Fiołeczki Olgi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Puszeka7
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2013, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Fiołeczki Olgi :)

Post »

Witam serdecznie wszystkich,

Chciałabym pokazać moje fiołeczki, które od niedawna zaczęłam hodować.

Obrazek

a tutaj moja mała hodowla :)

Obrazek

Możecie powiedzieć jaka to jest odmiana fiołka?? :wink:
Awatar użytkownika
Puszeka7
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2013, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Mam pytanko bo słyszałam, że jak się urywa młode listki to kwiaty obficiej kwitną czy to prawda??? Dziękuję za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Dorotak
1000p
1000p
Posty: 1648
Od: 4 maja 2012, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: gdańsk

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Witaj Olga :wit śliczne maluszki ;:138 kwitnący fiołeczek też bardzo ładny ;:173 nie podpowiem co do odmiany ale na pewno ktos sie znajdzie i rozpozna
widzę że z fiołeczkami jakaś roślinka rosnie chyba cissus jak sie myle to popraw mnie ;:168
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Witaj Olga fajnie zaczełaś wąteczek z dzieciaczkami fiołkowymi.Dobrze że do nas zawitałaś , ;:138 ;:138
Na pytanko nie odpowiem,bo nie umiem ich chodowac ,niemniej są kochane i bardzo je lubie,
Będe zaglądać :wit :wit
Awatar użytkownika
Puszeka7
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2013, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

E-babcia i Dorotak Witajcie ;)

Miło z waszej strony, że do mnie zajrzałyście :wink:
Tak jest tam cissus musiałam go od nowa posadzić bo tamten trochę został przelany...
Wiem, że mało mam do pokazania w tej chwili ale chce na bieżąco dzielić się moimi osiągnięciami fiołkowymi :)

Jakie macie ulubione odmiany fiołków?? :wink:
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Olga ja na nazwach się nie znam,mam kilka kundli z biedronki,ale kocham Rubin Królewski :wit
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Witaj, mnie fiołecZki przyciągają najmocniej.Co do niebieskiego to chyba jest to przemysłowy ale głowy uciąć dać nie dam :heja . Jak sie zakochasz we fiołeczkach na dobre to końca w zdobyczach końca nie będzie hihi.Co do moich ulubionych to....hmm kocham je wszystkieee ;:303
Awatar użytkownika
Puszeka7
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2013, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

E-babcia każdy fiołek ma coś w sobie ładnego :) Nawet te najbardziej dostępne są śliczne :)

Violka33 Ja też kocham je wszystkie ;:167 ;:167 ;:167 ;:167

Czym więcej przeglądam strony dot. fiołków tym bardziej chcę je wszystkie mieć...
Już się przymierzam do kupna jakiś nowych listów...chociaż już dzisiaj nabyłam kolejne 4 :wink:
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Cześć Olgo ,widzę że masz nową piękną pasję .Nie znam bardzo na fiołkach ,ale osobiście też mogłabym je hodować ,bo są śliczne .Wiem tylko ,że nie lubią za mokro i nie lubią wody na liściach ,bo wtedy chorują na szarą pleśń .Ale ich uroda jest niezaprzeczalna .Podejrzewam ,że niedługo będziesz miała fiołkowe parapety ,bo one mają wiele odmian . ;:108 ;:138 :uszy
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Fajnie, że założyłaś własny wątek. Z przyjemnością będę podpatrywać rozwój kolekcji :D
O obrywaniu młodych listków nie słyszałam? Obawiam się , że to tak nie działa. Raczej obrywanie starych, słabych liści służy fiołkowi.
Kwitnący to marketowy kundelek.
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

:wit Olu, fajnie że kolejna łodzianka się pojawiła :tan Ciekawie rozpoczęłaś wątek przedszkolem fiołkowym ;:138 ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że przebywanie na tym forum spowoduje u Ciebie zanik parapetów i nagłą inwazję doniczek ;:224 ;:306 ;:306 ;:306 Zwłaszcza że Twoich ulubionych fiołków są setki odmian ;:224 . Ja mam niestety tylko dwa i na więcej miejsca brak ;:224 bo zajęte przez jakieś 200 innych roślin ;:306
Awatar użytkownika
Puszeka7
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2013, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Witam wszystkich :)

Ewa_rozalka dziękuje bardzo za odwiedzenie mojego wątku :) też mam nadzieje, że niedługo będę miała zapełnione parapety :)

Narine miło, że do mnie zajrzałaś :) tak się domyśliłam, że to jakiś kundelek bo nigdzie nie mogłam go znaleźć :)

Tesia39 dziękuje za ciepłe słowa :) to musisz mieć naprawdę przecudne te parapety jak masz tak dużo kwiatków :wink: :wink:

Miło, że mam takie wsparcie od Was to naprawdę motywujące do jeszcze większych działań :wink: :) :) :)
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fiołeczki Olgi :)

Post »

Witaj, Olgo. :wit Jakkolwiek nie jestem fanka fiolkow (bo mi "nie szly") tak zdjecie zlobka... Szacun. ;:180 Wydaje mi sie, czy tam jeszcze rojcissus startuje?
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”