Mój mały zielony zakątek :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Bardzo ładnie urządzone oczko wodne, właśnie lubię takie naturalistycznie zrobione bez kiczowatych ozdóbek z plastiku. Piękne parapetowe roślinki. Balkon także bardzo zielony, sukulenty i kallie piekne :D
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Shiz3R Mama postanowiła zrobić mały eksperyment i tak po kilku latach z małych nasionek tworzyły się małe bulwki W tym roku największe kwitły, to co będzie za rok. :tan

Marcin01988 :wit Heja :) Oczko cały czas przechodzi małe zmiany, ale utrzymane w naturalnym stylu. Rośliny pokojowe rosną dobrze, sądzę, że wschodnie okno służy większości roślin. Na balkon wychodzą na sezon wiosenno-letni :)
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Jakie różnorodne rośliny na balkonie, kalie świetne- ale jak to z nasion :shock: od tego momentu proszę dużymi literami... oczko mnie zachwyca nadal... i kwitnące lilie ;:167 ja mam jedną małą i jak na razie robi strajk...
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Kelpie :wit dziękuję za miłe słowa. Mama zebrała nasiona Kalli i je wysiała w skrzynkach, co roku na jesień zabiera do domu, wytrząsa ziemię, zimuje je w trocinach i na wiosnę od początku sadzi. :) a propos wczoraj byłam na działce i już pęki wypuszcza, jak będę następnym razem to zdjęcia porobię. :)
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Dziękuje Ci serdecznie ;:196 mam od tego sezonu kłącza i rosną w dwóch doniczkach i mam wobec nich niecne zamiary ;:224 aby było ich więcej :;230 oczywiście zrób zdjęcia ;:65 uwielbiam oglądać zdjęcia roślin ;:108
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Będąc dziś na działce porobiłam zdjęcia mojemu oczku.
Trawki i rybki rosną. :)

Obrazek Obrazek

Ogólne wszystko rozwija się szybko i rośnie zielono :) Największa lilia wodna wypuściła pąka, tylko czekać, aż zakwitnie. Zauważyłam, że pałka wodna w tym roku mnie zaszczyciła i też zakwitnie :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Kupiłam dziś moja wymarzoną Wierzbę :) Postanowiłam, że pojadę do centrum ogrodniczego, w którym nie byłam od bardzo dawna. Szukając jakichś ciekawych roślin, trafiłam na Wierzbę Hakuro Nishiki za 12 zł. więc musiałam ją zabrać ze sobą. Jechałam z nią przez pół miasta autobusem :D Na szczęście na działkę już samochodem dojechała :) Jest przepiękna i będzie cięta w kulę. :)

Obrazek Obrazek
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Jakoś mam skłonność do wody- uwielbiam oczka wodne, Twoje nieodmiennie mnie urzeka ;:173 brawa dla lili czekam aż rozkwitnie, wtedy zachwyci pięknem;:138 a wierzba- fiu, fiu... jak to mówił Elemelek :uszy
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
geomantik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 maja 2008, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Witam,
masz piękne rośliny i bardzo fajne oczko wodne, wszelkie zbiorniki i zbiorniczki wodne, są ważnym elementem w ekologicznym i zrównoważonym ogrodnictwie, więc bardzo zachęcam do utrzymania go w zdrowiu, naprawdę warto. Masz na działce jakieś żabki, ropuszki, jaszczurki? Powodzenia życzę i pozdrawiam.
P.S. Można wiedzieć, gdzie kupiłaś tą wierzbę?
Daniel
Awatar użytkownika
nikka83
200p
200p
Posty: 214
Od: 2 kwie 2014, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

orzechovvy fanstyczne rośliny, jaka różnorodność ;:oj awokado bombowe
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Działeczkowe roślinki bardzo ładne... Oczko - fajnie wkomponowane w otoczenie ;:108
Ma podobna wierzby - tylko nieco starsze. Trzeba im "fryzurki" przycinać dwa razy w sezonie.
Ja kształtuję formę "grzybka".
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

justus27 :wit dziękuję za rady, przeczytałam kilka wątków na temat tej wierzby, pierwsze cięcie korygujące po kwitnieniu, następnie można nawet co miesiąc robić cięcia estetyczne aż do końca lipca.

nikka83 dziękuję bardzo :) trzymam te rośliny, które mi się podobają, a im to odpowiada. :) Awokado niedługo dostanie doniczkę z ziemią. :)

geomantik Uparłam się i mam oczko, sama kopałam, wykładałam folią, znosiłam rośliny, wszelkie kamyki, kamienie. ryby karmię pokarmem kupnym kilka razy w tygodniu, a tak to zjadają żyjątka, glony, komary i inne larwy w wodzie. A jeśli chodzi o gady i płazy, to są żaby, ropuszki, wszelakie jaszczurki są. W zimie ptaki systematycznie dokarmiane są ziarnem, zakładają u nas gniazda, i karmią młode wszelkim robactwem. Także symbioza jest.:) A wierzba kupiona w PNOS OŻarów na Zemborzyckiej 110, autobusem nr 17, 19, 25 oraz 50 można dojechać, przystanek Budowlana. :)

Kelpie lilia jeszcze nie rozkwitła. Wredna każe czekać na siebie. Ale za to kwiaty są aż do jesieni. :)
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

:wit Echinopsis multiplex zakwitł, co roku niezawodny :tan :)

Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Mój mały zielony zakątek :)

Post »

Piękne oczko wierzba jest super,też ją mam. Bezproblemowa jest zupełnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”