Moja mała dżungla

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olgierdyna
200p
200p
Posty: 286
Od: 26 sie 2013, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja mała dżungla

Post »

Ale roślin zgromadziłeś w pokoju ;:224
Pozdrawiam
Kinga

Zielono mi- Zapraszam
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała dżungla

Post »

Gethar pisze: Teraz to mam dżungle, ;:215 muszę coś wymyślić bo jak siedzę przy biurko to nie mogę się ruszyć :D
;:306 dlatego ja walczę ze sobą za każdym razem, kiedy chcę przytachać do domu nową roślinę!
Ale busz masz naprawdę spory, a część jest jeszcze mała - co to będzie, jak wyrosną :;230
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moja mała dżungla

Post »

No niezły busz :;230
Tace na parapecie ustawiłeś podobnie jak i ja,by jak najwięcej weszło donic na parapet...
Oj my maniacy....
Gdzie zainstalujesz tę .żarówkę"? W oknie?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała dżungla

Post »

Rok temu wyczaiłem ten sposób, bo jak podlewam rośliny to nie zalewam parapetu:) świetlówka chcę powiesić nad roślinami na stoliku, pierwsze zdjęcie. Później jak zamontuje to dodam zdjęcie całości. Starałem się tak ułożyć rośliny, żeby jak najwięcej miało światła, a to, że na parapecie mam mało miejsca to postawiłem obok stolik :)
beyblade69
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 paź 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Swietne roslinki!!!!!!
Papirus egipski imponujacy!. kupilam kiedys tut kinga w Ikei pod nazwa haspan....no, ale nie przezyl zimy przy centralnym ogrzewaniu..Mam ogromna prosbe: jestem w nim totalnie zakochana Zmoderowano.To nie jest wątek handlowy./Iwona
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Moja mała dżungla

Post »

O, matulenko... Kolekcja egzotykow nieziemska, papirus obledny, ale zawislo mi oko na pieprzu czarnym - to jedna z moich zachciewajek. Jak to sie uzyskuje? Z sadzonek, nasion?
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

:wit
Podziwiam, że hodujesz roślinki z nasion ;:oj Dla mnie to wyższy poziom wtajemniczenia ;:108 I udało mi się tylko kilka razy :lol: Ale za Twoje ekseprymety mocno trzymam kciuki :lol:
Fantastyczne bananowce ;:215
Zdradź swój przepis na wyhodowanie pistacji z nasion :D
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała dżungla

Post »

beyblade69 Z tego co wiem to haspan to inna odmiana niż cyperys papirus. Wyczytałem, że papyrus nie rozmnaża się przez parasolki :( ,ale włożyłem kilka do wody i zobaczymy co z tego będzie. Jak się rozmnoży to nie ma problemu mogę podesłać sadzonkę, a jeżeli się nie uda to może go podzielę, ale nie obiecuje :)

crazydaisy Z nasion, ale jest to bardzo trudne bo ciężko kiełkuje i nie może być to pieprz z paczki :( (chyba, że czerwony, wtedy to pieprz brazylijski) Ja swojego pieprza mam z sadzonki i tą metodą rozmnaża się bardzo łatwo, jak chcesz to mogę ci rozmnożyć :)

hanka101 Dzięki wielkie, wczoraj doszły cztery kolejne bananowce :) Niektóre rośliny bardzo łatwo uzyskać z nasion, co do pistacji to musisz mieć nasionko nieprażone i niesolone, nie lubi dużej wilgoci po wykiełkowaniu, najlepiej kiełkuje w wyższej temperaturze czyli na kaloryferze :) kiełkują nawet po tygodniu od posadzenia :) a i mocz nasionko 24 godziny w ciepłej wodzie (najlepiej w termosie) Czekam na wieści, że Ci się udało :D Powodzenia

Tak na zachętę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

:wit
Dziękuję za rady ;:180 To w takim razie jak sezon grzewczy zacznie się na maksa to wysieję i zobaczymy co z tego będzie :lol: Mam jeszcze dwa pytanka - jaką temperaturę powinna mieć woda w momencie zalewiania nasion w termosie i czy ważne jest światło :?: Bo u mnie to albo ciepełko od kaloryfera albo światło ;:223
Czekam na zdjęcia nowych bananowców ;:65
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moja mała dżungla

Post »

Co to wyściubiło 'pyszczek" na zachętę dla nas? ;:oj
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Moja mała dżungla

Post »

Gethar, bylabym za, ale mieszkam w UK i nie wiem czy maluch przetrwalby przesylke. Kurcze, sprobuje dorwac czerwony pieprz... W sumie o ile wiem, to przyprawe uzyskuje sie z tego wlasnie pieprzu, a mnie chodzi o kuchenne okno - chce miec na nim rosliny przyprawowe. Niekoniecznie popularne ziolka. ;:131
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja mała dżungla

Post »

O, coś się pokazuje ;:333 fajnie :tan
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała dżungla

Post »

To kiełkująca pistacja która wyrosła poprzedniej zimy :)

hanka101 jak włożysz palca to woda powinna być ciepła, ale nie parzyć :) musisz tak na oko :) na kaloryferze masz całkowitą ciemność, bo jak jest po prostu w bardzo ciemnym miejscu to będzie ok, a jak pistacja wykiełkuje to wtedy ją przestawisz.

crazydaisy szkoda :( może znajdziesz gdzieś u siebie z tym chyba nie powinno być problemu :) Z paczki pieprzu kolorowego kiełkują tylko czerwone ziarenka i jest to pieprz brazylijski. Życzę powodzenia w poszukiwaniach :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”