możesz posiać pomiędzy stokrotki smagliczkę(białą lub niebieską) lub sanwitalię ;:108 Ja będę dosiewać nemezję między pelargonie :uszy

Wątek zapisuję sobie do podglądania, bo też mam balkonik, wiec można sobie coś zawsze ściągnąć od siebie :;230
Życzę powodzenia ;:138

P.S. Dziękuję za odwiedziny ;:196
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witam się serdecznie i melduję, że jako posiadaczka balkonu, podglądać będę :)

Pozdrawiam
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witam, ja też się wpraszam na odwiedziny :wit
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witajcie!

Pierwsza rzecz, jaką muszę zrobić to przeprosić czytaczy za brak polskich znaków i blędy w poprzednim poście. Oczywiście stosuję się do wiadomości moderatora :)

Pochwalę się Wam dziś moimi nowymi balkonowymi nabytkami:

- ciśnieniowym spryskiwaczem, w którym zakochałam się od pierwszego użycia! Kupiony w Biedzie za 10zł bez grosza. Stwierdziłam, że przyda mi się nie tylko do podlewania sadzonek, czy nasionek, ale też w razie WU do oprysków na jakies szkodniki :) A w ogóle to podlewa się nim genialnie!

- czteroma sadzonkami truskawek, również zakupionych w Bedronie za 3,99/2szt. Zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie jak widziecie na zdjęciach są bardzo marne :( Ale mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie... Dostaną miejsce na parapecie! Odmiana bodajże Honeoye / muszę zagłębić się trochę w ten temat/

-moim czteroletnim synkiem-pomocnikiem, który jak tylko zobaczył spryskiwacz stwierdził, że on będzie podlewał wszystkie roślinki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witam kolejnego maniaka balkonowego :wit
Wiedzę że będzie u ciebie cudnie, zapisuję sobie i będę podglądać ;:108
Młody pomocnik rewelacyjny ;:215
A jak masz na imię?
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Kamila jestem:) Miło mi Was wszystkich widzieć :) właśnie mocuje swoje doniczki na opaski uciskowe, co by mi nie spadały jak komarzyce zaczną się przechylać na dół :)
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witam i ja ,pozdrawiam młodego ogrodnika. :wit
Będziesz mieć niezastąpioną pomoc w swoich balkonowych uprawach. :D
Ja również nie wytrzymuję peresji i już mam niektóre rośliny na balkonie...

Nie zwróciłaś uwagi, więc podpowiem,że właśnie jesteś na forum Marolexu - firmy produkującej opryskiwacze różnej wielkości i różnego zastosowania.
Jest to informacja przydatna, o czym przekonasz się zapewne wkrótce w miarę jak będziesz poznawać kolejne sekcje forum
Zapraszam do odwiedzin strony naszego sponsora http://www.pl.marolex.pl/
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

O proszę! Więc najpewniej w momencie końca żywota mojego, wimienię na lepszy :D a czuję że jego żywot będzie krótki - młodszy ogrodnik bardzo go polubił i pompować nie może przestać :D
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Widzę, że u Ciebie sezon balkonowy już otwarty. Ciekawa jestem tych truskawek. Może i u nas będą? Muszę sprawdzić.
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Witajcie dnia kolejnego, w którym oczywiście nie obyło się bez zakupów... Wczoraj cały wieczór siedziałam patrząc w necie co jeszcze mogłabym posadzić... A dziś na targu kupiłam truskawki zwisające. Oczywiście nie mogłam się oprzeć! No i już sobie rosną.. Muszę się jeszcze zaopatrzyć w nawóz do truskawek, oj zbankrutuję!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorfi jeśli chodzi o truskawki z Biedronki, to sama nie wiem co z nich wyrośnie... W porównaniu z tymi, które kupiłam dziś na targu marne... No ale zobaczymy, może coś z tego wyjdzie! :)

Osteo zaczyna mi się pięknie pokrywać kwiatkami:

Obrazek

Oczywiście na Pana Wilca i Pana Groszka pachnącego przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać - ot uparciuchy!

I nawet komarzyca już nieco ruszyła, a tak się bałam czy nie zmarznie, ale jednak nie :D

Obrazek
Pozdrawiam, Kamila :)
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

Trzymam kciuki za osteo :) Ja dzisiaj lece po kolejne bo nie potrafię się powstrzymać :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkonowy raj - Cuxiowe kwiatomaniactwo

Post »

A gdzie i po ile jest osteo?
Cuxia - synek cud malina!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”