Mój mały zielony zakątek :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Padłam ;:oj
Piękny hibiskus. Mój Apollo jest jeszcze malutki, nie mogę się doczekać kiedy zakwitnie.
Gratuluję.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Piękny hibiscus :wit
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

aledra7 :wit dziękujemy :)

Ania76 :wit dziękujemy :) czekamy na kwitnienie Twojego :)

Filigranowa27 :wit dziękujemy :)



A teraz mały bonus z działki. W trakcie dolewania wody do oczka zobaczyłam, że coś się rusza w roślinach. Podeszłam i zobaczyłam maleństwo wykluwające się z wylinki. Po chwili to maleństwo nie było już tak małe :)

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich zielonych i oczkomaniaków :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Witaj :wit
Piękne kwitnienie hibiskusa,to już niemały krzew-gratuluję ;:138
Zdjęcie z tyle co wyklutą się ważką konkursowe ;:333
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

:wit
A jak się ma rosiczka? Gdzie u Ciebie stoi? Na parapecie?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Manuela :wit Rosiczka szaleje, podlewam mineralną to i nawet zakwitła. Stoi na parapecie wschodnim.



Rosiczka - jak wspomniałam zakwitła i mineralna jej służy

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Dracena - nadal ma plamy, ale rośnie

Obrazek

Cytryna - po długiej przerwie zawitała, ponieważ na zimowaniu przesuszyłam ją. Myślałam, że nie odbije, ale dała radę i wszystkie zielone listki są z tego roku.

Obrazek

Daktylowiec - upały mu służą, czuje się jak w rodzinnym domu :D widok od strony Grudników i z tyłu.


ObrazekObrazek

Hibiskus Boreas White - podrosło maleństwo, ma pączki kwitowe, zobaczymy co będzie :)

Obrazek

Hibiskus Apollo - od postawienia go na parapet i zapewnieniu wystarczającej ilości światła plus dużo wody zakwitł i... ma kolejne pączki. :)

Obrazek

Granat - podrósł sporo, jedna roślinka na drzewko (nie ingeruję w nią) rośnie w górę, druga krzewi się, oczywiście nie sama bo co trzeci listek uszczykuję. Widok z przodu, profil i tył.

ObrazekObrazekObrazek

Fuksja - drzewko wyprowadzone na wysokość 65 cm, czyli tyle co do końca palika, i teraz zabawa w krzewienie :)

Obrazek

Balkonik już zrobiony, po czym można wnioskować, że Fuksja wróciła z urlopu na działce :D Czarne barierki mnie trochę przerażają, ale ja już coś z nimi zrobię :D

Obrazek



Życzę wszystkim korzystania z pięknego słonecznego weekendu i odpoczęciu od wszystkich zmartwień i niepowodzeń doniczkowych :) ;:136 ;:167
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

A teraz niespodzianka :D Zamówiłam ostatnio nasiona Adenium Obesum jako mix nasion - pakiet pięciu nasion i wszystkie pięć wykiełkowały. Nasiona dotarły do mnie 22 lipca.

11 sierpień - wszystkie razem, widać, że 1 ma listki innego koloru

Obrazek

25 sierpień - widok z góry i z boku. 1 wybarwia się, listki bardziej wydłużone, reszta bez zmian.

ObrazekObrazek

Zdjęcia z dziś

1 - inna

ObrazekObrazek

2 - w kółkach zaznaczone odgałęzienia. Jak na tak młodą roślinkę, to za wcześnie chyba.

Obrazek

3

Obrazek

4

Obrazek

5

Obrazek

porównanie kształtu liści 1 i 5

Obrazek

porównanie koloru liści 1 i 2

Obrazek

cała piąteczka razem :)

Obrazek


Jednak zestaw mix nasion to mix, ciekawe jakie będą kwiaty :D
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Rosiczkę masz przepiękną! I to z all..? Ja się owadożery bałam zawsze zamawiać, bo to takie małe i delikatne, doszło do ciebie w dobrym stanie?
Ja do swoich muchołówek kupowałam wodę destylowaną, ale coś mi się w nich zalęgło i poleciałyyy.
I adenia urocze, kurczę, one mnie tak kuszą, jak widzę, jak szybko od nasionka rosną - trzymam kciuki za twoją piątkę!
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Gratuluję rosiczki, moja też stoi na wschodnim oknie,ale podsycha :(
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Malachitek a z all... doszła cała rozrośnięta i w cale nie uszczerbiona, facet dobrze ją zapakował :) kiedyś miałam ale podlewałam za twardą wodą, teraz mineralną i wszystko na razie gra :) A adenium i mnie kusiło długo oj ponad rok... w końcu się skusiłam, bo przecież miejsca nie ma na parapecie :D piąteczka rośnie w dobre i brzuszki rosną. Serdecznie polecam przystąpić do fanów Adenium :)

Manuela to moja druga, pierwszą podlewałam za twardą wodą. Obecna na mineralce i na razie nic jej nie jest. Zdrowia Twojej życzę :)



A odnośnie rosiczki to postanowiła wypuścić drugi pęd kwiatowy. :) Co do jej "obsługi" to podlewam mineralną do podstawki, wycinam podsychające stare liście i jak ma mało pokarmu to podkarmiam ja owocówkami. Stawiam ją obok psującego się owocu - jabłko, gruszka, winogron. :D

Obrazek Obrazek


Hibiskus Apollo - pisałam ostatnio, że miał pączki, obecnie rozwinął je :)

Obrazek


Pozdrawiam słonecznie wszystkich no i witam w jesieni. :D :wit ;:167
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Ja moją rosiczke podlewam wodą przegotowaną. Mam kilka sadzonek razem w doniczce dwie chcą kwitnąc to im pozwolę. Reszta niech lepiej nie kwitnie. Nie wiedziałam, że mineralna służy tej roslinnce a owocówki dobry patent właśnie się strasznie rozmrożyły. U mnie kwiatek zjada też inne szkodniki :wink:
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

halinkakab ja poprzednią podlewałam przefiltrowaną i ziemia była zakamieniona. Zawsze możesz je porozdzielać :) U mnie zjadała komary, muszki, meszki, a teraz owocówki :D
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Pięknie Ci zakwitł Apollo ;:215 . Mój też ładnie rośnie, ale tylu kwiatów na raz jeszcze nie miał.
Czym go dokarmiasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”