Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Dorodna ta hoja, nie ma co ;:oj
Marysiaaa
500p
500p
Posty: 700
Od: 18 wrz 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Bardzo mi się podobają Twoje hoye! ;:138 ;:138
Publicalyx pięknie kwitnie, ciekawa jestem czy moja będzie mieć też taki kolor kwiatów. ;:224
Pozdrawiam, Marysia
moje doniczkowe
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Śliczne baldaszki ma pubicalyx ;:138
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Masz piękną kolekcję Crassuli ;:167 ;:167
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Justuś - ani się obejrzysz, a cie zarośnie ;:224 Moja co prawda na czas kwitnienia uspokoiła się trochę, ale kwitną ostatnie dwa baldaszki, na raz kwitły maksymalnie 4, w dzień słabo ją było czuć, ale po zmroku - zastanwiałam się czy jej nie przenieść do innego pomieszczenia ;:224 Nie żeby nieprzyjemny zapach, ale dość intensywny 8-)

Fraszko - oj tak, sporawa, choć jak już pisałam, na czas kwitnienia przystopowała, jednak już przekwita, a kolejne pypcie są mini rozmiarów. Także ciekawe czy ruszy w najbliższym czasie. Choć wolałabym, żeby nie rosły jej o tyle pędy na długość co mogłaby sie coś na nich zazielenić, bo jeśli nie zasuszone są młode wyrostki listkowe, to tkwią w miejscu i takie są spore kawałki pędów. Na zdjęciach ma jeszcze drabinkę 90-tkę, ale jako, że złamała się z jednej strony przy ziemi, no i z racji ciężaru opierała się o szybę, dostała nową doniczkę (jedna wielka masa korzeni, wyłaziły już dołem, w doniczce jakieś resztki ziemi - zeżarła ją, czy co ? ;:306 I nową drabinkę, 120cm - operacja się udała, pacjent mam nadzieję, że przeżyje :;230 Większej drabinki nie dostanie ;)

Marysiu, elciu - dziękuję za pochwały :) Kolorek kwiatuszków ładny, strasznie mi się jeszcze podobają te odmiany z niemal czarnymi kwiatostanami, jednak nie chcę kolekcjonować hoi o niemal identycznych liściach (no może jak będę miała więcej miejsca ;:224 Największy baldaszek miał blisko 40 kwiatuszków 8-)

Agnieszko - śliczne to one może nie są, rosną strasznie wolno, bo je mocno przysuszam czasem a i żadnego żarełka (czytaj nawozu) nie dostają ;) Dawno ich nie pokazywałam, a wolnej chwili postaram się zrobić im jakąś mini sesję :)
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Witam masz prześliczne kwiaty ;:167
hoja pubicalyx naprawdę ma taki cudny kolor czy to wina aparatu? Pierwszy raz widzę taki kolor u hoyi.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

To chyba H. pubicalyx 'Silver Pink', sprawdź sobie w Google. :wink: Bardzo ładne kwitnienie. :wit
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

asiu - kolor jest trochę przekłamany, ale kwiaty wyglądają (kolor) w sumie identycznie jak na ostatnim ujęciu ;)

mmax - o to kim jest troche ją podejrzewam właśnie ;) Choć kwiaty nie są tak jasnoróżowe jak na niektórych zdjęciach co można w necie spotkać. Może to też kwestia warunków uprawy troche ;:224 To moja pierwsza hoja która zakwitła i jestem happy :heja Choć paru innym też nie wiem czym dogodziłam, bo tworzą mini pypcie :heja Carnosa zwykła, variegata i obovata splash :D

Przelałam chyba moją wayetii ;:98 Maskara jakaś...Podlewałam niby jak było sucho, a tu kicha.....Wkurzyłam się i ją pocięłam. Tylko teraz mam problem, bo pędy są dość długie(ponad 30cm), wypadają z doniczki i jak to ukorzenić? Ciachne kilka małych kawałków,ale co z resztą? Nie mam miejsca, a raczej doniczek na tyle sadzonek...
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Agnieszko - cieszę się, że Twoja córcia, podobnie jak Ty, zabrała się za "rozmnażanie" kwiatów" ;:215 Bo na takie ślicznotki jak posiadasz, to zawsze chętni się znajdą ;:172
A jak się ma fikus beniaminek po zrzuceniu tyyyyylu liści? Ale one tak mają, od czasu do czasu foch - i liście buch na ziemię ;:222
Trzeba to zwyczajnie ignorować, bo szybko wracają do siebie.
A crassulami z pierwszych fotek jestem zachwycona ;:138 ;:63 ;:138 ;:63
Pozdrawiam i zapraszam
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Ewciu - no z tym "rozmanażaniem" troche sie uspokoiła ;:306 Za to musiałam jej ciachać kwiatuszki mojej pubicalyx - "Mamusiu, dasz mi tą gwiazdeczkę kwiatuszek, prosze...." - no i jak tu nie uciąć? :wink: Co do rozmnażania takiego ogólnego - to narobiło mi się mnóstwo H. wayetii - i nie mam co z tym za bardzo zrobić ;/ Upchnęłam 7 sadzonek małych w jedną doniczkę, ale zostało jeszcze 9 pędów długości 25-30 cm...

Fikus - uspokoił się, przestał zrzucać liście, ciachnęłam go troche i puszcza świeżutkie,młode listeczki :)

Crassulki - muszę im pstryknąć fotki i zrobić porównanie, choć szału nie ma - wolno rosną ;) Ale ciągle brak mi czasu żeby robić bałagan na parapecie :;230 No chyba, że wkońcu wezme się za mycie okien ;:224
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Cieszę się z powodu fikusa, to jeden z moich ulubionych doniczkowców ;:167
No oczywiście, że nie miałaś wyjścia z publycalix, zapewniam Cię, że córcia ma to w genach po mamusi :tan
A gdyby chciała jednak w przyszłości jeszcze coś ciachać ;:306 to podpowiedz jej, że mnie zaczarowały: edum burrito, crassula elegans ssp. namibensis, crassula perforata, crassula marnieriana, i na te zawsze będę chętna :heja
Pozdrawiam i zapraszam
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Agnieszko, kolor hoyi nawet jeżeli ociupinkę przekłamany to i tak piękny ;:167
A co fikusa, próbowałaś podlewać go fusami z kawy? Mój co jakiś czas dostaje troszkę kofeiny na wzmocnienie i rośnie jak szalony ;:306
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Agnieszko - jasne, że tak (coś mam problem z wysyłaniem na priv).
Monstera adansonii ma listki ok. 8-10 cm, a najdłuższy jaki wymierzyłam - 13 cm.
Ja go ukorzeniam zwykle w wodzie, mogę ciachnąć w każdej chwili :wit
Pozdrawiam i zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”